Icon

Icon

Wystarczy jedna wizyta w gabinecie Arie Stomatologia Łódź, aby bez borowania usunąć białe plamy z zębów.

Jak usunąć nieestetyczne przebarwienia zębów? Stomatologia estetyczna Łódź

Jak usunąć białe plamy z zębów bez borowania? 

Zabieg z wykorzystaniem infiltranta ICON w gabinecie stomatologicznym Arie w Łodzi – stomatologia estetyczna.

Lekarz dentysta z gabinetu Arie Stomatologia odpowiada: Skąd biorą się białe plamy na zębach? 

Białe plamy na zębach powstają w wyniku zaatakowania powierzchni szkliwa przez bakterie próchnicotwórcze, przez odwapnienia, nieprawidłową mineralizację szkliwa, zaburzenia budowy szkliwa zęba itd.. Powietrze i woda uwięzione w takich zmianach mają niższy współczynnik załamywania światła niż zdrowe tkanki zęba. Dlatego dają efekt nieestetycznego przebarwienia – białych plamek. Zęby tracą też biały kolor i blask. Częstym powodem, dla którego na zębach mogą powstać białe plamy jest też noszenie aparatu ortodontycznego. Przebarwienia widoczne są po zdjęciu aparatu, a spowodowane są niewystarczającą higieną jamy ustnej i aparatu i związanym z tym szybkim rozwojem próchnicy.” Jak usunąć białe plamy z zębów?

Białe plamy na powierzchniach gładkich zębów można zamaskować za pomocą innowacyjnego infiltranta ICON. Ma on podobny współczynnik załamania światła do szkliwa zdrowego zęba, więc zinfiltrowana nim zmiana upodabnia się do otaczającego ją dobrego szkliwa. Dzięki temu ząb w całości lub w znacznym stopniu wygląda zdrowo. Efekt przed i po zabiegu ilustrują zdjęcia.

Leczenie za pomocą ICON w gabinecie Arie Stomatologia pozwala na bezbolesne i skuteczne zamaskowanie przebarwień na zębach, określanych przez pacjentów jako „białe plamy”. Leczenie nie wymaga borowania! Leczenie za pomocą ICON jest też szybkie, bo już jedna wizyta w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi pozwala na uzyskanie pożądanego efektu estetycznego i leczniczego. Uśmiech jest wizytówką, warto więc o niego zadbać, by się go nie wstydzić.

Piękny uśmiech nawet po jednej wizycie.

Jak działa ICON? Jak zamaskować nieestetyczne przebarwienia na zębach?

Opis wizyty w gabinecie Arie Stomatologia – usuwanie przebarwień z zębów Łódź

We wpisie „Wizyta u dentysty, strach przed nieznanym?” (https://arie-stomatologia.pl/wizyta/) opisywaliśmy jak przebiega standardowe leczenie w naszym gabinecie. Wierzymy, że wiedza eliminuje lęk i niepokój przed wizytą u dentysty, więc poniżej opisujemy też jak w naszym gabinecie przeprowadzane jest leczenie z użyciem infiltranta ICON.

Ze względu na brak inwazyjnej ingerencji w ząb, metoda ICON nie wymaga znieczulenia. Lekarz dentysta zakłada pacjentowi koferdam (guma oddzielająca powierzchnię zęba od pozostałej części jamy ustnej) i przygotowuje powierzchnię zęba do zabiegu. Najpierw aplikuje na niego żel trawiący zawierający 15% kwas solny, dzięki czemu odsłaniają się „podpowierzchniowe” pory zęba. Ząb jest następnie osuszany etanolem. Na tak przygotowany ząb lekarz dentysta nakłada wysoce upłynniony materiał akrylowy ICON, który wchodzi w reakcję z widocznymi na zębach plamami próchnicowymi i głęboko wchłania się w odwapnione szkliwo. Lekarz naświetla i utwardza wypełniony obszar zęba, dzięki czemu zostaje on zabezpieczony, a wcześniejsze przebarwienia przestają być widoczne. Efekt estetyczny jest widoczny od razu, już po jednym zabiegu w gabinecie stomatologicznym Arie w Łodzi. Dodatkowo leczony ząb jest zabezpieczony przez działaniem kwasów kariogennych, co przedłuża długość jego życia.

