Jak szczotkować zęby? – film instruktażowy.

Jak szczotkować zęby? – film instruktażowy.

Szczotkowanie zębów filmik instruktażowy:

Film, ilustrujący jak wygląda poprawne szczotkowanie zębów, udostępniono dzięki uprzejmości firmy Colgate-Palmolive Polska Sp. z o.o. www.colgate.pl

 

Wbrew powszechnemu przekonaniu, istnieje wiele technik szczotkowania zębów. Lekarze dentyści gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi opowiadali o nich już tutaj. Technika obrotowo-wymiatająca, metody wibrujące Bass’a lub Charters’a czy metoda okrężna Fones’a są jednak skuteczne tylko przy założeniu, że zęby szczotkuje się przynajmniej przez dwie minuty i pamięta się o każdej z powierzchni zębów.

Szczotkowanie zębów szczoteczką manualną – co robić krok po kroku.

Dentyści gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi przypominają, co należy robić krok po kroku, aby poprawnie oczyścić jamę ustną. Aby dowiedzieć się jaką dokładnie technikę mycia zębów stosować warto przeczytać wcześniejszy wpis na blogu – Jak poprawnie myć zęby szczoteczką manualną?

1.Nakładamy na wilgotną szczoteczkę porcję pasty do zębów wielkości ziarna zielonego groszku.

2.Zaczynamy od zewnętrznej powierzchni zębów. Ustawiamy szczoteczkę pod kątem 45st. do linii dziąseł. Wykonujemy małe, okrężne ruchy, na powierzchni każdego zęba. Pamiętajmy, żeby nie dociskać szczoteczki zbyt mocno.

3.Szczotkujemy zewnętrzne powierzchnie wszystkich zębów.

4.Tą samą metodą szczotkujemy powierzchnie wewnętrzne.

5.Szczotkujemy powierzchnie żujące.

6.Żeby usunąć płytkę nazębną z wewnętrznych powierzchni zębów przednich, wystarczy użyć końcówki szczoteczki, wykonując nią małe, okrężne ruchy.

7.Szczotkowanie języka pomoże utrzymać świeży oddech i zachować jamę ustną w czystości.

Należy pamiętać, że płytka nazębna powstaje również na powierzchniach zębów niedostępnych szczoteczce. Dlatego zaleca się używanie nitki dentystycznej przynajmniej raz dziennie przed snem.

Szczotkowanie zębów filmik instruktażowy. Czy filmik był dla Was pomocny?

Leave a reply