Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym w Łodzi: wybielanie zębów lampą, wybielanie nakładkowe.

Wybielanie zębów Łódź:

Na czym polega zabieg wybielania zębów? Różne metody wybielania zębów dla estetycznego, pięknego uśmiechu.

Niestety nie każdy genetycznie rodzi się z uśmiechem jak gwiazda filmowa. Kolor zębów można jednak poprawić stosując zabiegi wybielające. W gabinecie Arie Stomatologia wybielamy zęby lampą Philips ZOOM! oraz metodą nakładkową. Te dwa sposoby uważamy za najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze. Wybielanie zębów Łódź – czytaj więcej:

Każda osoba chcąca wybielać zęby powinna skonsultować to z lekarzem dentystą. Lekarz stomatolog po przeglądzie zębów, ocenia czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu i pomaga wybrać najlepszą dla Pacjenta metodę wybielania.” – lek.dent. Magda Tyrka

Przestrzegamy, że źle wykonane wybielanie poza gabinetem stomatologicznym może nieść za sobą konsekwencje estetyczne, ale też zdrowotne. Dlatego zawsze przed wybielaniem konieczna jest konsultacja w lekarzem w celu oceny stanu zębów i zakwalifikowania do zabiegu. Przeciwwskazaniem do wybielania mogą być m.in. rozległe ubytki lub problemy periodontologiczne. Podstawą zadbania o estetyczny uśmiech są więc zdrowe zęby. Przed zabiegiem często warto również wykonać profesjonalną higienizację, gdyż kamień nazębny i osady się nie wybielą. Najlepiej swój uśmiech powierzyć profesjonalistom.

Przeciwwskazania do wybielania zębów: https://arie-stomatologia.pl/przeciwwskazania-do-wybielania-zebow/

Dwie metody wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym Arie w Łodzi (Retkinia)

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym w Łodzi lampą Philips ZOOM!

W trosce o pacjentów, chcąc stosować jedynie pewne i sprawdzone rozwiązania, w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi zaufaliśmy systemowi wybielania zębów opartemu o lampę ZOOM! firmy Philips. Uważamy, że jest to najbezpieczniejszy system wybielający, dający jednocześnie najlepsze rezultaty. Lampa ZOOM! firmy Philips pozwala na dokładną kontrolę procesu wybielania przez nadzorującego proces lekarza dentystę. Zabieg trwa około 2 godzin, ale należy pamiętać, że powinna poprzedzić go wizyta kontrolna u lekarza dentysty. Bowiem warunkiem podjęcia wybielania zębów jest wcześniejsze wyleczenie wszystkich ubytków i wymiana nieszczelnych wypełnień. Efekt wybielania widoczny jest od razu po zejściu z fotela stomatologicznego, ale należy zadbać o jego ustabilizowanie stosując „białą dietę” przez kolejne kilka dni.

Efekty wybielania lampą ZOOM! „przed i po” prezentują poniższe zdjęcia.

wybielanie zębów lampą Philips ZOOM Łódź

wybielanie zębów Łódź

Przypominamy, że wybielanie zębów, ze względu na stężony żel używany do zabiegu, powinno się wykonywać w gabinecie stomatologicznym, pod nadzorem lekarza dentysty. Bez specjalistycznej wiedzy żadne wybielanie zębów (ani to domowe, ani w gabinetach kosmetycznych) nie jest bezpieczne. Gdyż zły preparat czy technika mogą bezpowrotnie uszkodzić strukturę szkliwa zęba, prowadząc do nadwrażliwości i innych poważniejszych schorzeń zębów.

wybielanie zębów Łódź

Przeczytaj nasz tekst w Dzienniku Łódzkim na temat „Dlaczego powinno się wybielać zęby w gabinecie stomatologicznym?” -> TUTAJ

Artykuł jest częścią cyklu, który został opublikowany w dodatku o zdrowiu Dziennika Łódzkiego. Publikacja możliwa była dzięki Państwa głosom na nasz gabinet w plebiscycie Mistrzowie Urody Dziennika Łódzkiego 2018. Więcej o otrzymanej przez nas nagrodzie Gabinet Stomatologii Kosmetycznej Roku 2018 można przeczytaj TUTAJ

Nakładkowe wybielanie zębów w Łodzi. 

Wybielanie nakładkowe to metoda łącząca pracę lekarza dentysty z samodzielną pracą pacjenta w domu. Wybielanie takie trwa dłużej niż wcześniej opisany zabieg przy użyciu lampy ZOOM!, bo obejmuje minimum 2 wizyty w gabinecie stomatologicznym i kilka dni zabiegów przeprowadzanych w domu.

Preparaty do wybielania nakładkowego (np. Opalescence, Pola lub ZOOM) działają podobnie do tych używanych w trakcie wybielania w gabinecie dentystycznym, jednak stężenie aktywnych substancji jest w nich znacząco niższe. Umożliwia to bezpieczne samodzielne wykonywanie zabiegu przez pacjenta w domu bez uczestnictwa lekarza stomatologa.

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym sprawdzamy jest stan zębów pacjenta i pobierany jest wycisk zębów, na podstawie którego technik dentystyczny wykonuje z przezroczystego tworzywa indywidualną szynę nakładkową. (Przypominamy, że przed rozpoczęciem wybielania wszystkie ubytki powinny zostać wyleczone, a nieszczelne wypełnienia wymienione.)

Podczas kolejnej wizyty w gabinecie pacjent dostaje przygotowaną szynę nakładkową, a lekarz dentysta tłumaczy jak aplikować w nią żel wybielający, opowiada o „białej diecie” podczas i po zabiegu i odpowiada na ewentualne dodatkowe pytania.