Przygotowanie do zabiegu ICON i przeciwwskazania.

Zawsze w przypadku usług z zakresu stomatologii estetycznej, trzeba zacząć od zadbania o zdrowie jamy ustnej. Zabieg ICON poprzedza konsultacja z lekarzem stomatologiem, który sprawdza czy zęby są zdrowe i oczyszczone z kamienia nazębnego i osadów oraz czy nie ma stanów zapalnych dziąseł. W przypadku konieczności leczenia, należy zacząć od zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej. Jeśli natomiast lekarz zaleci usunięcie kamienia nazębnego i oczyszczenie zębów z osadów, to należy zapisać się na profesjonalną higienizację zębów. A jeżeli stan uzębienia jest satysfakcjonujący, lekarz wyznaczy od razu wizytę na usuwanie przebarwień za pomocą infiltranta ICON. W zależności od planu leczenia i ilości zębów do infiltracji, możliwe jest uzyskanie poprawy wyglądu zębów już podczas jednej wizyty.

Przykładowe efekty zabiegu ICON można znaleźć na naszym profilu Facebook -> TUTAJ.

usuwanie przebarwień z zębów Łódź

Przeciwwskazania do zabiegu ICON to: zbyt młody wiek (zabieg wykonywany jest u osób dorosłych), zaawansowana próchnica, alergie na leki (wtedy należy poinformować o nich lekarza, aby sprawdzić skład preparatu pod kątem możliwych rekcji alergicznych).

Inne metody poprawy estetyki uśmiechu

Nie wszystkie przebarwienia można usunąć za pomocą infiltranta ICON (dlatego również niezbędna jest konsultacja z lekarzem dentystą). Jeśli stomatolog nie zakwalifikuje zębów do zabiegu ICON może zaproponować inne rozwiązanie protetyczne zamaskowania nieestetycznych plam na zębach m.in. licówki kompozytowe, bonding, licówki porcelanowe. Są one bardziej skomplikowane, ale oferują możliwość większej zmiany wyglądu uśmiechu, również kształtu i koloru zębów. 

Gabinet stomatologiczny Arie Stomatologia Łódź Retkinia – ile kosztuje usuwanie przebarwień z zębów Łódź?  

Zabieg ICON (usuwanie przebarwień z zębów Łódź) to koszt od 250 zł za ząb. Niezbędna jest konsultacja przed zabiegiem – 100-150 zł. Ewentualny zabieg usuwania kamienia nazębnego i piaskowanie zębów – 250 zł. Dokładny i aktualny cennik zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej w naszej klinice: TUTAJ. Konsultację z lekarzem dentystą wykonującym zabieg można umówić telefonicznie: 884-053-111, mailowo, przez formularz kontaktowy w sekcji Kontakt lub osobiście w godzinach pracy gabinetu. 

Zadzwoń 884 053 111

lub napisz Nam wiadomość.

Skontaktujemy się z Toba wkrótce.

Inne usługi

  • Protetyka

   Protetyka

   W gabinecie Arie Stomatologia Łódź rozległe prace protetyczne wykonuje specjalista protetyki stomatologicznej. Dzięki lekarzowi specjaliście, nowoczesnym sprzętom i dobrej jakości materiałom można uzyskać wymarzony efekt estetyczny.

  • Stomatologia zachowawcza

   Stomatologia zachowawcza

   W gabinecie Arie Stomatologia kompleksowo dbamy o zdrowie jamy ustnej naszych pacjentów. Zapobiegamy powstawaniu próchnicy oraz ją leczymy.

  • Stomatologia dziecięca

   Stomatologia dziecięca

   Gdy dziecko jest chore szukamy dla niego jak najlepszego specjalisty. W gabinecie Arie Stomatologia Łódź troska o dobro dziecka to standard.