Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Gdy dziecko jest chore szukamy dla niego jak najlepszego specjalisty. W gabinecie Arie Stomatologia Łódź troska o dobro dziecka to standard.

Stomatologia dziecięca – pedodoncja – stomatologiczne leczenie dzieci w Łodzi

Czym jest stomatologia dziecięca? Leczenie zębów u dzieci – gabinet stomatologiczny w Łodzi.

Gabinet Arie Stomatologia w Łodzi jest przygotowany na przyjęcie nawet najmłodszych pacjentów. W poczekalni czeka na nich kącik zabaw z portretem Wróżki Zębuszki, zabawkami i książeczkami do czytania.

Lekarze dentyści pracujący w gabinecie Arie Stomatologia posiadają odpowiednie podejście do dzieci. Podczas wizyty zagadują i rozpraszają małego pacjenta  „magicznymi psikawkami i czyścikami do zębów”, tak, że nawet leczenie staje się dla dziecka przygodą. Każdy Dzielny Pacjent naszego gabinetu po zabiegu otrzymuje też ciekawą nagrodę z szuflady z prezentami.

Bezbolesne leczenie próchnicy zębów mlecznych oraz leczenie kanałowe.

Dzięki dostępnym znieczuleniom dla dzieci leczenie zębów mlecznych, ani stałych nie boli. Szczególnie jeśli próchnica leczona jest w początkowych jej stadiach. Podczas leczenia używamy sprawdzonych technik współpracy z małym pacjentem, dobrej jakości materiałów stomatologicznych (również kolorowych plomb dla dzieci) i różnych zabawiaczy (możemy puścić maluchowi bajkę, piosenki lub zagadywać i opowiadać w przystępnej formie co się dzieje).

W razie potrzeby wykonujemy również bardziej specjalistyczne leczenie u starszych dzieci m.in. leczenie kanałowe pod mikroskopem. 

Po wizycie na dzielnego pacjenta / dzielną pacjentkę zawsze czeka mała nagroda. 

Zabiegi profilaktyczne – okresowe kontrole stomatologiczne, lakowanie, lakierowanie zębów, fluoryzacja 

Odpowiednia profilaktyka próchnicy już od najmłodszych lat jest podstawą opieki dentystycznej. W naszej klinice oferujemy regularne wizyty kontrolne (u dzieci powinny odbywać się częściej niż u dorosłych – co 3-4 miesiące – o tym dlaczego tak jest piszemy TUTAJ). Jeśli jest taka potrzeba to podczas wizyty lekarz stomatolog przeprowadza instruktaż higieny jamy ustnej, doradza odpowiednie preparaty do codziennej pielęgnacji zębów i sprawdza technikę szczotkowania małego pacjenta (lub jego rodzica, bo mniejszym dzieciom to opiekun powinien szczotkować zęby). 

Dzięki częstym kontrolom uzębienia możliwe jest szybkie wykrycie ubytków próchnicowych i ich mało inwazyjne leczenie. Lekarz może też zaproponować wykonanie zabiegów profilaktycznych takich jak lakowanie zębów, lakierowanie, fluoryzacja. Mają one na celu zabezpieczenie pierwszych zębów dziecka przed próchnicą, ale też oswojenie malucha z tym, jak pracuje dentysta. Dokładamy wszelkich starań, aby takie wizyty przebiegały w miłej i zabawnej atmosferze i bardzo dbamy o empatyczne podejście do pacjenta. Dzięki temu dziecko nabiera zaufania do stomatologa i w przyszłości, gdy nadejdzie potrzeba „wiercenia” pozwala na nawiązanie współpracy i przeprowadzenie leczenia stomatologicznego. 

 

Stomatolog dziecięcy Łódź – Arie Stomatologia Retkinia

Chociaż aktualnie w naszym gabinecie nie ma lekarza ze specjalizacją z pedodoncji, to nasi doświadczeni stomatolodzy przyjmują również najmłodszych pacjentów. Uczymy ich dbać o higienę jamy ustnej już od najmłodszych lat i leczymy zęby mleczne i stałe. Warto zapisywać dziecko na regularne wizyty do stomatologa, aby stale kontrolować stan uzębienia i zgryzu. O mleczaki trzeba dbać tak samo jak o zęby stałe! 

Kontakt do rejestracji gabinetu w celu umówienia wizyty: tel. 884-053-111.

Drogi Rodzicu, jeśli Twoje dziecko boi się wizyty u stomatologa powiedz nam o tym podczas rozmowy telefonicznej. Może zaobserwowałaś/eś, że dziecko boi się czegoś konkretnego np. odgłosów, braku informacji co będzie się działo lub zbyt wielu informacji przekazywanych przez lekarza? Powiedz nam o tym! Im więcej wiemy, tym łatwiej będzie nam pomóc maluchowi zaadaptować się do nowej sytuacji. Może warto wtedy zacząć od wizyty adaptacyjnej (bez względu na wiek dziecka), by poznało ono gabinet i lekarza i przekonało się, że strach ma tylko wielkie oczy. Więcej o tym czym jest dentofobia u dzieci i jak można pomóc dziecku pisaliśmy TUTAJ.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

10 zabaw, które mogą urozmaicić codzienną higienę jamy ustnej dziecka

Jak zachęcić dziecko do mycia ząbków?

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce myć zębów?

Czym karmić dziecko, żeby miało zdrowe zęby? Wpływ diety na zdrowie zębów dzieci – stomatolog dziecięcy w Łodzi.

I wiele innych tekstów dotyczących zdrowia zębów i jamy ustnej dzieci na naszym blogu TUTAJ.

Współpraca naszych lekarzy dentystów z Rossmann Polska (program Rodzice, Rossnę!)

Zobacz także materiały z naszej współpracy z ROSSMANN POLSKA w programie Rossmann „Rodzice, Rossnę!”:

– Czy myć zęby dzieciom pastą z fluorem PODCAST – https://www.youtube.com/watch?v=jaP0qaBn3Cs&list=PLuGc8wJ7ygSVNB7E6-9xY4VyMNdPms5NX&index=6

– Jak przetrwać ząbkowanie? PODCAST – https://www.youtube.com/watch?v=fdFaDMPCEXg&list=PLuGc8wJ7ygSVNB7E6-9xY4VyMNdPms5NX&index=9

– Pasta z fluorem, czy jest dobra dla dzieci? – https://www.rossmann.pl/inspiracja/pasta-z-fluorem-czy-jest-dobra-dla-dzieci,1950

– Ząbkowanie bez tajemnic – https://www.rossmann.pl/inspiracja/zabkowanie-bez-tajemnic,1934

specjalista dentysta rossmanndentysta specjalista rossmann

Zadzwoń 884 053 111

lub napisz Nam wiadomość.

Skontaktujemy się z Toba wkrótce.

Inne usługi

  • Protetyka

   Protetyka

   W gabinecie Arie Stomatologia Łódź rozległe prace protetyczne wykonuje specjalista protetyki stomatologicznej. Dzięki lekarzowi specjaliście, nowoczesnym sprzętom i dobrej jakości materiałom można uzyskać wymarzony efekt estetyczny.

  • Stomatologia zachowawcza

   Stomatologia zachowawcza

   W gabinecie Arie Stomatologia kompleksowo dbamy o zdrowie jamy ustnej naszych pacjentów. Zapobiegamy powstawaniu próchnicy oraz ją leczymy.

  • Stomatologia dziecięca

   Stomatologia dziecięca

   Gdy dziecko jest chore szukamy dla niego jak najlepszego specjalisty. W gabinecie Arie Stomatologia Łódź troska o dobro dziecka to standard.