Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

W gabinecie Arie Stomatologia kompleksowo dbamy o zdrowie jamy ustnej naszych pacjentów. Zapobiegamy powstawaniu próchnicy oraz ją leczymy.

Czym jest stomatologia zachowawcza ?

Leczenie stomatologiczne Łódź Retkinia – stomatologia zachowawcza

Czym jest stomatologia zachowawcza ?

Lekarze dentyści w gabinecie Arie Stomatologia Łódź Retkinia dokładają wszelkich starań, aby zęby naszych Pacjentów były zdrowe i piękne. Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej mają na celu zapobieganie powstawaniu próchnicy i leczenie jej początkowych stadiów. Tak, aby choroba nie rozwijała się i nie doprowadziła do zapalenia miazgi zęba, a co za tym idzie do konieczności rozpoczęcia leczenia kanałowego lub konieczności wyrwania zębów. W ramach profilaktyki stosujemy możliwie mało inwazyjne zabiegi, bez bólu i bez borowania. Leczenie zębów Retkinia:

 • lakowanie,
 • fluoryzacja,
 • impregnacja.

Namawiamy Pacjentów do regularnych przeglądów stomatologicznych (raz na pół roku lub częściej jeśli tak zaleci lekarz stomatolog). Dzięki stałej opiece nad Pacjentem możemy szybko zdiagnozować pojawiające się problemy i reagować leczeniem w ich początkowych stadiach. 

Zakładamy opatrunki lecznicze i leczymy próchnicę stosując wysokiej jakości wypełnienia światłoutwardzalne. Leczenie ubytków próchnicowych wykonujemy z troską o pacjenta – lekarze są delikatni, spokojni, empatyczni. Pracujemy również z pacjentami lękowymi z dentofobią – prosimy jednak o poinformowanie rejestracji przy zapisie o swoich lękach, abyśmy mogli odpowiednio dopasować warunki wizyty (np. zaproponować termin poranny, gdy w gabinecie będzie większy spokój) i w miarę możliwości wyeliminować konkretne stresory. Więcej o dentofobii i o tym jak można polubić wizyty u dentysty piszemy TUTAJ.

Skaling, piaskowanie zębów, polerowanie zębów i fluoryzacja.

Co więcej w ramach stomatologii zachowawczej przeprowadzamy również u pacjentów profesjonalną higienizację, czyli skaling i piaskowanie. Zabiegi te mają na celu usunięcie kamienia nazębnego przy pomocy specjalistycznego skalera i osadu przy pomocy piaskarki. Jest to zabieg profilaktyczny, poprawiający stan zębów, przyzębia i ogólnego zdrowia jamy ustnej. Dlatego powinno się go wykonywać co najmniej raz w roku (lub zgodnie z zaleceniami dentysty Łódź). Dodatkowo połączenie skalingu, piaskowania i polerowania  wpływa na estetykę uśmiechu. Profesjonalne usunięcie osadów i przebarwień może „wybielać” zęby i sprawiać, że bez zabiegu wybielającego optycznie będą wyglądały na jaśniejsze i bardziej estetyczne. Rzecz jasna efekt jest inny u każdego z Pacjentów. Zabieg higienizacji można również uzupełnić o fluoryzację, mającą za zadanie wzmocnienie szkliwa zębów.

Dla lekarza dentysty priorytetem powinno być odpowiednie podejście do pacjenta.

Czy leczenie stomatologiczne boli? Stomatologia bez bólu. 

Wszystkie zabiegi na prośbę pacjenta przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, tak aby fizyczny i psychiczny komfort wizyty był dla pacjenta jak największy. Posiadamy różne rodzaje znieczuleń, odpowiednie również dla dzieci, kobiet w ciąży czy karmiących piersią.

