Arie Stomatologia  — (42) 307 06 00  — biuro@arie-stomatologia.pl — Pienista 41G lok. 17 — 94-109 Łódź — woj. łódzkie — NIP: 7272783646

Stomatologia

Wakacje to dobry czas, by zadbać o zdrowie zębów u dziecka. Dentysta w wakacje w Łodzi.

Dlaczego wakacje to dobry czas, aby odwiedzić z dzieckiem lekarza dentystę? Dentysta w wakacje to nie jest oczywiste połączenie. Zazwyczaj rodzicom przypomina się o wizycie u dentysty latem, tylko jeśli dziecko zaboli ząb. W innym przypadku odkładają plany umówienia dziecka do stomatologa na jesień „żeby nie stresować dziecka w wakacje”. To błąd. Przecież okres wakacyjny to najlepszy moment, żeby zadbać o zęby dziecka. Dlaczego? Przedstawiamy kilka najistotniejszych powodów.

dentysta w wakacje

Dentysta w wakacje w Łodzi – możliwość umówienia wizyty w godzinach porannych.

W gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi zauważyliśmy u naszych Małych Pacjentów, że najlepiej czują się oni w gabinecie stomatologicznym w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych. Nie są jeszcze zmęczeni po całym dniu, są bardziej zainteresowani tym co dzieje się w gabinecie, skłonni do rozmowy i zabawy, mniej marudni i przez to lepiej współpracują z lekarzem dentystą. Jako rodzice sami Państwo wiedzą jak problematyczny jest kontakt ze zmęczonym i przez to zestresowanym dzieckiem. Dlatego często kiedy pojawiają się Państwo z maluchem u stomatologa w godzinach wieczornych, dziecko po prostu odmawia współpracy. Warto skorzystać z urlopu i poświęcić godzinkę rano na wizytę u stomatologa z maluchem. Przy odpowiednim rozplanowaniu dnia na pewno nie popsuje to Państwu planów wakacyjnych, a dziecku może znacznie poprawić komfort kontaktu z lekarzem. Dentysta w wakacje to naprawdę dobra decyzja, bo…

Jakie są korzyści z wszczepienia implantu?

Leczenie implantologiczne w Łodzi – Jak i dlaczego uzupełnić braki zębowe?

Wielu pacjentów decyduje się na implant ze względów estetycznych. Jest on bowiem metodą uzupełnienia braków zębowych w sposób najbardziej przypominający naturalne uzębienie. Ważne jednak by zwrócić również uwagę na zdrowotne korzyści płynące z wykonania zabiegu. Braki w uzębieniu powstałe na skutek chorób jamy ustnej i chorób ogólnoustrojowych, zaniedbań w leczeniu czy urazów, mają ogromny wpływ na stan zdrowia pozostałych zębów. Brak zęba wpływa między innymi na zęby sąsiadujące i przeciwstawne. Organizm stara się bowiem „zamknąć” powstałe luki poprzez przesuwanie i wysuwanie zębów mających z luką kontakt. Brak zęba ma też wpływ na zanik kości w miejscu ubytku zębowego. Kość staje się w tym miejscu cieńsza i mniej wartościowa. Im dłużej czeka się więc na wypełnienie luki po zębie, tym trudniej będzie taką procedurę wykonać przez wzgląd na brak wystarczająco mocnego „fundamentu”. Brak leczenia ubytków zębowych może spowodować także schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego, zmiany w układzie nerwowo-mięśniowym karku i szyi i zmianę wyglądu twarzy m.in. ust i policzków.

Leczenie implantologiczne w Łodzi – Jakie są korzyści z wszczepienia implantu?

Nadwrażliwość zębów – jak sobie z nią radzić?

Niestety coraz więcej pacjentów gabinetów stomatologicznych w Łodzi skarży się na nadwrażliwość zębów. Problem dotyka przede wszystkim osoby pomiędzy 20, a 50 rokiem życia, zarówno kobiety, jak i mężczyzn, a wynika ze stanu szkliwa zębów danej osoby. Pacjenci zwykle informują, że wrażliwość jest wyjątkowo nasilona podczas jedzenia i picia zimnych bądź gorących napojów, jedzenia kwaśnych i słodkich potraw, a czasem także podczas szczotkowania zębów czy nawet wdychania zimnego powietrza. Osoby cierpiące z powodu nadwrażliwości często unikają więc tych czynności, z obawy przed silnym bólem. Nie jest to jednak rozwiązanie problemu, a wręcz zachowanie pogłębiające dolegliwość. Nie reagowanie na sygnał alarmowy wysyłany przez zęby, będzie jedynie powodował nasilanie się problemu.

