Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Marzeniem naszych pacjentów jest śnieżnobiały uśmiech, „jak z okładki magazynu”.

Czym jest wybielanie zębów

Niestety nie każdy genetycznie rodzi się z uśmiechem jak gwiazda filmowa. Kolor zębów można jednak poprawić stosując zabiegi wybielające. W gabinecie Arie Stomatologia wybielamy zęby lampą Philips ZOOM! oraz metodą nakładkową. Te dwa sposoby uważamy za najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze. Wybielanie zębów Łódź – czytaj więcej:

„Każda osoba chcąca wybielać zęby powinna skonsultować to z lekarzem dentystą. Lekarz stomatolog po przeglądzie zębów, ocenia czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu i pomaga wybrać najlepszą dla Pacjenta metodę wybielania.” – lek.dent. Magda Tyrka

Przestrzegamy, że źle wykonane wybielanie poza gabinetem stomatologicznym może nieść za sobą konsekwencje estetyczne, ale też zdrowotne. Dlatego zawsze przed wybielaniem konieczna jest konsultacja w lekarzem w celu oceny stanu zębów i zakwalifikowania do zabiegu. Przeciwwskazaniem do wybielania mogą być m.in. rozległe ubytki lub problemy periodontologiczne. Najlepiej swój uśmiech powierzyć profesjonalistom.

Przeciwwskazania do wybielania zębów: https://arie-stomatologia.pl/przeciwwskazania-do-wybielania-zebow/

Wybielanie zębów w gabinecie lampą Philips ZOOM!

W trosce o pacjentów, chcąc stosować jedynie pewne i sprawdzone rozwiązania, w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi zaufaliśmy systemowi wybielania zębów opartemu o lampę ZOOM! firmy Philips. Uważamy, że jest to najbezpieczniejszy system wybielający, dający jednocześnie najlepsze rezultaty. Lampa ZOOM! firmy Philips pozwala na dokładną kontrolę procesu wybielania przez nadzorującego proces lekarza dentystę. Wizyta podczas której zęby są wybielane trwa około 2 godzin, ale należy pamiętać, że powinna poprzedzić ją wizyta kontrolna u lekarza dentysty, bo warunkiem podjęcia wybielania zębów jest wcześniejsze wyleczenie wszystkich ubytków i wymiana nieszczelnych wypełnień.

Efekty wybielania lampą ZOOM! „przed i po” prezentują poniższe zdjęcia.

Przypominamy, że wybielanie zębów, ze względu na stężony żel używany do zabiegu, powinno się wykonywać w gabinecie stomatologicznym pod nadzorem lekarza dentysty. Bez specjalistycznej wiedzy żadne wybielanie zębów (ani to domowe, ani w gabinetach kosmetycznych) nie jest bezpieczne, gdyż zły preparat czy technika mogą bezpowrotnie uszkodzić strukturę szkliwa zęba, prowadząc do nadwrażliwości i innych poważniejszych schorzeń zębów.

Przeczytaj nasz tekst w Dzienniku Łódzkim na temat „Dlaczego powinno się wybielać zęby w gabinecie stomatologicznym?” -> TUTAJ

Artykuł jest częścią cyklu, który został opublikowany w dodatku o zdrowiu Dziennika Łódzkiego. Publikacja możliwa była dzięki Państwa głosom na nasz gabinet w plebiscycie Mistrzowie Urody Dziennika Łódzkiego 2018. Więcej o otrzymanej przez nas nagrodzie Gabinet Stomatologii Kosmetycznej Roku 2018 można przeczytaj TUTAJ

Wybielanie Nakładkowe

Wybielanie nakładkowe to metoda łącząca pracę lekarza dentysty z samodzielną pracą pacjenta w domu. Wybielanie takie trwa dłużej niż wcześniej opisany zabieg przy użyciu lampy ZOOM!, bo obejmuje minimum 2 wizyty w gabinecie stomatologicznym i kilka dni zabiegów przeprowadzanych w domu.

