Jak usunąć białe plamy z zębów bez borowania? – ICON w Arie Stomatologia w Łodzi

 

Wystarczy jedna wizyta w gabinecie Arie Stomatologia, aby usunąć białe plamy z zębów. – ICON w Arie Stomatologia w Łodzi

 

Lekarz dentysta z gabinetu Arie Stomatologia odpowiada: Skąd biorą się białe plamy na zębach? „Białe plamy na zębach powstają w wyniku zaatakowania powierzchni szkliwa przez bakterie próchnicotwórcze, przez odwapnienia, nieprawidłową mineralizację szkliwa, zaburzenia budowy szkliwa zęba itd.. Powietrze i woda uwięzione w takich zmianach mają niższy współczynnik załamywania światła niż zdrowe tkanki zęba. Dlatego dają efekt nieestetycznego przebarwienia – białych plamek. Zęby tracą też biały kolor i blask. Częstym powodem, dla którego na zębach mogą powstać białe plamy jest też noszenie aparatu ortodontycznego. Przebarwienia widoczne są po zdjęciu aparatu, a spowodowane są niewystarczającą higieną jamy ustnej i aparatu i związanym z tym szybkim rozwojem próchnicy.” Jak usunąć białe plamy z zębów?

Źródło obrazu: https://sklep.arsdental.pl/odbudowa/376-dmg-icon-leczenie-metoda-infiltracji-zebiny-skuteczny-sposob-usuwania-bialych-plam.html

Jak pozbyć się białych plam z zębów? Efekt przed i po zabiegu z ICON.

 

Białe plamy na powierzchniach gładkich zębów można zamaskować za pomocą innowacyjnego infiltranta ICON. Ma on podobny współczynnik załamania światła do szkliwa zdrowego zęba, więc zinfiltrowana nim zmiana upodabnia się do otaczającego ją dobrego szkliwa. Dzięki temu ząb w całości lub w znacznym stopniu wygląda zdrowo. Efekt przed i po zabiegu ilustrują zdjęcia.

Leczenie za pomocą ICON w gabinecie Arie Stomatologia pozwala na bezbolesne i skuteczne zamaskowanie przebarwień na zębach, określanych przez pacjentów jako „białe plamy”. Leczenie nie wymaga borowania! Leczenie za pomocą ICON jest też szybkie, bo już jedna wizyta w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi pozwala na uzyskanie pożądanego efektu estetycznego i leczniczego.

 

Jak działa ICON? Opis wizyty w gabinecie Arie Stomatologia w celu usunięcia białych plam na zębach?

We wpisie „Wizyta u dentysty, strach przed nieznanym?” (https://arie-stomatologia.pl/wizyta/) opisywaliśmy jak przebiega standardowe leczenie w naszym gabinecie. Wierzymy, że wiedza eliminuje lęk i niepokój przed wizytą u dentysty, więc poniżej opisujemy też jak w naszym gabinecie przeprowadzane jest leczenie z użyciem infiltranta ICON.

Ze względu na brak inwazyjnej ingerencji w ząb, metoda ICON nie wymaga znieczulenia. Lekarz dentysta zakłada pacjentowi koferdam (guma oddzielająca powierzchnię zęba od pozostałej części jamy ustnej) i przygotowuje powierzchnię zęba do zabiegu. Najpierw aplikuje na niego żel trawiący zawierający 15% kwas solny, dzięki czemu odsłaniają się „podpowierzchniowe” pory zęba. Ząb jest następnie osuszany etanolem. Na tak przygotowany ząb lekarz dentysta nakłada wysoce upłynniony materiał akrylowy ICON, który wchodzi w reakcję z widocznymi na zębach plamami próchnicowymi i głęboko wchłania się w odwapnione szkliwo. Lekarz naświetla i utwardza wypełniony obszar zęba, dzięki czemu zostaje on zabezpieczony, a wcześniejsze przebarwienia przestają być widoczne. Efekt estetyczny jest widoczny od razu, już po jednym zabiegu w gabinecie stomatologicznym Arie w Łodzi. Dodatkowo leczony ząb jest zabezpieczony przez działaniem kwasów kariogennych, co przedłuża długość jego życia.

Źródło obrazu: https://www.implant-art.com.pl/icon-metoda-infiltracji/

Zęby przed i po zabiegu z wykorzystaniem ICON.

Usunąć białe plamy z zębów w Łodzi. Umawianie wizyty w gabinecie Arie Stomatologia.

 

Zapraszamy do gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi (Retkinia) na leczenie białych plam na zębach. Prosimy o poinformowanie rejestratorki przy umawianiu wizyty w gabinecie, że chcieliby Państwo skonsultować możliwość leczenia z użyciem ICON. Wizyty można umawiać telefonicznie: 884-053-111 i mailowo: rejestracja@arie-stomatologia.pl. Zapraszamy!

Leave a reply