Chirurga nie trzeba się bać – chirurgiczne usuwanie zębów Łódź.

Wielu z Państwa, dzwoniących do nas z zapytaniem o chirurgiczne usuwanie zębów Łódź, ma te same wątpliwości. „Czy ekstrakcja boli?”, „Czy jest konieczna?”, „Jak się do niej przygotować?”, „Czy chirurg jest dobrym specjalistą?”… W związku z tym, przygotowaliśmy dla Państwa informacje o wykonywanych u nas zabiegach i odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Mamy nadzieję, że wpis pomoże Państwu przygotować się do wizyty u chirurga w naszym gabinecie i zmniejszy Państwa lęk przed wizytą. Chcemy udowodnić, że chirurga nie trzeba się bać i zaprosić Państwa na kompleksowe leczenie i chirurgiczne usuwanie zębów Łódź.

 

„Kto będzie usuwał mojego zęba?” – chirurgiczne usuwanie zębów Łódź

 

W gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi ekstrakcje zębów stałych wykonuje specjalista chirurgii twarzowo-szczękowej dr n. med. Katarzyna Bogusiak. Pani doktor wykonuje również inne zabiegi chirurgiczne takie jak: nacinanie ropni, toaleta jamy ropnia, usuwanie kapturka dziąsłowego, resekcja korzenia, hemisekcja, leczenie ropni i torbieli kości, podcinanie wędzidełek warg i języka, odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, plastyka połączenia jamy ustnej z zatoką szczękową, plastyka wędzidełka, wydłużenie korony klinicznej zęba, pogłębienie przedsionka, pokrycie recesji, unieruchomienie zębów szyną kompozytową, radisekcja i bikuspidacja.

W niektórych przypadkach chirurgiczne usuwanie zębów Łódź powinno zostać uzupełnione dodatkowymi zabiegami takimi jak: zaieg regeneracji tkanek za pomocą A-PRF i I-PRF czy zastosowaniem materiałów kościozastępczych. Takie zabiegi również wykonywane są w gabinecie Arie Stomatologia. Zachęcamy do lektury wpisu na temat zabieg regeneracji tkanek za pomocą A-PRF w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi – https://arie-stomatologia.pl/zabieg-regeneracji-tkanek-za-pomoca-a-prf-w-lodzi/

Zęby mleczne u dzieci można w naszym gabinecie usunąć zarówno u chirurga, jak i u jednego z dentystów. Ekstrakcje zębów mlecznych może wykonać specjalista pedodoncji, czyli leczenia stomatologicznego dzieci.

 

„Jaka jest cena zabiegu?” – chirurgiczne usuwanie zębów Łódź

Ceny różnią się w zależności od zęba, który ma być usunięty, od jego stanu i konieczności wykonania innych zabiegów wspomagających leczenie. Zwykła ekstrakcja kosztuje od 80 do 250 zł (w zależności od tego czy to zęby przednie, przedtrzonowe, trzonowe czy mądrości), znieczulenie to koszt 20 zł, jeśli konieczne jest szycie zębodołu koszt to 40 zł. W niektórych wypadkach niezbędne jest dłutowanie dopłata za nie to 150 zł, usunięcie torbieli lub zabieg wspomagający regenerację po ekstrakcji np. A-PRF (200-400 zł). Trudno więc jednoznacznie ocenić cenę zabiegu bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Jeśli ząb nie musi być usunięty od razu ze względu na ból, zalecamy umówienie konsultacji u chirurga, który na podstawie zdjęcia panoramicznego zaplanuje zabieg i przedstawi jego kosztorys.

Cennik naszych usług znajdą Państwo tutaj – https://arie-stomatologia.pl/cennik/.

 

„Czy ekstrakcja zęba jest konieczna?” – chirurgiczne usuwanie zębów Łódź

 

O tym czy usunięcie zęba jest konieczne decyduje lekarz dentysta prowadzący leczenie, a potem chirurg wykonujący zabieg. Zazwyczaj oceniane jest to na podstawie zdjęcia panoramicznego, o którego wykonanie prosimy pacjentów w celach diagnostycznych. Jeśli lekarz zdecyduje o konieczności ekstrakcji zęba, nie warto zwlekać. Do wyrwania kwalifikowane są zęby źle ułożone (może to prowadzić do m.in. resorpcji korzeni innych zębów) i przy których zauważa się stan zapalny czy obecność torbieli.  Takie zęby nieusunięte mogą powodować wzmożone stany zapalne oraz doprowadzić do zezłośliwienia zmian pojawiających się w kości, a w niektórych przypadkach do osłabienia kości żuchwy, a nawet do jej złamania. Dlaczego niekiedy konieczne jest chirurgiczne usuwanie zębów Łódź i dlaczego zazwyczaj usuwane są „ósemki”można przeczytać tutaj – https://arie-stomatologia.pl/polak-madry-osemki/.