 • Droga Pacjentko, jeśli podejrzewasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią poinformuj o tym dentystę na początku wizyty! Jest to ważne, aby stomatolog ustalił odpowiedni plan leczenia dostosowany do etapu ciąży oraz w razie potrzeby dobrał odpowiedni środek znieczulający lub jeśli jest taka możliwość z niego zrezygnował.
 • Drogi Pacjencie, jeśli jesteś uczulony na leki przeciwbólowe lub wiesz, że konkretne znieczulenie na Ciebie nie działa lub przynosi niepożądane efekty uboczne, koniecznie poinformuj o tym lekarza przed rozpoczęciem leczenia!

Leczenie zębów Retkinia: z jakich sprzętów korzysta dentysta?

Leczenie próchnicy realizujemy w oparciu o najwyższe standardy, zgodne z aktualną wiedzą medyczną w dziedzinie stomatologii. Nowoczesny sprzęt oraz stosowanie sprawdzonych materiałów stomatologicznych sprawia, że możemy zaoferować Państwu wysoką jakość usług. Nasz gabinet stomatologiczny w Łodzi wyposażony jest m.in. w dwa radiowizjografy RTG (do wykonywania diagnostycznych zdjęć punktowych), mikroskop, piaskarki, skalery ultradźwiękowe oraz specjalistyczne sprzęty do zabiegów endodontycznych, chirurgicznych i protetycznych.

Korzystamy z materiałów stomatologicznych renomowanych marek m.in.: 3M, SDI, Ivoclar, GC, VOCO, Dentsply. Dzięki wysokiej jakości kompozytom wypełnienia i odbudowy ubytków, a także prace protetyczne i estetyczne (np. licówki kompozytowe, bonding), są efektowne i trwałe. 

Gabinet stomatologiczny Arie Łódź Retkinia – zakres usług i cennik leczenia zębów.

Cennik i zakres usług leczenia zachowawczego w gabinecie stomatologicznym Arie. 

W gabinecie Arie Stomatologia Łódź na osiedlu Retkinia (Nowe Polesie) umożliwiamy Pacjentom skorzystanie z profesjonalnego leczenia, w optymalnych cenach. Cennik naszych usług znajduje się TUTAJ. Oferujemy również możliwość rozłożenia płatności za leczenie na raty (czytaj TUTAJ). 

Kompleksowe leczenie stomatologiczne: profilaktyka, stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca, leczenie kanałowe pod mikroskopem, protetyka stomatologiczna, chirurgia, stomatologia estetyczna – Arie Stomatologia Łódź Retkinia

Gabinet Arie Stomatologia Łódź Retkinia oprócz podstawowej opieki dentystycznej (stomatologia zachowawcza) oferuje szeroki zakres usług stomatologicznych. W naszym gabinecie przyjmują lekarze dentyści specjaliści: protetyki stomatologicznej, chirurgii stomatologicznej (twarzowo-szczękowej) i endodoncji. Dzięki współpracy lekarzy różnych specjalności możemy objąć Pacjenta kompleksową opieką. Od lat spełniamy marzenia naszych Pacjentów o zdrowym i pięknym uśmiechu!

Zadzwoń 884 053 111

lub napisz Nam wiadomość.

Skontaktujemy się z Toba wkrótce.

Inne usługi

  • Protetyka

   Protetyka

   W gabinecie Arie Stomatologia Łódź rozległe prace protetyczne wykonuje specjalista protetyki stomatologicznej. Dzięki lekarzowi specjaliście, nowoczesnym sprzętom i dobrej jakości materiałom można uzyskać wymarzony efekt estetyczny.

  • Stomatologia zachowawcza

   Stomatologia zachowawcza

   W gabinecie Arie Stomatologia kompleksowo dbamy o zdrowie jamy ustnej naszych pacjentów. Zapobiegamy powstawaniu próchnicy oraz ją leczymy.

  • Stomatologia dziecięca

   Stomatologia dziecięca

   Gdy dziecko jest chore szukamy dla niego jak najlepszego specjalisty. W gabinecie Arie Stomatologia Łódź troska o dobro dziecka to standard.