Preparaty do wybielania nakładkowego działają podobnie do tych używanych w trakcie wybielania w gabinecie dentystycznym, jednak stężenie aktywnych substancji jest w nich znacząco niższe. Umożliwia to bezpieczne samodzielne wykonywanie zabiegu przez pacjenta w domu bez uczestnictwa lekarza stomatologa.

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym sprawdzamy jest stan zębów pacjenta i pobierany jest wycisk zębów, na podstawie którego technik dentystyczny wykonuje z przezroczystego tworzywa indywidualną szynę nakładkową. (Przypominamy, że przed rozpoczęciem wybielania wszystkie ubytki powinny zostać wyleczone, a nieszczelne wypełnienia wymienione.)

Podczas kolejnej wizyty w gabinecie pacjent odbiera przygotowaną szynę nakładkową, a lekarz dentysta demonstruje jak aplikować w nią żel wybielający, opowiada o „białej diecie” podczas i po zabiegu i odpowiada na ewentualne dodatkowe pytania.

Dalszy etap wybielania pacjent wykonuje samodzielnie w domu. Instrukcja – wybielanie nakładkowe. Przed rozpoczęciem wybielania zęby należy dokładnie umyć. Na wewnętrzną stronę szyny należy dokładnie nanieść i rozprowadzić odpowiednią ilość środka wybielającego otrzymanego od lekarza. Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń – w tym przypadku więcej nie znaczy lepiej! W zależności od rodzaju użytego środka wybielającego nakładki utrzymuje się w ustach od 30 minut do 2 godzin, najczęściej dwa razy dziennie przez okres od 2 do 4 tygodni.

W czasie leczenia istotne jest zgłaszanie się na wyznaczone wizyty kontrolne w celu oceny postępu procesu wybielania przez lekarza i wychwycenia ewentualnych nieprawidłowości.

Instrukcja wybielania zębów metodą nakładkową -> CZYTAJ TUTAJ.

Wybielanie zębów lampą LED w domu

Coraz częściej Pacjenci pytają o modną na Instagramie metodę wybielania zębów z wykorzystaniem ustnika LED i specjalnych dostosowanych do światła lampy żeli wybielających. Wychodząc naprzeciw Państwa prośbom, wprowadziliśmy do oferty wybielania zębów w gabinecie Arie Stomatologia Łódź, nową metodę – wybielanie zębów lampą LED w domu. Oprócz gabinetowego wybielania lampą Philips ZOOM oraz wybielania nakładkowego, w naszej ofercie znajdą teraz Państwo również wybielanie zębów za pomocą zestawu Pola Light, renomowanej firmy SDI produkującej specjalistyczne materiały stomatologiczne.

Na czym polega wybielanie zębów lampą LED w domu? -> CZYTAJ TUTAJ.

Wskazania po wybielaniu zębów ``Biała dieta``

Podczas oraz po każdym z zabiegów wybielających zaleca się stosowanie tzw. „białej diety”.

Jak sama nazwa wskazuje „biała dieta” polega na spożywaniu pokarmów „białych”, pozbawionych barwników. Należą do nich: jasne pieczywo, sery, mleko, jogurty (najlepiej nie owocowe – te również barwią!), ziemniaki, ryż, płatki kukurydziane, owsiane, drób, ryby, owoce tj. banany, gruszki czy jabłka. Przy okazji jedząc sporo nabiału dostarczamy do naszego organizmu dużo wapnia niezbędnego do prawidłowego rozwoju kości i zębów. Jeśli chodzi o napoje – dozwolona jest woda mineralna.

Produkty których trzeba się wystrzegać to wszelkie pokarmy/napoje zawierające barwniki. Są to zarówno produkty naturalne (np.buraki, czerwone wino) jak i (przede wszystkim) sztuczne, np. zupki chińskie.

