Jak można uzupełnić braki zębowe?

Uśmiech jest wizytówką każdego z nas. Nie ulega wątpliwości, że osoby, które często się uśmiechają uznawane są za bardziej przyjazne, godne zaufania i po prostu atrakcyjne. Niestety nie każdy chce i może szeroko się uśmiechać, ze względu na widoczne braki zębowe. Współczesna stomatologia oferuje Pacjentom wiele możliwości rozwiązania tego problemu. W zależności od ogólnego stanu zdrowia Pacjenta, warunków w jamie ustnej, mnogości braków zębowych, możliwości finansowych i pożądanego efektu estetycznego lekarz dentysta może zaproponować Pacjentowi: leczenie implantologiczne, koronę, most, protezę lub połączenie tych metod. Przy współpracy lekarzy specjalistów chirurgii twarzowo-szczękowej i protetyki stomatologicznej możliwe jest optymalne dobranie leczenia do indywidualnych warunków danego Pacjenta.

<a href='https://pl.freepik.com/wektory/infografiki'>Infografiki plik wektorowy utworzone przez macrovector - pl.freepik.com</a>

żródło: freepik.com – plik wektorowy utworzone przez macrovector

W przypadku luk po usuniętych zębach najkorzystniejszą opcją jest wstawienie implantów lub jeśli luka obejmuje więcej niż jeden ząb zamocowanie mostu lub protezy na zębach stałych lub implantach.

Jeśli natomiast korzeń zęba nie wymaga ekstrakcji, po odpowiednim leczeniu endodontycznym i wzmocnieniu wkładem koronowo-korzeniowym, ząb może zostać odbudowany koroną porcelanową.

Tylko konsultacja z lekarzem dentystą pozwala na ustalenie leczenia, likwidującego braki zębowe, które będzie odpowiednie dla Pacjenta pod kątem zdrowotnym i estetycznym. Konsultacji takiej nie należy się bać, ani wstydzić. Dzięki kilku wizytom w gabinecie stomatologicznym mogą Państwo odzyskać zdrowie, pewność siebie i wspaniały uśmiech.

Warto przeczytać też:

Protetyka w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi

Implanty w Łodzi – leczenie implantologiczne w Arie Stomatologia Retkinia Łódź

Stomatologia estetyczna Łódź – czym jest stomatologia estetyczna?

Leave a reply