 

„Czy ekstrakcja zęba boli?” – chirurgiczne usuwanie zębów Łódź

 

Zabieg wyrywania zęba nie powinien boleć, gdyż przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Chirurg przed rozpoczęciem zabiegu zawsze upewnia się, że znieczulenie zaczęło działać. Podczas zabiegu możliwe jest odczuwanie pewnego dyskomfortu związanego z silną ingerencją w jamie ustnej, ale uczucia tego nie powinno się kwalifikować jako ból.

Wielu pacjentów obawia się nie tylko doznać czuciowych, ale też wzrokowych, bo narzędzia używane do ekstrakcji zębów prezentują się bardzo groźnie. Na czas zabiegu mogą Państwo zamknąć oczy, powinno to pomóc w opanowaniu strachu przed wyrwaniem zęba i pomóc w zrelaksowaniu się na fotelu.

 

„Jak przygotować się do zabiegu wyrwania zęba?” – chirurgiczne usuwanie zębów Łódź

 

Warto najpierw umówić konsultację u chirurga, który oceni ząb zakwalifikowany do ekstrakcji i opowie jak dokładnie przygotować się do zabiegu. Czasem, ze względu na ból, nie ma jednak na to czasu. Na wizytę w celu ekstrakcji zęba należy przynieść ze sobą aktualne zdjęcie pantomograficzne (jeśli go Państwo nie posiadają, możemy wcześniej wypisać dla Państwa skierowanie, ponieważ zdjęcie wykonywane jest tylko na podstawie skierowania od lekarza). Jeśli przyjmują Państwo jakieś leki i chorują na choroby przewlekłe trzeba poinformować o tym podczas zapisywania wizyty. Są takie leki (np. rozrzedzające krew), które na pewien czas przed zabiegiem trzeba odstawić. Czasem niezbędne jest przyjmowanie innego leku mającego przygotować do zabiegu lub antybiotyku. Decyzję o tym, czy jest to konieczne podejmuje chirurg wykonujący zabieg.

Przed zabiegiem zalecamy zjeść porządny posiłek i się napić, gdyż na około 2 godziny po ekstrakcji jest to zakazane, z uwagi na możliwość: wypłukania skrzepu oraz przypadkowego skaleczenia podczas jedzenia. Po posiłku należy porządnie wyszczotkować i wynitkować zęby.

Zalecamy na wizycie pojawić się z osobą towarzyszącą, gdyż niewskazane jest prowadzenie maszyn tuż po wyjściu z gabinetu.

 

„Czy ból po zabiegu faktycznie jest tak duży jak wszyscy opowiadają?” – chirurgiczne usuwanie zębów Łódź

 

Ekstrakcja zęba to zabieg chirurgiczny, powodujący dużą ingerencję w jamie ustnej. Ból, który pojawia się po „zejściu” znieczulenia jest niestety nieunikniony. Są jednak sposoby na to, aby sobie z nim poradzić. Po zabiegu w gabinecie Arie Stomatologia otrzymują Państwo zalecenia do przestrzegania na kilka dni po ekstrakcji. Zawierają one również informacje o środkach przeciwbólowych i metodach radzenia sobie z bólem pozabiegowym. Większość z rad znajdą Państwo również tutaj – https://arie-stomatologia.pl/zalecenia-po-usunieciu-zeba/.

Jeśli ból długo nie ustaje i zaczyna Państwa niepokoić konieczna jest konsultacja z dentystą. Jednym z najczęstszych powikłań poekstrakcyjnych jest tzw. „suchy zębodół”, jego leczenie wykonuje każdy z lekarzy przyjmujących u nas w gabinecie.

<a href="https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/medyczny">Medyczny wektory designed by Dooder - Freepik.com</a>

Chirurgiczne usuwanie zębów Łódź – obraz: designed by Dooder – Freepik.com

Więcej informacji o chirurgii stomatologicznej w gabinecie Arie Stomatologia znajdą Państwo tutaj – https://arie-stomatologia.pl/uslugi/chirurgia_lodz/. Zapraszamy do gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi, do skorzystania z porady i fachowej opieki chirurga twarzowo-szczękowego. Chirurg przyjmuje w gabinecie Arie Stomatologia w każdy piątek. Wizytę można umówić telefonicznie: (42) 307-06-00 lub 884-053-111 lub mailowo: rejestracja@arie-stomatologia.pl.

Leave a reply