Implanty

Implanty

Implanty są obecnie najnowocześniejszą i najdoskonalszą metodą uzupełnienia braków w uzębieniu.

Implanty zębowe

Dzięki leczeniu implantologicznemu możliwe jest zastąpienie naturalnego korzenia zęba, a dzięki następującemu po nim leczeniu protetycznemu (np. zacementowaniu porcelanowej korony lub innemu rozwiązaniu protetycznemu) estetyczna odbudowa utraconego zęba. Implanty w Łodzi cechuje wysoka estetyka i funkcjonalność porównywalna z tą naturalnego zęba. Implanty są często proponowane przez lekarzy dentystów jako lepsza alternatywa dla mostów i ruchomych protez. Jest to bowiem rozwiązanie trwalsze, praktyczniejsze i eliminujące wiele dyskomfortów np. związanych z obciążeniem zębów sąsiadujących z ubytkiem. Implant zapobiega również zanikowi kości, bo siły żucia przenoszone są na kość w sposób podobny jak przez naturalny ząb.

W gabinecie Arie Stomatologia leczenie implantologiczne przeprowadza wykwalifikowany chirurg twarzowo-szczękowy. Otrzymują Państwo pomoc medyczną na wysokim poziomie z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i wysokiej jakości sprzętów zabiegowych. Wszczepiamy implanty renomowanej marki Osstem Implant.

Jeśli pragną się Państwo dowiedzieć więcej o leczeniu implantologicznym w naszym gabinecie zapraszamy na wizytę i konsultację. Chirurg twarzowo-szczękowy przyjmuje w gabinecie Arie Stomatologia w piątki w godzinach 14-20. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wizyty: 884-053-111 / rejestracja@arie-stomatologia.pl.

Na czym polega leczenie implantologiczne?

W uproszczeniu, implant to śruba wykonana z najczystszego stopu tytanu, kształtem zbliżona do korzenia zęba. Śruba ta umieszczana jest przez lekarza w miejscu utraconego przez pacjenta zęba i zastępuje jego korzeń. Materiał z którego wykonany jest implant jest tak dostosowany do wymogów organizmu, że mimo bezpośredniego kontaktu z tkankami, nie jest odrzucany, ale zrasta się z nimi. Proces ten nazywany jest osteointegracją. Co więcej, wprowadzanie implantu wręcz stymuluje wzrost kości i zapobiega szybkiemu jej zanikowi, który mógłby doprowadzić do utraty kolejnych zębów.
Przygotowanie do leczenia implantologicznego – konsultacja implantologiczna.

Przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego, niezbędna jest odpowiednia diagnostyka i przygotowanie do zabiegu. Lekarz w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi zaczyna od przeglądu zębów, wywiadu i rozmowy na temat zdrowia zębów, ale i ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Podczas przeglądu i badania wewnątrzustnego szczególna uwaga zwracana jest na stan zębów (ich pozycja, stłoczenia, przesunięcia, ruchomość, próchnica, płytka nazębna i kamień), stan dziąseł (krwawienie, kieszonki patologiczne), obszary bezzębne (m.in. szerokość i wysokość wyrostka) i tkanki miękkie (ruchomość błony śluzowej, jej kolor i grubość, występowanie schorzeń).

Ważne by podczas wywiadu poinformować lekarza o aktualnych i przebytych chorobach (cukrzyca, nowotwór, osteoporoza, paradontoza), przyjmowanych lekach i ciąży. Są to bowiem niektóre z przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Wywiad powinien też obejmować informację o paleniu tytoniu. Ponieważ regularne palenie papierosów osłabia zdolności regeneracyjne tkanek miękkich, powodzenie leczenia implantologicznego u palaczy jest zdecydowanie mniejsze niż u pacjentów niepalących. Ważne też by lekarz wiedział czy pacjent choruje na choroby serca, płuc, wątroby, nerek, tarczycy czy zaburzenia krzepnięcia. Przed podjęciem leczenia implantologicznego konieczne jest także zadbanie o stan jamy ustnej – wyleczenie próchnicy, usunięcie kamienia nazębnego.

Przeciwwskazania do leczenia implantologicznego.

Implanty w Łodzi mogą być wszczepiane pacjentom w różnym wieku i o różnym stanie zdrowia. Nie wszystkie choroby dyskwalifikują Pacjenta do zabiegu, ale niezbędne jest zakwalifikowanie do niego przez lekarza prowadzącego leczenie. Istnieje jednak lista przeciwwskazań bezwzględnych, a należą do nich: czynna choroba nowotworowa, radio- i chemioterapia, osteoporoza, cukrzyca której nie da się ustabilizować, choroby hematologiczne, ciężkie choroby psychiczne, brak odpowiednich nawyków higienicznych, ciąża, niepełnoletność (kościec u osób poniżej 16 roku życia nie jest wystarczająco rozwinięty).

