Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Proponujemy optymalne rozwiązania dla poprawy estetyki uśmiechu, ale na zawsze dbamy o zdrowie. Wybielanie, licówki, bonding, konturing.

Stomatologia estetyczna / kosmetyczna

Stomatologia estetyczna Łódź

Czym jest stomatologia estetyczna / kosmetyczna?

W gabinecie Arie Stomatologia kompleksowo dbamy zarówno o zdrowie jak i o estetykę uśmiechu naszych pacjentów. Nie patrzymy na zęby pojedynczo, dbamy o całą jamę ustną. Nasze interdyscyplinarne podejście gwarantuje najlepsze efekty leczenia i osiągnięcie przez pacjenta pięknego uśmiechu, a co za tym idzie poprawę jakości jego życia. W końcu biały i zadbany uśmiech jest wizytówką każdego z nas. Stomatologia estetyczna Łódź – zapraszamy.

Zabiegi, proponowane dla poprawy estetyki uśmiechu, są dobierane indywidualnie do pacjenta. Zależą od problemu, który pacjent zgłasza, od zdrowia uzębienia i od funduszy, które chce przeznaczyć na poprawę uśmiechu. Uśmiech projektujemy indywidualnie dla każdego pacjenta.

Proponujemy pacjentom optymalne rozwiązania mające na celu poprawić estetykę uśmiechu, ale na pierwszym miejscu zawsze stawiamy zdrowie. Nie wykonujemy wybielania, jeśli zęby pacjenta nie są zdrowe. W przypadku wad ortodontycznych zalecamy ortodoncję przed podjęciem dalszych kroków w kierunku pięknego uśmiechu. Zawsze nadrzędnym celem pacjenta powinno być posiadanie nie tylko pięknych, ale i zdrowych zębów, w tym właśnie chcemy pomagać.

Zabiegi stomatologii estetycznej – protetyka, bonding, licówki kompozytowe, wybielanie.

Stomatologia estetyczna to nazwa na zabiegi mające na celu wizualną zmianę uśmiechu pacjenta. Chociaż nie nazywaliśmy ich w ten sposób wykonujemy takie zabiegi z powodzeniem od lat, wybielając zęby i poprawiając uśmiech pacjentów protetycznie. Arie Stomatologia Łódź Retkinia oferuje szeroki zakres usług z zakresu stomatologii kosmetycznej.

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej kierowane są do osób, które nie są w pełni zadowolone ze swojego uśmiechu. Zabiegami można skorygować np. przebarwienia na zębach, żółtą barwę zębów, nieestetyczne wypełnienia widoczne podczas uśmiechania się, nadłamania zębów, diastemę (szparę między zębami), zęby zrotowane i wysunięte, z protruzją i retruzją.

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia zachowawcza – higienizacja, czyli usuwanie kamienia nazębnego i piaskowanie.

Czasami już odświeżenie uśmiechu poprawia znacząco estetykę uśmiechu. Zabiegi estetyczne zawsze zaczynamy od higienizacji czyli skalingu i piaskowania, które mają na celu usunięcie kamienia i osadu nazębnego. U pacjentów z tendencją do gromadzenia się kamienia nazębnego, palących, pijących dużo kawy, herbaty czy wina już po higienizacji uśmiech staje się jaśniejszy i ładniejszy. Skaling i piaskowanie są też zalecane przed wybielaniem, aby uzyskać jak najlepszy efekt zabiegu.

Wybielanie zębów w Łodzi – wybielanie w gabinecie stomatologicznym i nakładkowe

Białe zęby to oznaka zdrowia i dbałości o wygląd. W gabinecie Arie Stomatologia proponujemy dwie bezbolesne metody uzyskania pięknego uśmiechu: wybielanie lampą ZOOM! Philips i wybielanie nakładkowe. Można zastosować jedną z wyżej wymienionych metod lub dla najbardziej spektakularnego efektu połączyć je, wzmacniając i utrwalając efekt wybielania lampą stosowaniem w domu nakładek. Więcej o wybielaniu, obu metodach, wskazaniach i przeciwwskazaniach do wybielania i białej diecie można przeczytać tutaj: https://arie-stomatologia.pl/uslugi/wybielanie-zeby/