Jak sprawdzić czy dotyczy nas problem nadwrażliwości? Odsyłamy do testu na nadwrażliwość zębów na stronę – https://www.sensodyne.pl/test-nadwrazliwosci/, a w przypadku jakichkolwiek podejrzeń nadwrażliwości konieczna będzie wizyta u lekarza dentysty! Tak naprawdę tylko lekarz dentysta może poprawnie ocenić czy pacjent cierpi na nadwrażliwość zębów i jaka jest tego przyczyna.

Nadwrażliwość zębów – dlaczego zęby stają się wrażliwe na bodźce?

Chociaż szkliwo zębów jest twardsze niż jakakolwiek struktura w ciele to z biegiem czasu może ona ulegać erozji, odsłaniając warstwę pod nim ukrytą – zębinę. Nadwrażliwość pojawia się właśnie wtedy, gdy zębina – delikatna, porowata tkanka zęba znajdująca się pod szkliwem – zostaje odsłonięta. W zębinie znajdują się mikroskopijne kanaliki zwane kanalikami zębinowymi, które są drogami do unerwionej miazgi.

nadwrażliwość zębów

Gdy kanaliki zębowe zostaną odsłonięte mogą być one łatwiej stymulowane przez bodźce takie jak ciepło/zimo/dotyk, jednocześnie stymulując nerwy we wnętrzu zęba, do których prowadzą. Stymulacja nerwu powoduje krótki, przeszywający ból, znany każdemu kto chodź raz poczuł wrażliwość swoich zębów.

Jak doprowadza się do odsłonięcia zębiny a co za tym idzie kanalików zębinowych? Dochodzi tego m.in. na skutek utraty szkliwa (zbyt mocne szorowanie zębów, bruksizm) lub odsłonięcia korzeni zęba nie pokrytych szkliwem na skutek cofania się dziąseł.

Czym karmić dziecko, żeby miało zdrowe zęby? Wpływ diety na zdrowie zębów dzieci – opowiada pedodonta w Łodzi.

Raporty dotyczące stanu zdrowia zębów u dzieci donoszą, że coraz więcej najmłodszych pacjentów gabinetów stomatologicznych ma rozległą próchnicę i liczne problemy w jamie ustnej. Fundacja Wiewiórki Julii, zajmująca się leczeniem stomatologicznym dzieci z domów dziecka, raportuje, że aż 78% dzieci w wieku 7-12 lat ma próchnicę! (Źródło: http://wiewiorkajulia.pl/) Inne badania wykazują, że wśród grupy badanych sześciolatków aż 85% ma próchnicę, a wśród 15-latków odsetek ten wzrasta do 92%!

Jak mówi pedodonta w Łodzi, problemy te spowodowane są między innymi niewystarczającą higieną jamy ustnej u dzieci i złą dietą. Inne przyczyny to: zbyt rzadkie wizyty u dentysty, zbyt późne rozpoczęcie leczenia w gabinecie stomatologicznym, mała wiedza na temat choroby jaką jest próchnica – co ją wywołuje, jak ważne jest leczenie i profilaktyka. O tym jak zachęcić dziecko do mycia zębów pisaliśmy we wcześniejszym wpisie → Co zrobić, kiedy dziecko nie chce myć zębów? . O leczeniu zębów mlecznych → Jak dbać o mleczaki?  O profilaktyce próchnicy u dzieci -> Program profilaktyki próchnicy dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

Teraz natomiast pedodonta w Łodzi opowie jaka dieta jest jest korzystna dla zdrowia zębów najmłodszych, a jakich produktów należy się wystrzegać dla dobra i zdrowia dziecka. W profilaktyce próchnicy odpowiednia dieta odgrywa ogromną rolę! – podkreśla pedodonta w Łodzi.

Uwaga na cukry!

