Dostępne systemy implantologiczne.

Implanty dentystyczne – dostępne systemy implantologiczne.

Implanty dentystyczne są obecnie bardzo popularne na całym świecie. Istnienie kilkaset systemów implantologicznych produkowanych przez wiele odmiennych firm, a każdy z nich daje dostęp do kilkudziesięciu implantów, różniących się kształtem, wielkością, materiałem z którego jest wykonany. Niektóre z nich są do siebie bardzo podobne. Jest to sytuacja porównywalna jak z analogami leków dostępnymi w aptece. Substancja czynna w leku jest ta sama, preparaty różnią się jedynie ceną podaną przez producenta – i w zasadzie nie ma znaczenia który lek się użyje,

bo każdy będzie działał tak samo dobrze. Niektóre jednak różnią się diametralnie od reszty. Począwszy od kształtu, po mikroskopową budowę swojej powierzchni – w takim stopniu że są to zupełnie inne „leki” na całkiem odmienne „choroby”. Zatem nasuwa się od razu pytanie: jaki implant będzie dla mnie najlepszy, skoro jest tyle do wyboru?

implanty osstem łódź

implanty osstem łódź

Implanty dentystyczne – kto wybiera system implantologiczny?

Doświadczony lekarz stomatolog świetnie rozpoznaje te z pozoru drobne, lecz niezwykle ważne szczegóły. Różnorodność dostępnych na rynku systemów implantologicznych daje mu wręcz nieograniczone możliwości wyboru idealnego implantu, starannie dobranego do konkretnych potrzeb każdego pacjenta. Stosowanie materiałów najlepszej jakości, bezbłędna technika operacyjna i doświadczenie lekarza dentysty wpływają znamienicie ostateczny efekt leczenia.

Należy pamiętać, że nawet najbardziej zaawansowana technologia nie jest w stanie przekroczyć granic stawianych przez ludzki organizm. Nie można pominąć ważnych, lecz wymagających czasu etapów leczenia np. okresu gojenia czyli osteointegracji implantu z kością (poza wspomnianymi wcześniej szczególnie dogodnymi warunkami anatomicznymi). Zainwestowany czas zwróci się bezcennym, pięknym uśmiechem oraz powrotem komfortu spożywania pokarmów oraz mowy.

W gabinecie Arie Stomatologia Łódź pracujemy na implantach marki Osstem. Więcej o leczeniu implantologicznym i implantoprotetycznym można przeczytać tutaj -> https://arie-stomatologia.pl/implanty/

Leave a reply