Dlaczego powinno się wybielać zęby w gabinecie stomatologicznym?

Dlaczego powinno się wybielać zęby w gabinecie stomatologicznym? Na czym polega wybielanie zębów u dentysty Łódź? – odpowiada lek.dent. Magda Tyrka z gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi.

Wybielanie zębów u dentysty Łódź

„Każda osoba chcąca wybielać zęby powinna skonsultować to z lekarzem dentystą. Lekarz stomatolog po przeglądzie zębów, ocenia czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu i pomaga wybrać najlepszą dla Pacjenta metodę wybielania. Przeciwwskazania do wybielania to m.in. ciąża i karmienie piersią, niewyleczona próchnica, nieszczelne wypełnienia, problemy periodontologiczne, przyjmowanie pewnych leków fotoaktywnych (przy wybielaniu lampą z UV) i niektóre choroby. Wykonanie zabiegu na nieprzygotowanych zębach lub lekceważąc przeciwwskazania zdrowotne (co ma często miejsce, gdy Pacjent decyduje się na domowe metody wybielania – nie preparatami profesjonalnymi, ale np. ogólnodostępnymi środkami spożywczymi), może nieść za sobą wiele poważnych powikań – zarówno dla zębów jak i całego organizmu Pacjenta.

Jak uniknąć powikłań podczas wybielania zębów? – wybielanie zębów u dentysty Łódź

Należą do nich np. nasilona nadwrażliwość zębów podczas i po wybielaniu; ból zębów; nieodwracalne zmiany grubości szkliwa i jego pęknięcia na skutek używania domowej roboty mieszanek o właściwościach ściernych; zapalenie miazgi, gdy chemiczny preparat do wybielania dostanie się w głąb zęba i inne problemy ogólnoustrojowe. Pacjent może też być niezadowolony z efektu wybielania domowego jeśli ma zęby martwe, których wybielanie wymaga specjalistycznego cyklu zabiegów, przebarwienia na zębach (mogą być zamaskowane w gabinecie stomatologicznym za pomocą infiltranta ICON, wybielanie niejednokrotnie jedynie uwidacznia przebarwienia), liczne wypełnienia czy sztuczne korony i licówki, które się nie wybielają. Dlatego tak ważne jest by zabieg przeprowadzić pod kontrolą lekarza stomatologa, który przeprowadzi odpowiedni wywiad i diagnostykę, a nie samodzielnie.”

wybielanie zębów arie łódź

wybielanie zębów arie łódź

Gabinet Stomatologii Kosmetycznej – Mistrzowie Urody 2018 Dziennik Łódzki

Artykuł „Dlaczego powinno się wybielać zęby w gabinecie stomatologicznym?” jest częścią cyklu, który będzie co tydzień publikowany w dodatku o zdrowiu Dziennika Łódzkiego. Publikacja możliwa jest dzięki Państwa głosom na nasz gabinet w plebiscycie Mistrzowie Urody Dziennika Łódzkiego 2018. Dziękujemy za przyznany nam tytuł Gabinetu Stomatologii Kosmetycznej 2018 i możliwość podzielenia się z Państwem naszą wiedzą na temat leczenia stomatologicznego.

O plebiscycie Mistrzowie Urody Dziennika Łódzkiego: https://arie-stomatologia.pl/gabinet-stomatologii-kosmetycznej/

gabinet stomatologii kosmetycznej 2018

gabinet stomatologii kosmetycznej 2018

Łódź, Pienista 41G lok. 17 os. Retkinia
www.arie-stomatologia.pl Tel: 884-053-111
Leczenie próchnicy | Leczenie kanałowe | Wybielanie zębów | Protetyka | Chirurgia | Pedodoncja | Implanty

Leave a reply