Stomatologia estetyczna Łódź – licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to najlepsza metoda, żeby nadać pożądany wygląd przednim zębom. Licówkami mogą być estetycznie poprawione zęby od „czwórki do czwórki”, ale można też zdecydować się np. tylko na jedną lub dwie licówki. Są to cienkie, porcelanowe nakładki mocowane do powierzchni odpowiednio przygotowanych przez lekarza zębów. Licówki mogą poprawić kształt, wielkość i kolor zębów oraz delikatnie zmienić ich ułożenie. Dzięki licówkom możliwe jest też skorygowanie diastemy oraz niewielkich wad zgryzu. Komplet licówek to tzw. „Hollywood smile”, bo lekarz dentysta może dzięki licówkom nadać zębom wymarzony przez pacjenta wygląd i kolor, by pozwolić mu cieszyć się pięknym, białym uśmiechem jak u gwiazd z ekranu. 

Więcej na temat licówek TUTAJ

Licówki non-pre bez szlifowania zębów: TUTAJ.

Stomatologia Łódź – inlay i onlay – leczenie zębów i troska o piękny uśmiech.

Kosmetyczne wypełnienia – inlay i onlay – lekarz dentysta może zaproponować w przypadku dużych ubytków, do odbudowy powierzchni zgryzowej zęba. Są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych wypełnień, bo umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego zęba, dzięki czemu ząb może dalej spełniać wszystkie swoje funkcje. Lekarz dentysta pobiera w gabinecie wycisk na podstawie którego pracownia techniki dentystycznej przygotowuje indywidualne kompozytowe wypełnienie. Na kolejnej wizycie wypełnienie zostaje zacementowane cienką warstwą cementu do ubytku.

Wypełnienia typu inlay/onlay znacznie niwelują ewentualne bóle pozabiegowe (nadwrażliwość i ból na nagryzanie). W związku z tym, że polimeryzowana jest tylko cienka warstwa cementu skurcz polimeryzacyjny nie jest taki silny. Kolejną zaletą wypełnień inlay/onlay jest możliwość lepszego odbudowania przez lekarzaa dentystę punktów stycznych. Źle odbudowane punkty styczne są najczęstszą przyczyną powstawania problemów periodontologicznych, więc decydując się na inlay/onlay dba się nie tylko o estetykę, ale i o zdrowie zębów. Właściwości wykonywanych w gabinecie Arie Stomatologia inlayów i onlayów są zbliżone do właściwości zębów naturalnych. Dzięki temu nie uszkadza się ząb przeciwstawny do tego z wypełnieniem inlay/onlay. Ząb z wypełnieniem wygląda bardzo naturalnie, ale jednocześnie estetycznie.

Stomatologia estetyczna Łódź – korony pełnoceramiczne

Korony proponowane są pacjentom z mocno zniszczonymi (np. przez liczne wypełnienia) i martwymi (np. po leczeniu kanałowym) zębami. Dzięki koronie możliwa jest poprawa wyglądu, kształtu, wielkości i koloru zęba oraz zmiana jego ułożenia przy jednoczesnym wzmocnieniu. W większości przypadków zmiana może zostać przeprowadzona w większym stopniu niż za pomocą licówek. W gabinecie Arie Stomatologia lekarz stomatolog protetyk wykonuje różne rodzaje koron m.in. korony pełnoceramiczne i na podbudowie z tlenku cyrkonu lub metalu.

Korony pełnoceramiczne są najbardziej estetyczne, gdyż nie ma w nich wkładu z metalu. Najlepiej odbijają światło i są zwykle zakładane na przednie zęby. Korony na podbudowie z tlenku cyrkonu również proponowane są na przednie zęby, bo mimo metalowej podbudowy są bardzo estetyczne. Tlenek cyrkonu jest metalem białym, bardzo trwałym, więc wykonana na nim korona również dobrze przepuszcza światło i gwarantuje dobry efekt estetyczny i wzmocnienie zęba. Typ korony jest proponowany pacjentowi przez lekarza prowadzącego leczenie. Lekarz dentysta po badaniu, wywiadzie i diagnostyce stanu zębów pacjenta jest w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie dla problemu z którym pacjent się boryka.

