Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Gdy dziecko jest chore szukamy dla niego jak najlepszego specjalisty. W gabinecie Arie Stomatologia Łódź troska o dobro dziecka to standard.

Czym jest stomatologia dziecięca ?

Gabinet Arie Stomatologia w Łodzi jest przygotowany na przyjęcie nawet najmłodszych pacjentów. W poczekalni czeka na nich kącik zabaw z portretem Wróżki Zębuszki, zabawkami i książeczkami do czytania.

Lekarze dentyści pracujący w gabinecie Arie Stomatologia posiadają odpowiednie podejście do dzieci. Podczas wizyty zagadują i rozpraszają małego pacjenta  „magicznymi psikawkami i czyścikami do zębów”, tak, że nawet leczenie staje się dla dziecka przygodą. Każdy Dzielny Pacjent naszego gabinetu po zabiegu otrzymuje też ciekawą nagrodę z szuflady z prezentami.

Przy pomocy najnowszych technik stomatologicznych nasi lekarze dbają o uśmiechy nawet najmłodszych dzieci.Przypominamy, że na pierwszą wizytę u dentysty dziecko warto zapisać, gdy tylko pojawią się u niego pierwsze ząbki.  Lekarz omówi wtedy sposoby dbania o higienę zębów i odpowiednie nawyki żywieniowe, które pozwolą uniknąć próchnicy butelkowej. Starsze dzieci od 2 roku życia zapraszamy na wizytę adaptacyjną.

Czym jest wizyta adaptacyjna dla najmłodszych pacjentów?

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym nie powinna wiązać się od razu z poważnym zabiegiem. Mały pacjent powinien najpierw obejrzeć sprzęty używane przez lekarza dentystę, poczuć jak działa dmuchawka, posłuchać jak pracują poszczególne maszyny używane przez lekarza, obejrzeć razem z lekarzem w lusterku swoje ząbki. W ten sposób łatwiej zrozumie co dzieje się podczas wizyt u dentysty i nie będzie się ich bał.

Podczas wizyty adaptacyjnej wykonujemy też pierwszy przegląd ząbków i w sposób przystępny dla dziecka opowiadamy o metodach ich poprawnego czyszczenia.

U dziecka, które wie jak wygląda gabinet i czego może spodziewać się podczas wizyty dużo łatwiej jest przeprowadzić leczenie. Lekarz dentysta rozmawia z dzieckiem, uspokaja je podczas zabiegu, jednocześnie wykonując swoją pracę wewnątrz buzi dziecka. Możemy też włączyć na monitorze przy unicie ulubioną bajkę pacjenta lub wesołe piosenki, dzięki czemu maluch skupia się na atrakcjach w gabinecie, niemal zapominając o leczeniu. Z naszego doświadczenia wynika, że wizyta w wesołej atmosferze sprzyja powodzeniu w leczeniu najmłodszych pacjentów.

Zapraszamy do gabinetu Arie Stomatologia dzieci w każdym wieku! Gabinet Arie to opieka dentystyczna dla najmłodszych rekomendowana przez rodziców.

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u dentysty?

Pierwsza wizyta u dentysty zarówno dzieciom, jak i rodzicom kojarzy się ze strachem i z bólem. Niepotrzebnie! Może to być bezstresowe przeżycie jeśli tylko odpowiednio wcześniej przygotujemy na nie małego pacjenta.
Ważne jest odpowiednie nastawienie dziecka przed wizytą, dlatego zalecamy:

 • Zbudować w oczach dziecka pozytywny obraz gabinetu stomatologicznego opowiadając o magicznych lusterkach, kamerkach, śmiesznych przyrządach. Nie można mówiąc o dentyście używać słów „ból”, „igła”, „wiercenie”, „zastrzyk”. Takie określenia podświadomie sugerują dziecku, że powinno się bać, a przecież wizyta u dentysty nie musi być straszna, ani bolesna.
 • Można z dzieckiem przećwiczyć wizytę u dentysty aranżując w domu własny gabinet. Praktyka na misiu lub lalce pomoże dziecku zrozumieć, że wizyta u dentysty nie musi być straszna, a miś ze zdrowymi ząbkami to zadowolony miś.
 • Na pierwszą wizytę do dentysty warto zabrać pomoce-umilacze np. ulubioną zabawkę do tulenia podczas badania lub ciekawą książeczkę do przeczytania w poczekalni.
 • Po wizycie dziecko dobrze pochwalić i przytulić. Może nawet, jeśli było wyjątkowo grzeczne, dać mu jakiś drobiazg? My również naszych małych pacjentów po każdej wizycie nagradzamy małą niespodzianką.

Zadzwoń 884 053 111

lub napisz Nam wiadomość.

Skontaktujemy się z Toba wkrótce.

Inne usługi

  • Protetyka

   Protetyka

   W gabinecie Arie Stomatologia rozległe prace protetyczne wykonuje specjalista protetyki Łódź. Dzięki lekarzowi specjaliście, nowoczesnym sprzętom i dobrej jakości materiałom możemy zaoferować Państwu leczenie protetyczne na wysokim poziomie.

  • Stomatologia zachowawcza

   Stomatologia zachowawcza

   W gabinecie Arie Stomatologia kompleksowo dbamy o zdrowie jamy ustnej naszych pacjentów.

  • Stomatologia dziecięca

   Stomatologia dziecięca

   Gdy dziecko jest chore szukamy dla niego jak najlepszego specjalisty. W gabinecie Arie Stomatologia Łódź troska o dobro dziecka to standard.