Diagnostyka przed leczeniem implantologicznym.

Dalsza diagnostyka i kwalifikacja do zabiegu polega na ocenie zdjęcia tomografii komputerowej wiązki stożkowej (CBCT). Dokonywana jest ocena tkanki kostnej w miejscach planowanych implantów (grubość i jakość kości). Jeśli zanik tkanki kostnej jest zbyt duży, implantacja może okazać się niemożliwa lub będzie konieczny zabieg mający na celu odbudowę tkanki kostnej.

Podczas konsultacji implantologicznej lekarz decyduje też czy jest potrzebne jakieś dodatkowe przygotowanie pacjenta np. dodatkowe badania (morfologia, cukier, badania w kierunku zagrożenia osteoporozą itp.), przygotowanie farmakologiczne lub zabieg z zastosowaniem materiału kościozastępczego w celu regeneracji i wzmocnienia kości. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań i pacjent decyduje się na podjęcie leczenia na konsultacji mogą zostać pobrane wyciski do zaplanowania leczenia implanto-protetycznego.

Część chirurgiczna i część protetyczna.

Podczas części chirurgicznej implant z łącznikiem protetycznym są wszczepiane w tkankę kostną szczęki. Zabieg implantacji przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesny. Rodzaj zabiegu porównywany jest do ekstrakcji (wyrwania) zęba. Lekarz za pomocą nowoczesnego systemu implantologicznego przygotowuje miejsce pod wszczep. W powstały otwór zostaje wkręcony implant. Pacjent podczas zabiegu nie odczuwa bólu, ani dyskomfortu.
W zależności od stanu zdrowia pacjenta, rokowań zabiegu i innych czynników, w gabinecie Arie Stomatologia przeprowadzana jest implantacja jedno- lub dwuetapowa. Podczas implantacji jednoetapowej we wcześniej przygotowane miejsce wkręcany jest implant z łącznikiem wystającym ponad dziąsło. Po zagojeniu możliwe jest od razu przejście do części protetycznej leczenia. W ekstrakcji dwuetapowej rana po zabiegu jest zaszywana, nie wystaje z niej łącznik. Po odpowiednim zagojeniu, zębodół z implantem zostaje znów otwarty, by można było zamocować łącznik. Część protetyczna jest w tym rodzaju leczenia dopiero etapem trzecim.

Po zabiegu pacjent otrzymuje od chirurga zalecenia dotyczące rekonwalescenci. Są one zbieżne z postępowaniem po innych zabiegach chirurgicznych np. po usunięciu zęba. Podawaliśmy te TUTAJ.

Bez względu na rodzaj implantacji, po zabiegu rozpoczyna się okres gojenia – osteointegracji, który w zależności od indywidualnych predyspozycji do gojenia pacjenta i lokalizacji implantu trwa od około 2 do 6 miesięcy. Na okres gojenia dla pacjenta może zostać wykonana proteza tymczasowa, nie jest więc konieczne by pacjent miał widoczne braki zębowe. W czasie gojenia pacjent pojawia się na wizytach kontrolnych zgodnie z terminami wyznaczonymi przez lekarza prowadzącego leczenie implantologiczne. Gdy lekarz prowadzący część chirurgiczną leczenia uzna, że rana została zagojona, Pacjent jest kierowany na kolejny etap – leczenie protetyczne.
Część protetyczna leczenia implantologicznego.

W zależności od tego z jakiego powodu zostało podjęte leczenie implantologiczne, lekarz stomatolog wykonuje odpowiednią pracę protetyczną mającą uzupełnić braki zębowe pacjenta. Może to być pojedyncza korona porcelanowa, most lub cała proteza która będzie osadzona na implancie/implantach. Czas leczenie protetycznego zależy od rozległości pracy protetycznej.

Zadzwoń 884 053 111

lub napisz Nam wiadomość.

Skontaktujemy się z Toba wkrótce.

Inne usługi

  • Icon

   Icon

   Wystarczy jedna wizyta w gabinecie Arie Stomatologia, aby usunąć białe plamy z zębów. – ICON w Arie Stomatologia w Łodzi

  • Wybielanie zębów

   Wybielanie zębów

   Marzeniem naszych pacjentów jest śnieżnobiały uśmiech, „jak z okładki magazynu”.

  • Stomatologia estetyczna

   Stomatologia estetyczna

   Proponujemy pacjentom optymalne rozwiązania mające na celu poprawić estetykę uśmiechu, ale na pierwszym miejscu zawsze stawiamy zdrowie.