Leczenie próchnicy bez borowania – Arie Stomatologia w Łodzi

Nowatorskie leczenie początkowych zmian próchnicowych. – Leczenie próchnicy bez borowania. – ICON w Arie Stomatologia w Łodzi.

Czym jest próchnica? O tym czym jest próchnica pisaliśmy w tekście „Skąd się wzięła dziura w zębie, czyli kilka słów o próchnicy” (https://arie-stomatologia.pl/prochnica/). Warto przypomnieć, że jest to choroba, która powoduje stopniową demineralizację i zniszczenie tkanek zębów. Wraz z rozwojem choroby, próchnica atakuje coraz głębsze części zęba, prowadzi do rozwoju stanu zapalnego we wnętrzu zęba, a w końcu w konsekwencji także do jego obumarcia. Próchnicy należy zapobiegać stosując odpowiednią profilaktykę. Czasami jednak samo przeciwdziałanie nie wystarcza i konieczne jest leczenie, które polega na usunięciu zniszczonej części zęba i odtworzeniu jego kształtu i funkcji za pomocą wypełnienia kompozytowego. Lekarze dentyści w gabinecie Arie Stomatologia stosują metodę jak najmniejszej ingerencji. Teraz oferujemy także możliwość leczenia początkowych stadiów próchnicy bez ingerencji w strukturę zęba. Bez borowania! Jak to możliwe?

Na życzenie pacjenta i po zakwalifikowaniu pacjenta do tego typu leczenia, lekarz dentysta w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi do powstrzymywania postępów początkowej próchnicy (zarówno w przestrzeniach międzyzębowych, jak i na przednich powierzchniach zębów) może użyć preparat ICON. ICON, czyli infiltrant odpowiednio zaaplikowany na ząb, przenika do ubytku próchnicowego w szkliwie i dzięki siłom kapilarnym blokuje drogi dyfuzji do próchnicy kwasom kariogennym. Dzięki temu ICON zamyka początkową próchnicę, hamuje rozwój choroby i stabilzuje ubytek próchnicowy.

Co warte podkreślenia leczenie takie jest bezbolesne, bo nie wymaga „wiercenia” i nie narusza zdrowej tkanki zęba. ICON pozwala także ma przywrócenie naturalnego i równomiernego koloru zęba, poprzez wcześniej opisane maskowanie białych plam próchnicowych.

Leczenie próchnicy bez borowania. – Kto może skorzystać z metody leczenia wykorzystującej ICON?

ICON jest szczególnie polecany dla pacjentów u których występują białe plamy próchnicowe na gładkich powierzchniach zęba. Pisaliśmy o tym we wpisie: XXX

Zastosowanie ICON jest również zalecane do leczenia początkowych zmian próchniczych nie przekraczających jednej trzeciej głębokości zębiny. Zmiany mogą znajdować się zaróno w obszarach stycznych (stykania się zębów ze sobą), jak i na powierzchniach zewnętrznych zęba. ICON wypełnia swoistą lukę pomiędzy profilaktyką próchnicy, a jej klasycznym leczeniem. Infiltracja próchnicy z wykorzystaniem płynnej żywicy ICON zabezpiecza początkowe zmiany próchnicze, zapewnia długotrwałą ochronę szkliwa i zapobiega szybkiemu powiększaniu się ubytków.
O tym czy dana zmiana próchnicowa u pacjenta kwalifikuje się do zabiegu z użyciem infiltranta ICON, czy już do klasycznego leczenia, decyduje lekarz dentysta.

Leczenie próchnicy bez borowania. – Przeciwwskazania do stosowania ICON?

ICON nie może być stosowany do leczenia zaawansowanej próchnicy!
Trzeba też zauważyć, że nie wszystkie ubytki w zębach powstają na skutek próchnicy. Takich powstałych na przykład z powodu przeciążeń nie da się zinfiltrować metodą ICON. Proponujemy w takich wypadkach inne możliwości odtworzenia funkcji i estetyki zęba, o których poinformuje Państwa lekarz dentysta po wykonaniu badania i zapoznaniu się z Państwa przypadkiem.

Jeśli chcą Państwo umówić się na leczenie z pomocą infiltranta ICON, prosimy o poinformowanie o tym rejestratorki podczas umawiania wizyty. Wizytę można umówić telefonicznie: 884-053-111 lub mailowo: rejestracja@arie-stomatologia.pl.

Leave a reply