Implanty

Implanty

Implanty są obecnie najnowocześniejszą i najdoskonalszą metodą uzupełnienia braków w uzębieniu. W gabinecie Arie Stomatologia zabieg implantacji przeprowadza specjalista chirurgii twarzowo-szczękowej, pracę protetyczną wykonuje specjalista protetyki stomatologicznej.

Implanty Łódź

Implantologia Łódź 

Czym jest implant zębowy?

Dzięki leczeniu implantologicznemu możliwe jest zastąpienie naturalnego korzenia zęba, a dzięki następującemu po nim leczeniu protetycznemu (np. zacementowaniu porcelanowej korony lub innemu rozwiązaniu protetycznemu) estetyczna odbudowa utraconego zęba. Implanty cechuje wysoka estetyka i funkcjonalność porównywalna z tą naturalnego zęba. Lekarze dentyści proponują implanty jako lepszą alternatywę dla mostów i ruchomych protez. Jest to bowiem rozwiązanie trwalsze, praktyczniejsze i eliminujące wiele dyskomfortów np. związanych z obciążeniem zębów sąsiadujących z ubytkiem. Implant zapobiega również zanikowi kości szczęki lub żuchwy, bo siły żucia przenoszone są na kość w sposób podobny jak przez naturalny ząb.

W gabinecie stomatologicznym Arie Stomatologia leczenie implantologiczne przeprowadza wykwalifikowany chirurg twarzowo-szczękowy. Otrzymują Państwo pomoc medyczną na wysokim poziomie z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i wysokiej jakości sprzętów zabiegowych.

Nowoczesne implanty stomatologiczne Osstem Implant

Wszczepiamy implanty renomowanej marki Osstem Implant.

Za stroną producenta: „Na świecie jest kilkuset producentów implantów, ale pięciu z nich produkuje ponad 70 procent całkowitej produkcji – w tym Ostem Implant. Nasze fabryki znajdują się obecnie w Korei, USA i w Niemczech. Jesteśmy prawdopodobnie największym producentem implantów na rynku a to ma znaczenie gdyż pozwala nam to stale doskonalić nasze produkty.”

Powody, by wybrać Osstem Implants TUTAJ.

Na czym polega leczenie implantologiczne? Implant zęba, a naturalny ząb.

Po pierwsze, w uproszczeniu, implant to śruba wykonana z najczystszego stopu tytanu, kształtem zbliżona do korzenia zęba. Chirurg umieszcza tę śrubę w miejscu utraconego przez pacjenta zęba i zastępuje jego korzeń. Materiał z którego wykonany jest implant jest tak dostosowany do wymogów organizmu, że mimo bezpośredniego kontaktu z tkankami, nie jest odrzucany, ale zrasta się z nimi. Proces ten nazywany jest osteointegracją. Co więcej, wprowadzanie implantu wręcz stymuluje wzrost kości i zapobiega szybkiemu jej zanikowi, który mógłby doprowadzić do utraty kolejnych sąsiednich zębów. Warto więc zainwestować w leczenie implantoprotetyczne nie tylko ze względów estetycznych, ale także dbając o zdrowie pozostałych własnych zębów pacjenta.


Przygotowanie pacjenta do leczenia implantologicznego – konsultacja implantologiczna ze specjalistą chirurgii szczękowej.

Przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego, niezbędna jest odpowiednia diagnostyka i przygotowanie do zabiegu. Lekarz w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi przede wszystkim zaczyna od przeglądu zębów, wywiadu i rozmowy na temat zdrowia zębów, ale i ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Podczas przeglądu i badania wewnątrzustnego szczególna uwaga zwracana jest między innymi na stan zębów (ich pozycja, stłoczenia, przesunięcia, ruchomość, próchnica, płytka nazębna i kamień), stan dziąseł (krwawienie, kieszonki patologiczne), obszary bezzębne (m.in. szerokość i wysokość wyrostka) i tkanki miękkie (ruchomość błony śluzowej, jej kolor i grubość, występowanie schorzeń).

