Ultracienkie licówki non- prep bez szlifowania zębów Łódź Arie Stomatologia

Wielu Pacjentów odwiedzających gabinety stomatologiczne w Łodzi pyta o możliwość poprawy estetyki swojego uśmiechu. Niekiedy wystarczy odpowiednio przeprowadzony zabieg wybielający (np. wybielanie nakładkowe lub wybielanie lampą ZOOM). Ale w przypadku nieatrakcyjnego kształtu zębów, chęci zamknięcia diastemy – przerwy między zębami czy korekty kątów przy zębach przechylonych, dla uzyskania pożądanego efektu wizualnego konieczne jest wykonanie licówek porcelanowych. Dzięki nowoczesnym metodom protetycznym, u niektórych Pacjentów możliwe jest wykonanie takiej pracy bez szlifowania zębów – tzw. licówek „non-prep”. Licówki non-prep bez szlifowania zębów Łódź Arie Stomatologia pozwalają na uzyskanie pięknego uśmiechu u Pacjenta, eliminując skutki uboczne tradycyjnych metod związanie ze szlifowaniem zęba pod licówkę.

<a href="https://pl.freepik.com/zdjecia/zdrowie">Zdrowie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com</a>

Źródło: freepik.pl zdjęcie utworzone przez Racool_studio

Licówki non-prep bez szlifowania zębów Łódź Arie Stomatologia – na czym polega zabieg?

Wykonanie licówek porcelanowych typu non-prep jest bezbolesne i stosunkowo nieinwazyjne. Zabieg nie wymaga preparacji, czyli szlifowania zębów Pacjenta. Specjalista protetyki pobiera od Pacjenta wycisk na podstawie którego renomowane laboratorium protetyczne wykonuje indywidualnie dopasowaną do Pacjenta pracę. Dzięki wspólnej pracy lekarza dentysty i pracowni protetycznej możliwe jest wykreowanie nowego uśmiechu u Pacjenta, poprawa kształtu, wielkości zębów. Licówki non-prep to bardzo cienkie płatki porcelany (0,2-0,3mm) wysokiej jakości, będące wynikiem najnowszych badań laboratoryjnych. Przyklejane są one przez lekarza dentystę na odpowiednio przygotowaną powierzchnię zębów Pacjenta. Są one jednym z najmniej inwazyjnych rozwiązań estetycznych, bo nie wymagają szlifowania zęba. Trwałość i walory estetyczne są takie jak w przypadku. klasycznych licówek porcelanowych.

Zabieg przeprowadzany jest podczas 2-3 wizyt w gabinecie stomatologicznym. Pierwsza wizyta to konsultacja podczas której specjalista protetyki stomatologicznej ocenia stan zębów, sprawdza czy Pacjent kwalifikuje się do wykonania pracy z wykorzystaniem licówek non-prep – bez szlifowania, rozmawia z Pacjentem o wskazaniach do zabiegu i o efekcie wizualnym, który Pacjent chce osiągnąć. Jeśli Pacjent chce uzyskać jaśniejszy odcień zębów, powinien również na około 2 tygodnie przed leczeniem protetycznym wykonać zabieg wybielania zębów. Licówki non-prep przez to, że są ultracienkie nie zmieniają koloru zębów. Podczas drugiej wizyty lekarz dentysta pobiera wycisk zębów Pacjenta, na podstawie którego profesjonalne laboratorium protetyczne wykonuje licówki dopasowane do morfologii twarzy Pacjenta i jego preferencji estetycznych. Przy rozległych pracach protetycznych (na przykład licówki od “5” do “5”) zalecamy jeszcze dodatkową wizytę na przymiarkę licówek tzw. mock-up. Dzięki niej pacjent może wstępnie ocenić jak będzie wyglądała ostateczna praca i czy chce wprowadzić ewentualne poprawki. Ostatnia wizyta ma na celu założenie licówek na zęby Pacjenta. Zabieg jest bezbolesny (nie wymaga nawet znieczulenia) i nieinwazyjny, efekt dostrzegalny jest od razu po aplikacji licówek.

Licówki non-prep bez szlifowania zębów Łódź Arie Stomatologia – zalety zabiegu.

Największą zaletą zabiegu poprawy estetyki uśmiechu z wykorzystaniem licówek non-prep jest mała inwazyjność zabiegu i brak konieczności szlifowania zęba i ingerowania w jego strukturę. Poza tym zabieg jest bezbolesny, nie wymaga nawet stosowania znieczulenia u Pacjenta, po leczeniu Pacjenci nie skarżą się na nadwrażliwość pozabiegową, a efekt estetyczny jest natychmiastowy. Licówki porcelanowe są też trwałe i odporne na przebarwienia. Oczywiście w celu utrzymania licówek w dobrej kondycji, niezbędne jest zachowanie zasad prawidłowej higieny jamy ustnej – codzienne, dokładne szczotkowanie i nitkowanie zębów oraz jeśli jest taka konieczność stosowanie się do innych zaleceń lekarza dentysty.

Licówki non-prep bez szlifowania zębów Łódź Arie Stomatologia – u kogo może zostać przeprowadzony zabieg?

Licówki non-prep bez szlifowania zębów Łódź Arie Stomatologia proponowane są Pacjentom niezadowolonym ze swojego uśmiechu. Za pomocą licówek non-prep możliwa jest korekta niewielkich zaburzeń kształtu i ustawienia zębów oraz zmniejszenie przerwy między zębami tzw. diastemy. Licówki non-prep bez szlifowania zębów Łódź Arie Stomatologia często są także polecane Pacjentom po leczeniu ortodontycznym, dla ostatecznego efektu estetycznego.

Licówki non-prep bez szlifowania zębów Łódź Arie Stomatologia – wizyta konsultacyjna.

Zapraszamy na konsultację do specjalisty protetyki dr n.med. Rafała Nogali (Arie Stomatologia Łódź). Podczas wizyty Pan doktor ocenia czy Pacjent kwalifikuje się do zabiegu z wykorzystaniem licówek non-prep oraz przedstawia możliwości i plan takiego leczenia. W przypadku, gdy Pacjent nie może zostać poddany leczeniu, lekarz może zaproponować alternatywne formy poprawy uśmiechu. W celu dokonania rezerwacji terminu do dr n.med. Rafała Nogali prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego lub o kontakt telefoniczny – 884-053-111.

Leave a reply