Jak usunąć białe plamy z zębów bez borowania? – ICON w Arie Stomatologia w Łodzi

Skąd się biorą białe plamy na zębach? Czy odpowiada za nie próchnica? Jak wygląda diagnostyka i usuwanie białych plam na zębach?

Lekarz dentysta z gabinetu Arie Stomatologia odpowiada: 

Skąd biorą się białe plamy na zębach stałych? 

„Przebarwienia pojawiające się na stałych i mlecznych zębach mogą mieć różne przyczyny. Przyczyną białych plam na zębach zwykle jest zaatakowanie powierzchni szkliwa przez bakterie próchnicotwórcze. W ten sposób objawia się początkowe stadium próchnicy. Inne powody to odwapnienia, niedobór wapnia, nieprawidłowa mineralizacja szkliwa czyli niedorozwój szkliwa, zaburzenia budowy szkliwa zęba.  Powietrze i woda uwięzione w takich zmianach mają niższy współczynnik załamywania światła niż zdrowe tkanki zęba. Dlatego prowadzą do powstawania białych plamek. Zęby tracą też biały kolor i blask. Zmiany pojawiają się też często po leczeniu ortodontycznym (przy stałych aparatach ortodontycznych). U osób noszących aparat stały, przebarwienia widoczne są po zdjęciu aparatu, a spowodowane są niewystarczającą higieną jamy ustnej i aparatu i związanym z tym szybkim rozwojem próchnicy.” 

Źródło obrazu: https://sklep.arsdental.pl/odbudowa/376-dmg-icon-leczenie-metoda-infiltracji-zebiny-skuteczny-sposob-usuwania-bialych-plam.html

Jak pozbyć się białych plam z zębów? Efekt przed i po zabiegu z ICON.

Jak zamaskować białe plamki pochodzenia próchnicowego na zębach? Czy da się bezinwazyjnie usunąć przebarwienia z powierzchni zęba? 

Odbarwienia na zębach – na ich powierzchniach gładkich – można zamaskować za pomocą innowacyjnego infiltranta ICON. Ma on podobny współczynnik załamania światła do szkliwa zdrowego zęba, więc zinfiltrowana nim zmiana upodabnia się do otaczającego ją dobrego szkliwa. Dzięki temu ząb w całości lub w znacznym stopniu wygląda zdrowo. Zabieg taki nie wymaga klasycznego leczenia stomatologicznego, używania wiertła lub wybielania.  Efekt przed i po zabiegu ilustrują zdjęcia.

Ile trwa leczenie ICON mające na celu zamaskować białe przebarwienia na zębach?

Leczenie za pomocą ICON w gabinecie Arie Stomatologia pozwala na bezbolesne i skuteczne zamaskowanie odbarwień na zębach, określanych przez pacjentów jako „białe plamy”. Leczenie nie wymaga borowania! Leczenie  jest też szybkie, bo niekiedy już podczas jednej wizyty u stomatologa w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi można uzyskać pożądany efekt estetyczny i leczniczy. 

 

Arie Stomatologia Łódź – umów wizytę, aby usunąć białe plamy z zębów.

Zawsze należy jednak zacząć od diagnostyki.  Pacjent który pojawia się w naszym gabinecie po raz pierwszy, umawiamy konsultację ze specjalizującym się w zabiegach infiltracji ICON lekarzem dentystą, by ocenił on stan zębów oraz przyczyny powstania zmian na szkliwie. Jeśli lekarz zakwalifikuje do metody, ustala odpowiednio długą wizytę na zabieg. Natomiast jeśli białe odbarwienia na zębach nie kwalifikują się do zamaskowania za pomocą ICON, lekarz może doradzić inne zabiegi z zakresu stomatologii kosmetycznej np. licówki lub bonding. Często podczas konsultacji lekarz dodatkowo omawia kwestie związane z higieną jamy ustnej takie jak szczotkowanie pastą do zębów z fluorem i odpowiednią ilością składników odżywczych i wspomagających profilaktykę próchnicy, regularne usuwanie płytki nazębnej, fluoryzacja itd.. 

Jak działa infiltrant ICON?

Opis wizyty w gabinecie Arie Stomatologia Łódź w celu usunięcia białych plamek na zębach:

We wpisie „Wizyta u dentysty, strach przed nieznanym?” (https://arie-stomatologia.pl/wizyta/) opisywaliśmy jak przebiega standardowe leczenie w naszym gabinecie. Wierzymy, że wiedza eliminuje lęk i niepokój przed wizytą u dentysty, więc poniżej opisujemy też jak w naszym gabinecie przeprowadzane jest leczenie z użyciem infiltranta ICON.

Ze względu na brak inwazyjnej ingerencji w ząb, metoda ICON nie wymaga znieczulenia. Lekarz dentysta zakłada pacjentowi koferdam (guma oddzielająca powierzchnię zęba od pozostałej części jamy ustnej) i przygotowuje powierzchnię zęba do zabiegu. Najpierw aplikuje na niego żel trawiący zawierający 15% kwas solny, dzięki czemu odsłaniają się „podpowierzchniowe” pory zęba. Ząb jest następnie osuszany etanolem. Na tak przygotowany ząb lekarz dentysta nakłada wysoce upłynniony materiał akrylowy ICON, który wchodzi w reakcję z widocznymi na zębach plamami próchnicowymi i głęboko wchłania się w odwapnione szkliwo. Lekarz naświetla i utwardza wypełniony obszar zęba, dzięki czemu zostaje on zabezpieczony, a wcześniejsze przebarwienia przestają być widoczne.

 

 

Źródło obrazu: https://www.implant-art.com.pl/icon-metoda-infiltracji/

Zęby przed i po zabiegu z wykorzystaniem ICON.

 

Kiedy widać efekt estetyczny leczenia i usuwania białych plam próchnicowych na zębach?

Efekt jest widoczny od razu, już po jednym zabiegu w gabinecie stomatologicznym Arie w Łodzi. Dodatkowo leczony ząb jest zabezpieczony przez działaniem kwasów kariogennych, co przedłuża długość jego życia. Ząb jest mniej podatny na wiele dolegliwości.  

Usunąć białe plamy z zębów w Łodzi. Umawianie wizyty w gabinecie Arie Stomatologia.

Zapraszamy do gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi (Retkinia) na leczenie białych plam na zębach. Prosimy o poinformowanie rejestratorki przy umawianiu wizyty w gabinecie, że chcieliby Państwo skonsultować możliwość leczenia z użyciem ICON. Wizyty można umawiać telefonicznie: 884-053-111 i mailowo: rejestracja@arie-stomatologia.pl. Zapraszamy!

Leave a reply