Licówki w Łodzi – uśmiech jak u gwiazdy Hollywood

Stomatologia estetyczna Łódź – zabłyśnij pięknym uśmiechem.

Licówki kompozytowe i porcelanowe.

Zdjęcia w kolorowych magazynach i w internecie pokazują gwiazdy muzyki i filmu, a także blogerów i influencerów chwalących się idealnie równym i śnieżnobiałym uśmiechem. W Hollywood już dawno temu nastała moda na perfekcyjny uśmiech. Przykładów gwiazd, które go korygowały zabiegami stomatologicznymi nie trzeba długo szukać. Morgan Freeman, Zac Efron, Tom Cruise, Miley Cyrus, Demi Moore, Celine Dion… Ostatnio modę na poprawianie uśmiechu widać także w polskich social mediach. Krzysztof Ibisz, Andrzej „Piasek” Piaseczny, Natalia Siwiec, Maciej Musiał, Anna Mucha i inni chętnie pokazują efekty metamorfoz ortodontycznych i protetycznych, w tym tych z wykorzystaniem licówek. Czemu gwiazdy zawdzięczają swój „hollywoodzki” uśmiech? W wielu przypadkach nie tylko odpowiedniej higienie jamy ustnej, regularnym wizytom u stomatologa i zabiegom wybielającym. Także zakładanym w celach estetycznych licówkom. Czym są licówki? Licówki w Łodzi:

Czym są licówki? Piękny uśmiech po założeniu licówek.

Licówki są bardzo cienkimi płatkami ceramiki (porcelany) lub materiału kompozytowego zakładanymi w gabinecie stomatologicznym na przednie zęby pacjenta. Zapewniają one poprawę estetyki uśmiechu, bo pozwalają na zmianę kształtu zębów, koloru, a nawet wielkości zęba lub zębów. Można dzięki nim zamaskować defekty szkliwa takie jak przebarwienia powstałe w wyniku zażywania tetracyklin lub spowodowane fluorozą i innymi zaburzeniami rozwojowymi (przebarwienia takie są niepodatne na wybielanie). Różnica w wyglądzie uśmiechu przed i po założeniu licówek jest tak duża, że metoda ta popularna jest na całym świecie i często korzystają z niej również osoby publiczne.

Licówki lekarz stomatolog może zaproponować także u osób z diastemą, czyli przerwą między „jedynkami”. Zastosowanie licówek pozwala w ich przypadku na zamknięcie przestrzeni i odtworzenie prawidłowych kontaktów zębowych.

Założenie licówek umożliwia także rekonstrukcję startych lub ukruszonych brzegów siecznych. Na przykład, gdy wypełnienie kompozytowe jest niewystarczające. Jest to także alternatywa dla koron protetycznych, gdy ząb nie jest poważnie uszkodzony. Takie leczenie jest bardziej zachowawcze, gdyż nie wymaga tak dużego oszlifowania zęba jak w przypadku zwykłej korony.

Zaletą licówek jest to, że, prawidłowo zaprojektowane i wykonane licówki służą latami! Dbając odpowiednio o higienę i regularnie kontrolując pracę protetyczną u lekarza dentysty można cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat.

Licówki kompozytowe i porcelanowe, bonding – czym się różnią?

Licówki w Łodzi – rodzaje licówek: porcelanowe, licówki bez szlifowania i licówki kompozytowe w Arie Stomatologia Łódź.

Współczesna stomatologia daje wiele możliwości zakresu zmiany kształt i koloru zębów. W zależności m.in. od rozległości zniszczenia zębów, stanu zębów i dziąseł, pożądanego nowego kształt zębów i ich koloru dentysta może zaproponować różne rozwiązania estetyczne np. korony porcelanowe, nakładki porcelanowe (licówki), pracę kompozytową.  Licówki dzielimy na licówki porcelanowe, porcelanowe bez szlifowania tzw. „non-prep” i kompozytowe. Każde licówki mają inną specyfikę i poleca się je na inne problemy estetyczne. 

