Chirurgia

Chirurgia

W gabinecie Arie Stomatologia można usunąć każdy zakwalifikowany przez lekarza do ekstrakcji ząb. Zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego chirurga.

Chirurgia stomatologiczna

Zapraszamy do gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi, do skorzystania z porady i fachowej opieki lekarza chirurga. Chirurg podczas konsultacji (na podstawie zdjęcia pantomograficznego oraz badania) może wypowiedzieć się na temat stanu zębów, ich ułożenia, zakwalifikować zęby do ekstrakcji oraz zaproponować zabiegi wspomagające dalsze leczenie implantologiczne, protetyczne czy endodontyczne.

Poza tym w ramach konsultacji chirurg udziela porad i wdraża leczenie także innych chorób rozwijających się w jamie ustnej i w obrębie twarzy takich jak: choroby ślinianek, w tym kamica ślinianek przyusznych i podżuchwowych, guzy (włókniaki, brodawczaki, nadziąślaki, mucocele) w obrębie jamy ustnej i twarzy, choroby zatok szczękowych (połączenia ustno – zatokowe po ekstrakcjach zębów), złamania kości szczęk i zębów, torbiele kości i tkanek miękkich, stany zapalne w obrębie jamy ustnej i twarzy (ropnie, czyraki), choroby stawów skroniowo – żuchwowych (artropatie, zwichnięcia). Specjalista chirurg twarzowo-szczękowy Łódź przyjmuje w gabinecie Arie Stomatologia w każdy piątek. Wizytę można umówić telefonicznie: (42) 307-06-00 lub 884-053-111 lub mailowo: rejestracja@arie-stomatologia.pl.

Ekstrakcje zębów stałych i zębów mlecznych w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi

W gabinecie Arie Stomatologia można usunąć każdy zakwalifikowany przez lekarza do ekstrakcji ząb. Zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego chirurga, trwa zazwyczaj niecałe pół godziny i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Na wizytę prosimy stawić się ze zdjęciem pantomograficznym, aby lekarz przed zabiegiem mógł ocenić ułożenie zęba i wybrać najlepszą metodę ekstrakcji.

Chirurgiczne usunięcie zębów mądrości w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi -chirurg twarzowo-szczękowy Łódź

Chirurgiczne usunięcie zębów mądrości jest jednym z najczęstszych zabiegów chirurgicznych wykonywanych w gabinetach stomatologicznych. Przyczyną, dla której zalecane (a czasem wręcz konieczne) jest usunięcie ósemki jest zazwyczaj stan zapalny występujący wokół zęba. Inne powody to obecność torbieli, złe ułożenie, które prowadzi np. do poważnych uszkodzeń zębów sąsiadujących, do resorpcji korzeni innych zębów czy bólu, a w niektórych przypadkach do osłabienia kości żuchwy, a nawet do jej złamania. O zębach mądrości pisaliśmy na blogu → https://arie-stomatologia.pl/polak-madry-osemki/.

Chirurgiczne usunięcie zębów mądrości to zabieg trwający zazwyczaj niecałe pół godziny i przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Jeśli zachodzi taka potrzeba, to po ekstrakcji zębodół jest zaszywany, a szwy zdejmowane są 7 do 10 dni po ingerencji chirurgicznej.

Dzięki odpowiedniemu znieczuleniu i profesjonalizmowi lekarza wykonującego zabieg, pacjent nie odczuwa bólu, a jakiekolwiek komplikacje po zabiegu pojawiają się niezwykle rzadko. U niewielkiej grupy pacjentów może wystąpić tzw. suchy zębodół objawiający się bólem w miejscu ekstrakcji. Prosimy wtedy o kontakt z gabinetem, aby lekarz przepłukał zębodół i przepisał leki przeciwzapalne.

Część chirurgiczna i część protetyczna.

Zabieg regeneracji tkanek za pomocą A-PRF w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi.

W gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi chirurg przeprowadza zabieg regeneracji tkanek za pomocą A-PRF (Advanced Platelet Rich Fibrin). Jest to nowoczesna metoda zaawansowanego leczenia regeneracyjnego tkanek miękkich i tkanki kostnej w jamie ustnej (na przykład po skomplikowanych ekstrakcjach). PRP (Platelet Rich Plasma) czyli bogatopłytkowe osocze pozyskiwane w wyniku tromboferezy krwi pobranej od pacjenta jest po odseparowaniu i odwirowaniu przetwarzane w A-PRF, czyli fibrynę bogatopłytkową. Nazwa zabiegu brzmi groźnie i skomplikowanie, ale procedura ta nie jest dla pacjenta groźna, a doświadczony chirurg w gabinecie Arie Stomatologia zadba o komfort i bezpieczeństwo podczas całego zabiegu.

Warto zauważyć, że zabieg regeneracji tkanek za pomocą A-PRF jest najbezpieczniejszą metodą leczenia i stymulacji wzrostu kości, dlatego jest rekomendowany przez chirurgów z całej Polski. Biomateriał podawany pacjentowi jest autologiczny (pochodzi z jego organizmu), więc nie powoduje alergii, ani efektów niepożądanych. Poza tym, czynniki wzrostu komórek uwalniają się bardzo wolno, co daje najlepsze wyniki w terapii gojenia. Takie powolne uwalnianie jest możliwe tylko z fibryny A-PRF.

Na czym polega zabieg regeneracji tkanek za pomocą A-PRF?