Przez cały czas trwania diety należy unikać pokarmów takich jak:

 • jagody, borówki, żurawina, jeżyny, porzeczki, wiśnie, czerwona kapusta, buraki ćwikłowe, szpinak,
 • produkty zawierające barwiący karoten: marchew, pomidory, sosy pomidorowe, papryka, kukurydza oraz żółtka jaj,
 • niektóre zupy, sosy barwione kurkumą, szafranem, musztarda, curry,
 • napoje: kawa, herbata (wszystkie rodzaje), czerwone oraz rózowe wino, barwione napoje tj. cola, soki.

Przed przygotowaniem posiłku należy zwracać uwagę na skład produktów spożywczych, gdyż bardzo często zawierają one sztuczne barwniki, których także powinniśmy się wystrzegać.

W celu utrwalenia efektu wybielenia po zabiegu z użyciem lampy ZOOM! oraz wybielania nakładkowego, należy zapoznać się z kilkoma wskazówkami:

 • Bezpośrednio po zejściu z fotela stomatologicznego przez najbliższe dwie godziny nie powinno się spożywać żadnych pokarmów, oraz nie pić nic, poza wodą mineralną;
 • Przez kolejne dwie doby należy szczególnie ostrożnie dobierać produkty do naszego jadłospisu (szkliwo jest wtedy szczególnie podatne na przebarwienia);
 • Wskazane jest stosowanie tzw. „białej diety”, opisanej powyżej, czyli spożywanie pokarmów pozbawionych barwników;
 • Osoby, które decydują się dodatkowo na przedłużające efekt wybielania nakładki wybielające (stosowane w domu), powinny przestrzegać „białej diety” przez cały okres wybielania nakładkowego (maks.do 2 tyg.) i około 2 doby po wybielaniu – łącznie około 16-17dni;
 • Jeśli zdarzy się zjedzenie/wypicie barwiących produktów wskazane jest zastosowanie płynu do płukania jamy ustnej w krótkim czasie po ich spożyciu;
 • Bardzo ważne jest aby osoby palące zrezygnowały z palenia co najmniej na dwie doby po zabiegu – dym tytoniowy to główny czynnik, który sprzyja przebarwianiu zębów;
 • Przez około dobę po wybielaniu w gabinecie lepiej unikać zarówno bardzo gorących jak i zimnych pokarmów/napojów. Jest to związane z mogącą wystąpić przejściową nadwrażliwością pozabiegową.

Stosowanie „białej diety” jest szczególnie ważne przez cały okres stosowania systemu nakładkowego oraz około 2 dni po zakończeniu wybielania zarówno w gabinecie jak i w domu, ponieważ pominięcie jej może skutkować utratą efektu wybielania. Dzieje się tak, ponieważ szkliwo po zabiegu jest częściowo odwodnione i „chłonie” wszystkie płyny znajdujące się w jamie ustnej. Nie zapominajmy jednak o tym, że przestrzeganie białej diety obowiązuje nas tylko na określony czas. Nie wolno stosować jej przez dłuższy czas, ponieważ może to skutkować niedoborami niektórych niezbędnych dla naszego zdrowia składników pokarmowych.

Zadzwoń 884 053 111

lub napisz Nam wiadomość.

Skontaktujemy się z Toba wkrótce.

Inne usługi

  • Icon

   Icon

   Wystarczy jedna wizyta w gabinecie Arie Stomatologia, aby usunąć białe plamy z zębów. – ICON w Arie Stomatologia w Łodzi

  • Wybielanie zębów

   Wybielanie zębów

   Marzeniem naszych pacjentów jest śnieżnobiały uśmiech, „jak z okładki magazynu”.

  • Stomatologia estetyczna

   Stomatologia estetyczna

   Proponujemy pacjentom optymalne rozwiązania mające na celu poprawić estetykę uśmiechu, ale na pierwszym miejscu zawsze stawiamy zdrowie.