Licówki „non-prep” są najmniej inwazyjne i przez to pacjenci wybierają je z dużą chęcią. Jednak w związku z tym, że są one ultracienkie nie są w stanie zamaskować dużych problemów, ani zmienić koloru zębów pacjenta (w tym celu zalecane jest dodatkowo wybielanie zębów). Największym plusem licówek bez szlifowania jest minimalna ingerencja w strukturę zębów oraz wysoka estetyka w związku z zastosowaniem porcelany. Klasyczne licówki porcelanowe mają najwięcej zastosowań. Są bardzo estetyczne, można dobrać odpowiedni kolor zgodny z prośba pacjenta oraz skorygować różne większe niedoskonałości uśmiechu. 

Licówki kompozytowe są rozwiązaniem dla osób chcących skorygować swój uśmiech, ale posiadających mniejsze możliwości finansowe. Licówki kompozytowe pozwalają na zmianę kształtu i koloru zębów. Jednak ich ostateczna estetyka i trwałość jest mniejsza niż w przypadku prac wykonanych porcelaną. W celu wykonania licówek kompozytowych używamy estetyczne kompozyty najwyższej jakości, którym dentysta „ręcznie” kształtuje pożądany efekt na przedniej stronie zębów. 

W celu poprawy wyglądu zębów pacjent ma możliwość również wykonać bonding. Więcej na temat tego zabiegu w naszej klinice TUTAJ. – https://arie-stomatologia.pl/bonding-zebow-lodz/

Zakładanie licówek w gabinecie stomatologicznym Arie w Łodzi

Zakładanie licówek porcelanowych w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi odbywa się najczęściej w trakcie 2-3 wizyt. Podczas pierwszej z nich, dentysta szlifuje przedsionkową powierzchnie zębów na których zaplanowano wykonanie licówek, zdejmując około 0,5 mm szkliwa. Zabieg przeprowadza się zazwyczaj bez konieczności podawania znieczulenia, gdyż jest bezbolesny. Następnie stomatolog pobiera wycisk na podstawie którego w laboratorium techniki dentystycznej wykonywane są indywidualnie dopasowane licówki porcelanowe. Aby zapewnić estetyczny wygląd do czasu ich przygotowania zęby zabezpiecza się licówkami tymczasowymi. Na drugiej wizycie gotowe licówki są kontrolowane w ustach pacjenta. Dentysta sprawdza ich wykonanie, dopasowanie, kolor i kształt. Jeżeli oględziny wypadną pomyślnie oraz pacjent zaakceptuje efekt estetyczny i wygląd licówek, są one cementowane na zębach.

Po zabiegu, przez około tydzień może trwać przyzwyczajanie się do nowego kształtu i wyglądu zębów. Jest to w pełni normalne. Należy pamiętać o dokładnym szczotkowaniu zębów i używaniu nici dentystycznej do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Bardzo ważne jest również zgłaszanie się na regularne wizyty kontrolne do lekarza stomatologa. M.in. w celu oceny stanu uzębienia i licówek oraz usuwanie kamienia nazębnego tak często jak zaleca dentysta.

Licówki Łódź – ile kosztują licówki na zęby w Łodzi?

Koszt założenia licówek jest uzależniony od wielu czynników. Dlatego wycenę leczenia lekarz dentysta może zaproponować dopiero po wykonaniu odpowiednich badań i ocenie stanu uzębienia. Po badaniu i rozmowie na temat oczekiwań pacjenta, lekarz dentysta pomoże w wyborze czy odpowiednie będą licówki kompozytowe, porcelanowe czy bez szlifowania „non-prep”. Ceny licówek zaczynają się od 500 zł za ząb (licówki kompozytowe w Łodzi) i od 1700 zł za ząb (licówki porcelanowe Łódź). Założenie licówek w naszym gabinecie wykonuje lekarz dentysta specjalista protetyki stomatologicznejZapraszamy do naszego gabinetu na konsultację, podczas której podany zostanie plan leczenia wraz z szacowanymi kosztami zabiegu. Jeśli chcesz poprawić swój uśmiech i jesteś zainteresowany/a licówkami porcelanowymi i kompozytowymi w naszym gabinecie w Łodzi skontaktuj się z nami. Kontakt w celu umówienia wizyty: 884-053-111 / rejestracja@arie-stomatologia.pl

Stomatologia estetyczna / stomatologia kosmetyczna Łódź: https://arie-stomatologia.pl/stomatologia-estetyczna/

Leave a reply