Konturowanie zębów Łódź Arie Stomatologia

11 września 2020by admin

Konturowanie zębów to jeden z licznych zabiegów z zakresu stomatologii kosmetycznej. Konturowanie zębów, inaczej nazywane konturingiem, pozwala lekarzowi dentyście na zmianę kształtu zębów Pacjenta w celu poprawy ogólnej estetyki jego uśmiechu. Na czym dokładnie polega zabieg? U kogo może zostać wykonany? Zapraszamy do lektury wpisu Konturowanie zębów Łódź Arie Stomatologia

Konturing, konturowanie zębów, korygowanie kształtu zębów, szlifowanie zębów.

Wszystkie wyżej wymienione wyrażenia dotyczą tego samego zabiegu. Hasło konturing jest bowiem nowym określeniem na procedurę wykonywaną w stomatologii już od dawna. Polega ona na delikatnym zeszlifowaniu powierzchniowej warstwy szkliwa w celu:

– wyrównania długości zęby w łuku,

– zmniejszenia dysproporcji między zębami,

– skorygowania ostrych krawędzi zębów itd..

Korygowanie kształtu zęba polegać może na skróceniu, wydłużeniu lub przemodelowaniu jego korony. Możliwe jest dopasowanie kształtu czy długości korony zęba do zębów z nim sąsiadujących lub w przypadku rozległych prac zmiana wyglądu całego łuku zębowego.

Na czym polega zabieg konturowania?

Zabieg konturowania zębów lekarz dentysta wykonuje przy użyciu specjalnych wierteł diamentowych, gumek i krążków ściernych. W ten sposób możliwe jest nadanie zębom pożądanego kształtu i konturu. Aby zachować efekt estetyczny w obszarze przestrzeni międzyzębowych, w stycznych punktach używane są także specjalne paski diamentowe. Po odpowiednim szlifowaniu zęby są wygładzane i polerowane. Zwykle już taka wydawać by się mogło mała zmiana, diametralnie wpływa na wygląd uśmiechu, a co za tym idzie zmianę samopoczucia Pacjenta i dodanie mu pewności siebie.

Konturowanie a bonding.

W przypadku konieczności wydłużenia korony zęba do wyżej opisanego zabiegu stosowane są dodatkowe procedury. Poza zeszlifowaniem odpowiedniej powierzchni szkliwa i opracowaniem odpowiedniej długości i kształtu korony, lekarz dentysta modeluje koronę wysokiej jakości materiałem kompozytowym do prac estetycznych. Zabieg konturingu uzupełniany jest więc przez bonding / licówki kompozytowe. Istnieje również możliwość wydłużenia korony zęba za pomocą pracy protetycznej, czyli licówek porcelanowych.

Konturing zębów Łódź Arie Stomatologia – co trzeba wiedzieć?

– Zabiegi kosmetyczne wykonywane mogą być jedynie na zdrowych zębach, więc przed ustaleniem planu poprawy estetyki uśmiechu należy zadbać o wyleczenie ubytków próchnicowych i ewentualnych chorób przyzębia.

– Zabieg jest bezbolesny, wykonuje się go bez znieczulenia.

– W celu wykonania konturingu wystarczy jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym.

– Nie zawsze zabieg konturowania zębów może zostać wykonany w celu korekcji wady uśmiechu Pacjenta. Lekarz dentysta podczas badania przed zabiegiem ocenia, czy ilość tkanek, które może oszlifować w sposób bezpieczny wystarczy, aby uzyskać efekt pożądany przez Pacjenta. W przypadku poważniejszych wad, silnych stłoczeń czy bardzo dużych dysproporcji konieczne może się okazać podjęcie leczenia ortodontycznego przed rozpoczęciem zabiegów estetycznych.

ArieStomatologia

Skontaktuj się z nami, aby umówić wizytę lub zapytać o leczenie.

Wyróżnienia
Social Media

Profile Arie Stomatologia Łódź znajdziecie w różnych mediach społecznościowych. Dołączcie do naszej społeczności w Internecie, by być na bieżąco z informacjami na temat gabinetu i wolnymi terminami wizyt do lekarzy dentystów i lekarzy specjalistów. Na naszych stronach publikujemy też porady dotyczące zdrowia i higieny jamy ustnej.

Copyright 2020 by BoldThemes. All rights reserved.

Copyright 2020 by BoldThemes. All rights reserved.