Dalszy etap wybielania pacjent wykonuje samodzielnie w domu. Okres wybielania to około tydzień.

wybielanie nakładkowe Łódź

Instrukcja wybielania nakładkowego. 

Przed rozpoczęciem wybielania zęby należy dokładnie umyć. Na wewnętrzną stronę szyny należy dokładnie nanieść i rozprowadzić odpowiednią ilość środka wybielającego otrzymanego od lekarza. Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń – w tym przypadku więcej nie znaczy lepiej! W zależności od rodzaju użytego środka wybielającego nakładki utrzymuje się w ustach raz dziennie od 30 minut do 2 godzin (niektóre preparaty można stosować na noc). W trakcie całego procesu oraz najlepiej kilka dni po obowiązuje „biała dieta”. Ostateczny efekt wybielania widoczny jest po ustabilizowaniu koloru. 

Instrukcja wybielania zębów metodą nakładkową -> CZYTAJ TUTAJ.

Dodatkowa opcja wybielania zębów

Wybielanie lampą LED w domu

Coraz częściej Pacjenci pytają o modną na Instagramie metodę wybielania zębów. Chodzi o wybielanie z wykorzystaniem ustnika LED i specjalnych dostosowanych do światła lampy żeli wybielających. Wychodząc naprzeciw Państwa prośbom, wprowadziliśmy je do oferty wybielania zębów w gabinecie Arie Stomatologia Łódź. Nowa metoda to wybielanie zębów lampą LED w domu. Oprócz gabinetowego wybielania lampą Philips ZOOM oraz wybielania nakładkowego, w naszej ofercie znajdą teraz Państwo również wybielanie zębów za pomocą zestawu Pola Light, renomowanej firmy SDI produkującej specjalistyczne materiały stomatologiczne.

Na czym polega wybielanie zębów lampą LED w domu? -> CZYTAJ TUTAJ.

Wybielanie zębów Łódź - dodatkowe rady lekarza dentysty:

Wybielanie zębów Łódź – dodatkowe rady lekarza dentysty:

W celu utrwalenia efektu wybielenia po zabiegu z użyciem lampy ZOOM! oraz wybielania nakładkowego, należy zapoznać się z kilkoma wskazówkami:

 • Bezpośrednio po zejściu z fotela stomatologicznego przez najbliższe dwie godziny nie powinno się spożywać żadnych pokarmów. Oraz nie pić nic, poza wodą mineralną;
 • Przez kolejne dwie doby należy szczególnie ostrożnie dobierać produkty do naszego jadłospisu (szkliwo jest wtedy szczególnie podatne na przebarwienia);
 • Wskazane jest stosowanie tzw. „białej diety”, opisanej TUTAJ. Czyli spożywanie pokarmów pozbawionych barwników;
 • Osoby, które decydują się dodatkowo na przedłużające efekt wybielania nakładki wybielające (stosowane w domu), powinny przestrzegać „białej diety” przez cały okres wybielania nakładkowego (maks.do 2 tyg.) i około 2 doby po wybielaniu – łącznie maksymalnie 16-17dni;
 • Jeśli zdarzy się zjedzenie/wypicie barwiących produktów wskazane jest zastosowanie płynu do płukania jamy ustnej w krótkim czasie po ich spożyciu;
 • Bardzo ważne jest aby osoby palące zrezygnowały z palenia co najmniej na dwie doby po zabiegu. Dym tytoniowy to główny czynnik, który sprzyja przebarwianiu zębów;
 • Przez około dobę po wybielaniu w gabinecie lepiej unikać zarówno bardzo gorących jak i zimnych pokarmów/napojów. Jest to związane z mogącą wystąpić przejściową nadwrażliwością pozabiegową.

Jak utrzymać efekt wybielania zębów? Przeczytaj TUTAJ.

Biała dieta po wybielaniu zębów – przeczytaj TUTAJ.

Wybielanie zębów martwych – po leczeniu kanałowym

W gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi, specjalista protetyki stomatologicznej w ramach zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, wykonuje zabieg wybielania zębów martwych. Procedura wybielania takich zębów jest zupełnie inna niż w przypadku zębów zdrowych. Trzeba, więc pamiętać, że zęby po leczeniu kanałowym nie wybielą się standardowymi, wyżej wymienionymi metodami. Konieczna jest ingerencja do wnętrza zęba, która może być wykonana tylko przez wykwalifikowanego lekarza dentystę.

Więcej informacji na temat wybielania zębów martwych po leczeniu kanałowym: TUTAJ.

Jak umówić wizytę na wybielanie zębów?

W celu umówienia konsultacji przed wybielaniem z lekarzem dentystą zajmującym się w gabinecie Arie Stomatologia stomatologią estetyczną, skontaktuj się z naszą rejestracją: 884-053-111. O wizytę można zapytać także przez Facebook Messenger lub formularz kontaktowy na stronie.

Zadzwoń 884 053 111

lub napisz Nam wiadomość.

Skontaktujemy się z Toba wkrótce.

Inne usługi

  • Icon

   Icon

   Wystarczy jedna wizyta w gabinecie Arie Stomatologia Łódź, aby bez borowania usunąć białe plamy z zębów.

  • Wybielanie zębów

   Wybielanie zębów

   Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym w Łodzi: wybielanie zębów lampą, wybielanie nakładkowe.

  • Stomatologia estetyczna

   Stomatologia estetyczna

   Proponujemy optymalne rozwiązania dla poprawy estetyki uśmiechu, ale na zawsze dbamy o zdrowie. Wybielanie, licówki, bonding, konturing.