Szczególnie ważne, by podczas wywiadu poinformować lekarza o aktualnych i przebytych chorobach (w szczególności: cukrzyca, nowotwór, osteoporoza, paradontoza), przyjmowanych lekach i ciąży. Są to bowiem niektóre z przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Wywiad powinien też obejmować informację o paleniu tytoniu. Ponieważ regularne palenie papierosów osłabia zdolności regeneracyjne tkanek miękkich, powodzenie leczenia implantologicznego u palaczy jest zdecydowanie mniejsze niż u pacjentów niepalących. Ważne też, aby lekarz wiedział czy pacjent choruje na choroby serca, płuc, wątroby, nerek, tarczycy czy zaburzenia krzepnięcia. Przed podjęciem leczenia implantologicznego pacjent powinien konieczne zadbać o stan jamy ustnej – wyleczyć próchnicę, usunąć kamień nazębny. Zdrowe zęby i przyzębie oraz poprawna higiena jamy ustnej są ważnym czynnikiem poprawnej integracji implantu z kością.

Przeciwwskazania do leczenia implantologicznego.

Implanty w Łodzi mogą być wszczepiane pacjentom w różnym wieku i o różnym stanie zdrowia. Warto pamiętać, że nie wszystkie choroby dyskwalifikują Pacjenta do zabiegu, ale niezbędne jest zakwalifikowanie do niego przez lekarza prowadzącego leczenie. Faktem jest, że istnieje jednak lista przeciwwskazań bezwzględnych, a należą do nich: czynna choroba nowotworowa, radio- i chemioterapia, osteoporoza, cukrzyca której nie da się ustabilizować, choroby hematologiczne, ciężkie choroby psychiczne, brak odpowiednich nawyków higienicznych, ciąża, niepełnoletność (kościec u osób poniżej 16 roku życia nie jest wystarczająco rozwinięty).

Diagnostyka przed implantacją – tomografia komputerowa.

Dalsza diagnostyka i kwalifikacja do zabiegu polega na ocenie zdjęcia tomografii komputerowej wiązki stożkowej (CBCT). Lekarz dokonuje oceny tkanki kostnej w miejscach planowanych implantów (grubość i jakość kości). Jeśli zanik tkanki kostnej jest zbyt duży, implantacja może okazać się niemożliwa lub będzie konieczny zabieg mający na celu odbudowę tkanki kostnej.

Podczas konsultacji implantologicznej lekarz decyduje też czy jest potrzebne jakieś dodatkowe przygotowanie pacjenta np. dodatkowe badania (morfologia, cukier, badania w kierunku zagrożenia osteoporozą itp.), przygotowanie farmakologiczne lub zabieg z zastosowaniem materiału kościozastępczego w celu regeneracji i wzmocnienia kości. Wreszcie jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań i pacjent decyduje się na podjęcie leczenia na konsultacji mogą zostać pobrane wyciski do zaplanowania leczenia implanto-protetycznego.

Część chirurgiczna – procedura wszczepiania implantu i jego gojenie.

Podczas części chirurgicznej implant z łącznikiem protetycznym są wszczepiane w tkankę kostną szczęki. Zabieg implantacji chirurg przeprowadza w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest on bezbolesny. Rodzaj zabiegu porównywany jest do ekstrakcji (wyrwania) zęba. Implantolog za pomocą nowoczesnego systemu implantologicznego przygotowuje miejsce pod wszczep. W powstały otwór wkręca implant. Pacjent podczas zabiegu nie odczuwa bólu, ani dyskomfortu.
W zależności od stanu zdrowia pacjenta, rokowań zabiegu i innych czynników, 
w gabinecie dentystycznym Arie Stomatologia przeprowadzamy implantację jedno- lub dwuetapową. Podczas implantacji jednoetapowej we wcześniej przygotowane miejsce chirurg wkręca implant z łącznikiem wystającym ponad dziąsło. Po zagojeniu możliwe jest od razu przejście do części protetycznej leczenia. W ekstrakcji dwuetapowej rana po zabiegu jest zaszywana, nie wystaje z niej łącznik. Po odpowiednim zagojeniu, zębodół z implantem zostaje znów otwarty, by można było zamocować łącznik. Część protetyczna jest w tym rodzaju leczenia dopiero etapem trzecim.

Bez względu na tym zabiegu, po jego zakończeniu pacjent otrzymuje od implantologa zalecenia dotyczące rekonwalescenci. Są one zbieżne z postępowaniem po innych zabiegach chirurgicznych np. po usunięciu zęba. Podawaliśmy te TUTAJ.

Dodatkowo podajemy zalecenia po implantacji TUTAJ.

