Konturowanie zębów Łódź Arie Stomatologia

Konturowanie zębów to jeden z licznych zabiegów z zakresu stomatologii kosmetycznej. Konturowanie zębów, inaczej nazywane konturingiem, pozwala lekarzowi dentyście na zmianę kształtu zębów Pacjenta w celu poprawy ogólnej estetyki jego uśmiechu. Na czym dokładnie polega zabieg? U kogo można go wykonać? Zapraszamy do lektury wpisu: Konturowanie zębów Łódź Arie Stomatologia

Konturing, konturowanie zębów, korygowanie kształtu zębów, szlifowanie zębów.

Wszystkie wyżej wymienione wyrażenia dotyczą tego samego zabiegu. Hasło konturing jest bowiem nowym określeniem na procedurę wykonywaną w stomatologii już od dawna. Polega ona na delikatnym zeszlifowaniu powierzchniowej warstwy szkliwa w celu:

– wyrównania długości zęby w łuku,

– zmniejszenia dysproporcji między zębami,

– skorygowania ostrych krawędzi zębów itd..

Korygowanie kształtu zęba polegać może na skróceniu, wydłużeniu lub przemodelowaniu jego korony. Możliwe jest dopasowanie kształtu czy długości korony zęba do zębów z nim sąsiadujących lub w przypadku rozległych prac zmiana wyglądu całego łuku zębowego.

Konturowanie zębów ŁódźDarmowy obraz: Pixabay.com

Darmowy obraz: Pixabay.com

Na czym polega zabieg konturowania?

Czym jest konturowanie zębów Łódź? Zabieg konturowania zębów lekarz dentysta wykonuje przy użyciu specjalnych wierteł diamentowych, gumek i krążków ściernych. W ten sposób możliwe jest nadanie zębom pożądanego kształtu i konturu. Aby zachować efekt estetyczny w obszarze przestrzeni międzyzębowych, w stycznych punktach lekarz używa także specjalnych pasków diamentowych. Potem po odpowiednim szlifowaniu wygładza i poleruje zęby. Zwykle już taka wydawać by się mogło mała zmiana, diametralnie wpływa na wygląd uśmiechu.  A co za tym idzie zmianę samopoczucia Pacjenta i dodanie mu pewności siebie.

Konturing, a bonding.

W przypadku konieczności wydłużenia korony zęba do wyżej opisanego zabiegu stosowane są dodatkowe procedury. Poza zeszlifowaniem odpowiedniej powierzchni szkliwa i opracowaniem odpowiedniej długości i kształtu korony, lekarz dentysta modeluje koronę wysokiej jakości materiałem kompozytowym do prac estetycznych. Zabieg konturingu uzupełniają więc bonding / licówki kompozytowe. Istnieje również możliwość wydłużenia korony zęba za pomocą pracy protetycznej, czyli licówek porcelanowych.

Konturowanie zębów Łódź Arie Stomatologia – co trzeba wiedzieć?

– Zabiegi kosmetyczne wykonywane mogą być jedynie na zdrowych zębach. Więc przed ustaleniem planu poprawy estetyki uśmiechu należy zadbać o wyleczenie ubytków próchnicowych i ewentualnych chorób przyzębia.

– Zabieg jest bezbolesny, wykonuje się go bez znieczulenia.

– W celu wykonania konturingu wystarczy jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym.

– Nie zawsze zabieg konturowania zębów może zostać wykonany w celu korekcji wady uśmiechu Pacjenta. Lekarz dentysta podczas badania przed zabiegiem ocenia, czy ilość tkanek, które może oszlifować w sposób bezpieczny wystarczy, aby uzyskać efekt pożądany przez Pacjenta. W przypadku poważniejszych wad, silnych stłoczeń czy bardzo dużych dysproporcji konieczne może się okazać podjęcie leczenia ortodontycznego przed rozpoczęciem zabiegów estetycznych.

Zapytaj o konturowanie zębów Łódź w rejestracji gabinetu Arie Stomatologia.

Leave a reply