Przezroczyste nakładki prostujące na zęby – co trzeba o nich wiedzieć?

Przezroczyste nakładki prostujące na zęby, czyli inaczej nakładki ortodontyczne, nakładki korekcyjne lub niewidoczny aparat ortodontyczny, to innowacyjny sposób estetycznego leczenia ortodontycznego. W gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi współpracujemy z marką Pro Smile – firmą z siedzibą lokalnie w naszym mieście Łodzi. Na czym polega leczenie ortodontyczne nakładkami prostującymi na zęby? Kiedy stosuje się nakładki ortodontyczne? Jakie są zalety stosowania nakładek prostujących na zęby? Na te pytania odpowiadamy na stronie „Niewidoczny aparat ortodontyczny. Nakładki ortodontyczne”. Poniżej natomiast, prezentujemy podstawowe zalecenia i informacje dotyczące użytkowania nakładek ortodontyczych Pro Smile. Jest to przypomnienie dla pacjentów, którzy już zdecydowali się na podjęcie leczenia nakładkami. Osobom niezdecydowanym informacje te, mogą również pomóc wyobrazić sobie na czym polega proces leczenia ortodontycznego nakładkami korekcyjnymi.

Plan leczenia nakładkami ortodontycznymi

Proces leczenia nakładkami ortodontycznymi zaczyna się od konsultacji z lekarzem dentystą w gabinecie Arie Stomatologia Łódź. Następnie na podstawie skanów zębów i jamy ustnej oraz odpowiednich badań i wywiadu z pacjentem, tworzony jest indywidualny plan leczenia. Po akceptacji planu leczenia przez pacjenta, wykonywane są nakładki na kolejne etapy leczenia ortodontycznego. Ich ilość uzależniona jest od zaproponowanego przez lekarza planu oraz długości leczenia. Więcej informacji na temat kwalifikacji do leczenia oraz wizyt w gabinecie stomatologicznym można znaleźć na stronie NIEWIDOCZNY APARAT ORTODONTYCZNY. NAKŁADKI ORTODONTYCZNE

przezroczyste nakładki prostujące na zęby łódź

Jak używać nakładek ortodontycznych?

Pacjent otrzymuje od razu komplet nakładek na cały okres leczenia ortodontycznego. W pudełku Pro Smile znajdują się odpowiednio oznaczone nakładki ortodontyczne na kolejne etapy leczenia, akcesoria niezbędne do ich używania oraz wyczerpująca instrukcja użytkowania. Załączone materiały informacyjne ułatwiają pacjentowi przejście przez terapię w łatwy i intuicyjny sposób. O czym należy przede wszystkim pamiętać stosując nakładki ortodontyczne?

Nakładki można swobodnie zakładać i zdejmować, bez konieczności wizyty u stomatologa.

Przede wszystkim każda para nakładek musi być noszona przez 2 tygodnie. Po zakończeniu danego etapu leczenia należy wymienić nakładkę na kolejną, oznaczoną chronologicznie. Nakładki ortodontyczne należy nosić co najmniej 22 godziny na dobę, również w trakcie snu.

Nakładki należy zdejmować na czas jedzenia, picia „kolorowych” napoi, palenia tytoniu i mycia zębów. Przed zdjęciem nakładek należy umyć ręce. Nakładki po zdjęciu powinno się oczyścić pod strumieniem zimnej wody lub jeśli są mocniej zabrudzone, delikatnie oczyścić je szczoteczką do zębów. Następnie należy włożyć je do specjalnego pudełeczka do przechowywania, dołączonego do zestawu. Po posiłku należy umyć zęby i założyć nakładki czystymi rękoma do oczyszczonej jamy ustnej.

Jak zostało już wspomniane wcześniej w nakładkach nie wolno palić. Przed paleniem należy je zdjąć postępując zgodnie z instrukcją powyżej, ponieważ dym tytoniowy może je przebarwić.

W trakcie całego procesu leczenia ortodontycznego, bardzo ważne jest utrzymywanie poprawnej higieny jamy ustnej (szczotkowanie zębów i ich nitkowanie) oraz czystości nakładek. Poza opłukiwaniem ich kilka razy dziennie wodą, raz w tygodniu nakładki można oczyścić specjalnymi tabletkami do czyszczenia prac protetycznych. Nie powinno się jednak stosować preparatu częściej niż raz w tygodniu. O higienę jamy ustnej należy oczywiście dbać po zdjęciu nakładek ortodontycznych, Na czas leczenia warto zrezygnować z płynów do płukania jamy ustnej i innych środków czyszczących, ponieważ mogą one uszkodzić tworzywo z którego zostały wykonane nakładki. O środki polecane do higieny jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego można zapytać lekarza dentystę Arie Stomatologia. Polecane środki można również zakupić w gabinecie.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o leczeniu ortodontycznym przezroczystymi nakładkami prostującymi na zęby?

Przezroczyste nakładki prostujące na zęby nie wymagają tylu wizyt w gabinecie stomatologicznym co tradycyjny aparat ortodontyczny. Ważne jednak, by w trakcie 3-12 miesięcznego leczenia, co 2 miesiące stawiać się na wizyty kontrolne u stomatologa Arie Stomatologia Łódź. Lekarz oceni wtedy postęp leczenia ortodontycznego. Sprawdzi także stan zdrowia jamy ustnej, czy nie pojawiły się ubytki próchnicowe lub czy nie jest potrzebne wykonanie zabiegu higienizacji. W razie potrzeby zaleci także co robić, by uzyskać optymalny efekt estetyczny leczenia. Wizyty kontrolne są także warunkiem przyznania gwarancji Pro Smile.

Razem z pakietem nakładek ortodontycznych Pro Smile, pacjent otrzymuje także nakładki retencyjne. Ich noszenie, po zakończeniu wszystkich etapów leczenia, jest kluczowe dla ustabilizowania się efektu leczenia ortodontycznego. Aparat retencyjny zakłada się bezpośrednio po leczeniu nakładkami ortodontycznymi i nosi przez 6 tygodni, dokładnie tak samo jak nakładki. Po 6 tygodniach, aparat retencyjny zakłada się tylko na noc.

 

Masz więcej pytań na temat przezroczystych nakładek prostujących na zęby? Zapisz się na konsultację – Arie Stomatologia Łódź: tel. 884-053-111.

Leave a reply