Licówki w Łodzi – uśmiech jak u gwiazdy Hollywood

Zdjęcia w kolorowych magazynach i w internecie pokazują gwiazdy muzyki i filmu, a także blogerów i influencerów chwalących się idealnie równym i śnieżnobiałym uśmiechem. W Hollywood już dawno temu nastała moda na perfekcyjny uśmiech. Przykładów gwiazd, które go korygowały zabiegami stomatologicznymi nie trzeba długo szukać: Morgan Freeman, Zac Efron, Tom Cruise, Miley Cyrus, Demi Moore, Cceline Dion… Ostatnio modę na poprawianie uśmiechu widać także w polskich social mediach. Krzysztof Ibisz, Andrzej „Piasek” Piaseczny, Natalia Siwiec, Maciej Musiał, Anna Mucha i inni chętnie pokazują efekty metamorfoz ortodontycznych i protetycznych, w tym tych z wykorzystaniem licówek. Czemu gwiazdy zawdzięczają swój „hollywoodzki” uśmiech? W wielu przypadkach nie tylko odpowiedniej higienie jamy ustnej, regularnym wizytom u stomatologa i zabiegom wybielającym, ale również zakładanym w celach estetycznych licówkom. Czym są licówki? Licówki w Łodzi:

 

Czym są licówki?

Licówki są bardzo cienkimi płatkami ceramiki (porcelany) lub materiału kompozytowego zakładanymi w gabinecie stomatologicznym na przednie zęby pacjenta. Zapewniają one poprawę estetyki uśmiechu, bo pozwalają na zmianę kształtu, koloru, a nawet wielkości zęba lub zębów. Można dzięki nim zamaskować defekty szkliwa takie jak przebarwienia powstałe w wyniku zażywania tetracyklin lub spowodowane fluorozą i innymi zaburzeniami rozwojowymi (przebarwienia takie są niepodatne na wybielanie). Różnica w wyglądzie uśmiechu przed i po założeniu licówek jest tak duża, że metoda ta popularna jest na całym świecie i często korzystają z niej również osoby publiczne.

Licówki stosowane są równie często u osób z diastemą, czyli przerwą między „jedynkami”. Zastosowanie licówek pozwala w ich przypadku na zamknięcie przestrzeni i odtworzenie prawidłowych kontaktów zębowych.

Założenie licówek umożliwia także rekonstrukcję startych lub ukruszonych brzegów siecznych w przypadku, gdy wypełnienie kompozytowe jest niewystarczające i jest alternatywą dla koron protetycznych, gdy ząb nie jest poważnie uszkodzony. Takie leczenie jest bardziej zachowawcze, gdyż nie wymaga tak dużego oszlifowania zęba jak w przypadku zwykłej korony.

Co ważne, prawidłowo zaprojektowane i wykonane licówki służą latami!

 

Licówki w Łodzi – rodzaje licówek. Licówki porcelanowe, licówki bez szlifowania i licówki kompozytowe w Arie Stomatologia Łódź.

Licówki dzielimy na licówki porcelanowe, porcelanowe bez szlifowania tzw. „non-prep” i kompozytowe. Każde licówki mają inną specyfikę i polecane są na inne problemy estetyczne. Licówki „non-prep” są najmniej inwazyjne i przez to chętnie wybierane przez pacjentów, ale w związku z tym, że są one ultracienkie nie są w stanie zamaskować dużych problemów, ani zmienić koloru zębów pacjenta (w tym celu zalecane jest dodatkowo wybielanie zębów). Największym plusem licówek bez szlifowania jest minimalna ingerencja w strukturę zębów oraz wysoka estetyka w związku z zastosowaniem porcelany. Klasyczne licówki porcelanowe mają najwięcej zastosowań, są bardzo estetyczne, można dobrać odpowiedni kolor zgodny z prośba pacjenta oraz skorygować różne większe niedoskonałości uśmiechu. Licówki kompozytowe są rozwiązaniem dla osób chcących skorygować swój uśmiech, ale posiadających mniejsze możliwości finansowe. Licówki kompozytowe pozwalają na zmianę kształtu i koloru zębów, ale ich ostateczna estetyka i trwałość jest mniejsza niż w przypadku prac wykonanych porcelaną.

Zakładanie licówek w gabinecie stomatologicznym Arie w Łodzi

Wykonanie licówek porcelanowych w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi odbywa się najczęściej w trakcie 2-3 wizyt. Podczas pierwszej z nich, dentysta szlifuje przedsionkową powierzchnie zębów na których zaplanowano wykonanie licówek, zdejmując około 0,5 mm szkliwa. Zabieg przeprowadza się zazwyczaj bez konieczności podawania znieczulenia, gdyż jest bezbolesny. Następnie pobierany jest wycisk na podstawie którego w laboratorium techniki dentystycznej wykonywane są indywidualnie dopasowane licówki porcelanowe. Aby zapewnić estetyczny wygląd do czasu ich przygotowania zęby zabezpieczone zostają licówkami tymczasowymi. Na drugiej wizycie gotowe licówki są kontrolowane w ustach pacjenta. Dentysta sprawdza ich wykonanie, dopasowanie, kolor i kształt. Jeżeli oględziny wypadną pomyślnie oraz pacjent zaakceptuje wygląd licówek, są one cementowane na zębach.

Po zabiegu, przez około tydzień może trwać przyzwyczajanie się do nowego kształtu i wyglądu zębów. Jest to w pełni normalne. Należy pamiętać o dokładnym szczotkowaniu zębów i używaniu nici dentystycznej do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Bardzo ważne jest również zgłaszanie się na regularne wizyty kontrolne do lekarza stomatologa w celu oceny stanu uzębienia i licówek.

Licówki w Łodzi – Jaki jest koszt licówek w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi?

Ponieważ koszt założenia licówek jest uzależniony od wielu czynników, wycenę leczenia lekarz dentysta może zaproponować dopiero po wykonaniu odpowiednich badań i ocenie stanu uzębienia. Po badaniu i rozmowie na temat oczekiwań pacjenta, lekarz dentysta pomoże w wyborze czy odpowiednie będą licówki kompozytowe, porcelanowe czy bez szlifowania „non-prep”. Zapraszamy do naszego gabinetu na konsultację, podczas której podany zostanie plan leczenia wraz z szacowanymi kosztami zabiegu. Kontakt w celu umówienia wizyty: 884-053-111 / rejestracja@arie-stomatologia.pl

Stomatologia estetyczna / stomatologia kosmetyczna Łódź: https://arie-stomatologia.pl/stomatologia-estetyczna/

 

Leave a reply