Wybielanie zębów lampą LED w domu

Coraz częściej Pacjenci pytają o modną na Instagramie metodę wybielania zębów z wykorzystaniem ustnika LED i specjalnych dostosowanych do światła lampy żeli wybielających. Wychodząc naprzeciw Państwa prośbom, wprowadziliśmy do oferty wybielania zębów w gabinecie Arie Stomatologia Łódź, nową metodę – wybielanie zębów lampą LED w domu. Oprócz gabinetowego wybielania lampą Philips ZOOM oraz wybielania nakładkowego, w naszej ofercie znajdą teraz Państwo również wybielanie zębów za pomocą zestawu Pola Light, renomowanej firmy SDI produkującej specjalistyczne materiały stomatologiczne. Na czym polega wybielanie zębów lampą LED w domu?

Pola Light wybielanie LED

Wybielanie zębów lampą LED w domu – co trzeba wiedzieć przed wizytą w gabinecie stomatologicznym?

Ponieważ wybielanie zębów jest specjalistycznym zabiegiem estetycznym, Pacjent musi zostać do niego odpowiednio przygotowany. O wskazaniach i przeciwwskazaniach do wybielania zębów pisaliśmy w tekście: Wybielanie zębów należy wykonywać w gabinecie stomatologicznym?

Również w przypadku zakupu zestawu do wybielania Pola Light, konieczna jest konsultacja z lekarzem dentystą, który oceni stan zdrowia zębów, sprawdzi czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu wybielania i czy przed rozpoczęciem wybielania trzeba np. oczyścić zęby z kamienia i osadu. „Badania kliniczne wskazują, że wybielanie zębów nadtlenkiem karbamidy lub wodoru jest bezpieczne dla zębów i dziąseł, jeżeli jest wykonywane pod kontrolą przeszkolonego dentysty.” * Jeśli podczas konsultacji, lekarz zakwalifikuje Pacjenta do wybielania, można od razu zakupić pakiet do wybielania Pola Light i rozpocząć wybielanie w domu.

„Ciesz się bielszym, bardziej pewnym uśmiechem już po pięciu dniach.” Na czym polega wybielanie zębów lampą LED w domu?

Zestaw do wybielania zębów Pola Light składa się z ustnika LED, 4 strzykawek żelu wybielającego 6%, kabla USB do ładowania lampy LED oraz profesjonalnej instrukcji wybielania. Po naładowaniu i odpowiednim przygotowaniu ustnika (zagryzienie ustnika i przytrzymanie go w jamie ustnej przez 5 sekund, aby dopasować nakładkę do swojego zgryzu), aplikuje się w niego żel wybielający dołączony do zestawu (nie można używać innych żeli wybielających o innych stężeniach i substancjach aktywnych!). Ustnik z żelem wkłada się do jamy ustnej, na łuki zębowe dwukrotnie w ciągu dnia – za każdym razem na 10 lub 15 minut (w zależności od stężenia % żelu wybielającego). Cały cykl wybielania trwa 5 dni.

Jaki będzie efekt wybielania?

W przypadku wybielania zębów, nie można jednoznacznie przewidzieć końcowego efektu zabiegu. Jest on uzależniony od wielu czynników m.in. od początkowego koloru szkliwa, istniejących przebarwień, od tego czy zęby były już kiedyś wybielane, czy pacjent dokładnie zastosuje się do instrukcji wybielania oraz „białej diety” w trakcie i po wybielaniu.

Poniżej zdjęcia efektu przed i po wybielaniu z profilu @pola-smile na Instagramie:

Wybielanie Pola przed i po

Wybielanie Pola przed i po

Wybielanie Pola przed i po

Wybielanie Pola przed i po

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania zębów systemem Pola Light?

„W typowym przypadku efekt wybielania utrzyma się przez około 6 pierwszych miesięcy, zanim zacznie powoli zanikać.” * Trzeba jednak pamiętać, że zarówno na stan zdrowia zębów, jak i ich estetykę, wpływa styl życia Pacjenta: dieta (m.in. spożywanie dużych ilości cukru, picie kawy, herbaty, wina, napoi gazowanych), palenie tytoniu, odpowiednia higiena jamy ustnej, używanie specjalistycznych preparatów pomagających podtrzymać efekt czystych i bielszych zębów itd.. Ze względu na możliwość wielokrotnego używania ustnika LED załączonego do zestawu, kiedy efekt wybielania przestanie być satysfakcjonujący, można ponownie wykonać cykl wybielania. Należy wtedy zgłosić się na rutynowy przegląd zębów do lekarza dentysty, ponownie sprawdzić czy wykonanie wybielania będzie bezpieczne i czy nie jest wymagana wcześniejsza higienizacja jamy ustnej oraz zakupić owy pakiet – tym razem samych żeli do wybielania Pola Day.

* materiały reklamowe SDI Pola Light – https://pl.polawhite.com.au/, Pola Teeth Whitening (@pola_smile) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Dodatkowe informacje:

– link do instrukcji wybielania (w języku angielskim): Pola Light Patient Video – YouTube

– wybielanie Pola Light – opis całego zestawu, instrukcja wybielania (w języku angielskim): How to use Pola Light Teeth whitening at home (Dream Smiles Dental Carlingford) – YouTube

– Miss USA recenzuje produkt Pola Light (w języku angielskim): Miss USA and Pola Light – YouTube

Pola wybielanie Miss USA

Leave a reply