Pierwszym krokiem do przeprowadzenia zabiegu jest pobranie niewielkiej ilości krwi żylnej od pacjenta. Krew jest następni separowana, a zawiesina płytek zagęszczana w specjalistycznej wirówce w ściśle określonych parametrach. W ten sposób otrzymuje się bogatopłytkowy preparat o konsystencji żelu – fibrynę w postaci zaawansowanej frakcji A – PRF. Fibryna ta posiada strukturę trójwymiarową, która stanowi matrycę ze znajdującymi się w niej płytkami krwi, krwinkami białymi i mezenchymalnymi komórkami macierzystymi. Odnowa biologiczna tkanek stymulowana jest przez czynniki wzrostu i komórki macierzyste, które są uwalniane z siatki fibrynowej, wpływając na proces namnażania i tworzenia naczyń krwionośnych oraz regenerację kości (m.in. osteocyty, leukocyty, kolagen, elastynę). Powstały preparat podaje się w określone wcześniej miejsce, w formie korka lub membrany, by stymulować proces regeneracji i gojenia rany np. po ciężkiej ekstrakcji zęba.

Kiedy chirurg proponuje zabieg regeneracji tkanek za pomocą A-PRF?

Chirurg zaproponuje zabieg regeneracji tkanek za pomocą A-PRF przede wszystkim w leczeniu zębodołów poekstrakcyjnych. Kiedy pacjent posiada znaczny deficyt tkanek twardych i miękkich wskutek zniszczenia kości przez procesy zapalne okołozębowe, choroby przyzębia to po ekstrakcji zęba niejednokrotnie wykonanie zabiegu regeneracji tkanek za pomocą A-PRF jest niezbędne. Zabieg taki jest bazą do późniejszego leczenia paradontozy, leczenia protetycznego lub implantologicznego, które nie byłyby możliwe przy braku dostatecznej objętości kości. Ponadto zabieg sterowanej regeneracji kości wykonuje się w przypadkach ubytków powstałych po usunięciu torbieli w szczęce i żuchwie, a także do podniesienia dna zatoki szczękowej i zabiegów chirurgicznych odbudowujących kości szczęk przed protezowaniem. U chorych leczonych z powodu chorób ogólnych pogarszających gojenie (np. cukrzyca) również można zastować A-PRF.

Innowacyjność metody regeneracji za pomocą PRF

Metoda regeneracji tkanek za pomocą PRF jest stosunkowo młoda, bo została opracowana w latach 90 XX wieku. Obecnie jest stosowana w bardzo wielu dziedzinach medycyny, w których występują procesy regeneracyjne kości. Co ciekawe jednym z pierwszych lekarzy, którzy zajęli się naukową analizą właściwości osocza był własnie stomatolog – gr Rober Marx

Zalecenia dla pacjentów po różnego rodzaju zabiegach:

Po zabiegu przez kilka dni (ok. 6 dni) nie należy:

-korzystać z sauny

-uczestniczyć w zajęciach sportowych i fitness

-stosować gorących kąpieli

-palić papierosów i pić alkoholu, ponieważ dym papierosowy i alkohol upośledza przebieg gojenia rany pooperacyjnej.

W celu zmniejszenia obrzęku tkanek miękkich i bólu po zabiegu należy stosować zimne okłady na policzek, i lub wargi w zależności od okolicy wykonanego zabiegu. Do zimnych okładów można zastosować:

  • specjalne kompresy przystosowane do zamrażania, które można nabyć w aptece
  • zamrożoną butelkę plastikową z wodą owiniętą w ściereczkę lub mały ręcznik.

W przypadku opracowania chirurgicznego rany poekstrakcyjnej (zeszyta rana pooperacyjna) szwy należy usunąć w 7 – 10 dobie po zabiegu.

W przypadkach uporczywego bólu po zabiegu należy zgłosić się do lekarza stomatologa, jeżeli ból utrzymuje się dłużej niż 2 dni.

Wskazana jest codzienna higieny jamy ustnej (mycie zębów)

Jeżeli po zabiegu pojawią się inne, niepokojące Państwa objawy należy skontaktować się z lekarzem.

Pacjentom po ekstrakcjach zębów dodatkowo zaleca się:

-Tampon założony w miejscu usuniętego zęba należy zagryźć i trzymać przez ok. 30 minut w celu wytworzenia się i utrzymania skrzepu. Po upływie wskazanego czasu (30 minut) tampon należy usunąć z jamy ustnej.

-Przez ok. 2 godziny po ekstrakcji zębów nie należy pić i spożywać pokarmów, z uwagi na możliwość:

  • wypłukania skrzepu oraz
  • przypadkowego skaleczenia podczas jedzenia z powodu zaburzeń czucia spowodowanego wykonanym znieczuleniem.

Po ekstrakcji przez kilka dni nie należy:

spożywać gorących pokarmów i pić gorących płynów, a jedynie zalecane są pokarmy i płyny chłodne, co ma przeciwdziałać:

  • powstawaniu obrzęków tkanek miękkich
  • wystąpieniu krwawienia z zębodołu.

Zadzwoń 884 053 111

lub napisz Nam wiadomość.

Skontaktujemy się z Toba wkrótce.

Inne usługi

    • Icon

      Icon

      Wystarczy jedna wizyta w gabinecie Arie Stomatologia, aby usunąć białe plamy z zębów. – ICON w Arie Stomatologia w Łodzi

    • Wybielanie zębów

      Wybielanie zębów

      Marzeniem naszych pacjentów jest śnieżnobiały uśmiech, „jak z okładki magazynu”.

    • Stomatologia estetyczna

      Stomatologia estetyczna

      Proponujemy pacjentom optymalne rozwiązania mające na celu poprawić estetykę uśmiechu, ale na pierwszym miejscu zawsze stawiamy zdrowie.