Ból nie musi oznaczać, że zęba trzeba usunąć. Czym jest leczenie endodontyczne?

Leczenie endodontyczne Łódź

Czym jest leczenie endodontyczne Łódź? – odpowiada lek.dent. Magda Tyrka z gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi.

W kwestii leczenia zębów najważniejsza jest profilaktyka i leczenie zachowawcze mające na celu zapobieganie głębokim ubytkom próchnicowym prowadzącym do zapalenia miazgi i silnego bólu, a w przypadku nie podjęcia żadnych działań nawet do konieczności usunięcia zęba. Usunięcie zęba to zawsze ostateczność. Zwykle istnieje jeszcze możliwość uratowania zęba podejmując jego leczenie endodontyczne – inaczej nazywane kanałowym.

Leczenie endodontyczne Łódź. Czy to to samo co leczenie kanałowe? Na czym polega leczenie endodontyczne Łódź?

Tak, leczenie endodontyczne to to samo co leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe zalecane jest w przypadku zapaleń i zakażeń miazgi zęba spowodowanych m.in. głęboką próchnicą, wielokrotnymi zabiegami wykonywanymi na zębie oraz zmianami okołowierzchołkowymi w kości. Leczenie polega na otwarciu komory zęba i odpowiednim opracowaniu jej ścian, usunięciu chorej miazgi, a następnie mechaniczno-chemicznym opracowaniu kanałów. Podczas zabiegu lekarz wspomaga się m.in. mikroskopem, endometrem, precezyjnymi narzędziami kanałowymi i kontrolą radiologiczną. Po opracowaniu i szczelnym wypelnieniu kanałów ząb zostaje odbudowany.”

Leczenie enododontyczne Łódź. Czy warto leczyć zęby kanałowo?

Dzięki leczeniu endodontycznemu ząb otrzymuje drugie życie. Warto leczyć zęby kanałowo, a nie od razu decydować się na ich usunięcie. Żadna, nawet najlepsza, praca protetyczna ani implant pod kątem funkcjonalności, nie zastąpi naturalnego zęba. Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe zazwyczaj kończy się powodzeniem i większości przypadków poprawnie przeleczone endodontycznie zęby służą Pacjentom przez długie lata.”

Leczenie endodontyczne Łódź – nasz tekst w Dzienniku Łódzkim.

Gabinet Stomatologii Kosmetycznej – Mistrzowie Urody 2018 Dziennik Łódzki

Artykuł „Ból nie musi oznaczać, że zęba trzeba usunąć. Czym jest leczenie endodontyczne?” jest częścią cyklu, który będzie co tydzień publikowany w dodatku o zdrowiu Dziennika Łódzkiego. Publikacja możliwa jest dzięki Państwa głosom na nasz gabinet w plebiscycie Mistrzowie Urody Dziennika Łódzkiego 2018. Dziękujemy za przyznany nam tytuł Gabinetu Stomatologii Kosmetycznej 2018 i możliwość podzielenia się z Państwem naszą wiedzą na temat leczenia stomatologicznego.

O plebiscycie Mistrzowie Urody Dziennika Łódzkiego: https://arie-stomatologia.pl/gabinet-stomatologii-kosmetycznej/

gabinet stomatologii kosmetycznej 2018

gabinet stomatologii kosmetycznej 2018

Łódź, Pienista 41G lok. 17 os. Retkinia
www.arie-stomatologia.pl Tel: 884-053-111
Leczenie próchnicy | Leczenie kanałowe | Wybielanie zębów | Protetyka | Chirurgia | Pedodoncja | Implanty

Leave a reply