Bez względu na rodzaj implantacji, po zabiegu rozpoczyna się okres gojenia – osteointegracji. W zależności od indywidualnych predyspozycji do gojenia pacjenta i lokalizacji implantu trwa on od około 2 do 6 miesięcy. Na okres gojenia dla pacjenta możemy wykonać protezę tymczasową, nie jest więc konieczne by pacjent miał widoczne braki zębowe. W czasie gojenia pacjent pojawia się na wizytach kontrolnych. Gdy lekarz prowadzący część chirurgiczną leczenia uzna, że rana została zagojona, Pacjent jest kierowany na kolejny etap – leczenie protetyczne.

Protetyka na implancie zębowym – jak odzyskać piękny uśmiech? Korona czy proteza na implancie?

W zależności od tego z jakiego powodu zostało podjęte leczenie implantologiczne, lekarz stomatolog – protetyk, wykonuje odpowiednią pracę protetyczną mającą uzupełnić braki zębowe pacjenta. Oczywiście czas leczenia protetycznego i jego koszt zależą od rozległości pracy protetycznej. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Protetyka na implantach zębów Łódź – specjalista protetyki stomatologicznej. Uzupełnienie zębów za pomocą korony, protezy, mostu.

Odbudowa korony zęba to może być pojedyncza korona porcelanowa przy pojedynczych brakach zębowych. Lub most albo cała proteza (w przypadku braku kilku zębów), która będzie osadzona na implancie/implantach. Przy bezzębiu możliwe jest wykonanie protezy na kilku strategicznie rozmieszczonych implantach. Więcej na ten temat TUTAJ.

Implanty zębów Łódź – Arie Stomatologia 

Ile kosztują implanty w Łodzi? 

Koszty wprowadzenia implantu oraz uzupełnienia brakujących zębów pracą protetyczną są ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta, gdyż zależą od wielu czynników. Koszt wszczepienia implantu zaczyna się od 2000 zł (jest niższy w przypadku wprowadzania kilku implantów jednocześnie). Wzrasta jednak jeśli implantacja jest jednoczasowa z ekstrakcją lub jeśli konieczny jest zabieg regeneracji tkanek za pomocą A-PRF lub przeszczepów kostnych albo materiałów kościozastępczych. Koszt śruby gojącej to 400 zł. Zdarza się, że konieczne jest także wykonanie indywidualnych szablonów chirurgicznych. Cennik implantów stomatologicznych w naszej klinice znajduje się TUTAJ.

Odbudowa protetyczna zależy od planu leczenia i ilości braków w uzębieniu. W przypadku pojedynczego zęba koszt korony to od 1800 zł. Mosty i protezy na implantach wyceniane są indywidualnie dla pacjenta w zależności od potrzeb pacjenta, typu rekonstrukcji, rodzaju implantu itd.. 

Jeśli pragną się Państwo dowiedzieć więcej o leczeniu implantologicznym w naszym gabinecie zapraszamy na wizytę i konsultację. Chirurg twarzowo-szczękowy dr n .med. Katarzyna Bogusiak przyjmuje w gabinecie Arie Stomatologia w piątki w godzinach 14-20. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wizyty: 884-053-111 / rejestracja@arie-stomatologia.pl.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

– Zalecenia po implantacji: https://arie-stomatologia.pl/zalecenia-po-implantacji/

– Czym są implanty? https://arie-stomatologia.pl/czym-sa-implanty/

– Przygotowanie do leczenia implantologicznego: https://arie-stomatologia.pl/implanty-w-lodzi/

– Jakie są korzyści ze wszczepienia implantu? https://arie-stomatologia.pl/korzysci-z-wszczepienia-implantu/

– Leczenie implantologiczne w Łodzi. Dlaczego warto w nie zainwestować? https://arie-stomatologia.pl/leczenie-implantologiczne-w-lodzi/ 

Zadzwoń 884 053 111

lub napisz Nam wiadomość.

Skontaktujemy się z Toba wkrótce.

Inne usługi

  • Icon

   Icon

   Wystarczy jedna wizyta w gabinecie Arie Stomatologia Łódź, aby bez borowania usunąć białe plamy z zębów.

  • Wybielanie zębów

   Wybielanie zębów

   Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym w Łodzi: wybielanie zębów lampą, wybielanie nakładkowe.

  • Stomatologia estetyczna

   Stomatologia estetyczna

   Proponujemy optymalne rozwiązania dla poprawy estetyki uśmiechu, ale na zawsze dbamy o zdrowie. Wybielanie, licówki, bonding, konturing.