Stomatolog Łódź – usuwanie przebarwień przy pomocy ICON

W gabinecie Arie Stomatologia stosujemy innowacyjną metodę usuwania białych plam z zębów z pomocą infiltranta ICON. Plamy powstałe wskutek zaatakowania powierzchni szkliwa przez bakterie próchnicotwórcze, przez odwapnienia, nieprawidłową mineralizację szkliwa, zaburzenia budowy szkliwa zęba czy podczas noszenia aparatu ortodontycznego mogą zostać zamaskowane już podczas jednej wizyty w naszym gabinecie. Więcej o metodzie maskowania białych przebarwień z zębów można przeczytać tutaj: https://arie-stomatologia.pl/usunac-biale-plamy-icon/

Bonding i licówki kompozytowe  

Najpopularniejsza obecnie metoda poprawy wyglądu zębów.

Więcej na temat kreowania nowego uśmiechu za pomocą bondingu i licówek kompozytowych w naszej klinice można przeczytać TUTAJ. Konturing, czyli metoda na kosmetyczną zmianę kształtu zębów – więcej informacji TUTAJ.

Gabinet stomatologiczny Arie Stomatologia – cennik oferowanych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej.

Zapraszamy do gabinetu Arie Stomatologia na konsultację z lekarzem dentystą w celu dobrania najlepszej metody na poprawę estetyki Państwa uśmiechu. Oferujemy kompleksowe i indywidualne podejście do leczenia, więc jeśli będzie taka potrzeba nad Państwa uśmiechem mogą pracować też specjalista protetyki i specjalista chirurgii twarzowo-szczękowej. Lekarz po ustaleniu planu leczenia podaje jego dokładny kosztorys. Orientacyjne ceny zabiegów można znaleźć na naszej stronie w sekcji Cennik TUTAJ. Konsultacje można umawiać telefonicznie: 884-053-111 / mailowo: rejestracja@arie-stomatologia.pl i przez formularz kontaktowy w zakładce „Kontakt”.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Licówki w Łodzi – uśmiech jak u gwiazdy Hollywood

Dlaczego powinno się wybielać zęby w gabinecie stomatologicznym?

Ultracienkie licówki non- prep bez szlifowania zębów Łódź Arie Stomatologia

I inne teksty na naszym blogu.

 

Stomatologia estetyczna – Gabinet Stomatologii Kosmetycznej Roku w plebiscycie Mistrzowie Urody 2018.

W 2018 roku dzięki głosom naszych pacjentów uzyskaliśmy 1 miejsce w plebiscycie Dziennika Łódzkiego „Mistrzowie Urody” w kategorii „Gabinetu Stomatologii Kosmetycznej”. Więcej informacji na ten temat: TUTAJ i  TUTAJ.

Zadzwoń 884 053 111

lub napisz Nam wiadomość.

Skontaktujemy się z Toba wkrótce.

Inne usługi

  • Protetyka

   Protetyka

   W gabinecie Arie Stomatologia Łódź rozległe prace protetyczne wykonuje specjalista protetyki stomatologicznej. Dzięki lekarzowi specjaliście, nowoczesnym sprzętom i dobrej jakości materiałom można uzyskać wymarzony efekt estetyczny.

  • Stomatologia zachowawcza

   Stomatologia zachowawcza

   W gabinecie Arie Stomatologia kompleksowo dbamy o zdrowie jamy ustnej naszych pacjentów. Zapobiegamy powstawaniu próchnicy oraz ją leczymy.

  • Stomatologia dziecięca

   Stomatologia dziecięca

   Gdy dziecko jest chore szukamy dla niego jak najlepszego specjalisty. W gabinecie Arie Stomatologia Łódź troska o dobro dziecka to standard.