Jakie są korzyści z wszczepienia implantu?

Na czym polega leczenie implantologiczne w Łodzi? Wielu pacjentów decyduje się na implant ze względów estetycznych. Jest on bowiem metodą uzupełnienia braków zębowych w sposób najbardziej przypominający naturalne uzębienie. Ważne jednak by zwrócić również uwagę na zdrowotne korzyści płynące z wykonania zabiegu. Braki w uzębieniu powstałe na skutek chorób jamy ustnej i chorób ogólnoustrojowych, zaniedbań w leczeniu czy urazów, mają ogromny wpływ na stan zdrowia pozostałych zębów. Brak zęba wpływa między innymi na zęby sąsiadujące i przeciwstawne. Organizm stara się bowiem „zamknąć” powstałe luki poprzez przesuwanie i wysuwanie zębów mających z luką kontakt. Brak zęba ma też wpływ na zanik kości w miejscu ubytku zębowego. Kość staje się w tym miejscu cieńsza i mniej wartościowa. Im dłużej czeka się więc na wypełnienie luki po zębie, tym trudniej będzie taką procedurę wykonać przez wzgląd na brak wystarczająco mocnego „fundamentu”. Brak leczenia ubytków zębowych może spowodować także schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego, zmiany w układzie nerwowo-mięśniowym karku i szyi i zmianę wyglądu twarzy m.in. ust i policzków.

Jakie są korzyści z wszczepienia implantu?

Leczenie implantologiczne w Łodzi pomaga zapobiec wszystkim wyżej opisanym skutkom ubocznym braków zębowych. Jednocześnie dba o wygląd pacjenta, a co za tym idzie poprawia jego samopoczucie i ogólny komfort życia. Prawidłowo wykonane leczenie daje efekt w którym nie odróżnia się implantu od naturalnego zęba. Dzięki temu pacjenci odzyskują pewność siebie i zaczynają znowu się uśmiechać!

Leczenie implantologiczne jest wykonywane z powodzeniem od ponad 50 lat i jest aktualnie prowadzone na bardzo wysokim poziomie. Możliwe jest odbudowanie zębów w niemal wszystkich odcinkach szczęki i wszczepienie zarówno pojedynczego implantu jak i uzupełnienie licznych braków zębowych. Przy całkowitym bezzębiu, implanty mogą być także filarami dla protezy.

Leczenie implantologiczne w Łodzi – Arie Stomatologia Łódź.

Leczenie implantologiczne w Łodzi w gabinecie Arie Stomatologia przeprowadza wykwalifikowany chirurg twarzowo-szczękowy. Otrzymują Państwo pomoc medyczną na wysokim poziomie z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i wysokiej jakości sprzętów zabiegowych. Wszczepiamy implanty renomowanej marki Osstem Implant.

Jeśli pragną się Państwo dowiedzieć więcej o leczeniu implantologicznym w naszym gabinecie zapraszamy na wizytę i konsultację. Chirurg twarzowo-szczękowy przyjmuje w gabinecie Arie Stomatologia w piątki w godzinach 14-20. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wizyty: 884-053-111 / rejestracja@arie-stomatologia.pl.

Więcej o informacji leczeniu implantologicznym: https://arie-stomatologia.pl/uslugi/implanty-w-lodzi/

Leave a reply