Największym wrogiem zdrowych zębów u dzieci jest cukier. Każde dziecko lubi cukierki, lizaki, soczki, czekoladę, słodkie batony, słodkie bułki, kolorowe, gazowane napoje… a to właśnie one spożywane w zbyt dużych ilościach są bardzo szkodliwe dla zdrowia i powodują ogromne zmiany w uzębieniu zarówno u najmłodszych, jak i u dorosłych pacjentów. Próchnicy sprzyja przede wszystkim spożywanie produktów bogatych w cukry proste (tj. glukoza, fruktoza, sacharoza, maltoza), do których należą m.in.: cukier, miód, wszystkie słodycze i napoje słodzone oraz owoce i soki owocowe. Cukier jest „sprytnym wrogiem”, bo czasami „atakuje” w kamuflażu. Jak opowiada pedodonta w Łodzi, czasem rodzice ograniczają dzieciom słodycze, ale w zamian dają do picia soki owocowe wzbogacane dodatkowymi substancjami słodzącymi, które przecież też zawierają ogromne ilości cukrów i mają na zęby ten sam wpływ co lizak lub cukierek.

pedodonta w Łodzi - dieta dziecka a próchnica<br /> Źródło obrazu: pixabay.plJak ograniczyć słodycze w diecie dziecka?

Wybielanie zębów – dlaczego należy je wykonywać w gabinecie stomatologicznym? Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Każda osoba, która jest zainteresowana wybielaniem zębów, zarówno metodą indywidualnie dobranych nakładek, jak i wybielaniem gabinetowym (lampą Philips ZOOM) musi zostać bezwzględnie do zabiegu zakwalifikowana. Lekarz Stomatolog przeprowadza konsultację w celu sprawdzenia czy u pacjenta nie występują ukryte problemy jamy ustnej, bo często pacjent nie zdaje sobie sprawy ze swoich ubytków próchnicowych lub innych czynników będących przeciwwskazaniem do podjęcia wybielania. To, że zęby nie bolą niestety nie znaczy w każdym przypadku, że są one zdrowe. Nawiązując do mitu, który kiedyś już obalaliśmy „Czy próchnicę zawsze widać?” (http://arie-stomatologia.pl/fakty-mity-temat-zdrowia-zebow-higieny-jamy-ustnej/) – „Gdy próchnica jest widoczna, jest już w bardzo zaawansowanym stadium. Próchnica początkowo rozwija się zazwyczaj w trudno dostępnych i mało widocznych miejscach w jamie ustnej. Dopiero potem drąży wgłąb zaatakowanego zęba i pokazuje się na jego powierzchni.” Ból zęba zaczyna się dopiero wtedy, gdy „próchnica drążąc głęboko przez szkliwo i zębinę, drażni miazgę inicjując jej stan zapalny”. (http://arie-stomatologia.pl/bol-zeba/) Jest to już zaawansowany stan próchnicy, wymagający natychmiastowego leczenia. Warto jednak walczyć z próchnicą we wcześniejszych stadiach, nie doprowadzając do bólu i zapobiegając inwazyjnemu i długotrwałemu leczeniu. Niewyleczona próchnica jest jednym z przeciwwskazań do podjęcia wybielania zębów. Myśl o wybielaniu muszą porzucić także pacjenci z paradontozą, niszczejącymi i nieszczelnymi wypełnieniami lub jakimikolwiek problemami z jamą ustną. Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Przeciwwskazania do wybielania zębów to m.in.:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • niewyleczona próchnica,
 • obecność rozległych (nieszczelnych) wypełnień,
 • nieleczone choroby przyzębia,
 • paradontoza,
 • stan zapalny dziąseł,
 • nadwrażliwość obnażonej powierzchni korzenia zęba,
 • nadwrażliwość zębów,
 • wypełnienia amalgamatowe,
 • alergia na nadtlenek wodoru, nadtlenek karbamidu w dużym stężeniu procentowym (lub inny środek wykorzystywany w danym żelu wybielającym),
 • alergie na środki chemiczne,
 • uszkodzenia tkanek jamy ustnej (afty, owrzodzenia, opryszczka i inne) – do momentu wyleczenia.
 • niezdolność lub niechęć do utrzymywania nakładki przez określony czas w jamie ustnej (przy wybielaniu nakładowym),
 • niezdolność do utrzymania pozycji półleżącej i otwartych ust przez dłuższy czasu (przy wybielaniu lampą),
 • osłabienie organizmu i układu odpornościowego spowodowane leczeniem ciężkich chorób lub zaburzeń np. choroba nowotworowa,
 • uczulenie i większa wrażliwość na światło (przy wybielaniu lampą), leczenie PUVA (Psoralen + promienie UVA) lub inna fototerapia (przy wybielaniu lampą),
 • przyjmowanie jakichkolwiek preparatów fotoaktywnych, zwiększająch wrażliwość na promienie UVA, bez względu na to czy są one sprzedawane na receptę, czy są to preparaty homeopatyczne (np. ziele dziurawca) – (przy wybielaniu lampą),
 • przyjmowanie preparatów żelaza,
 • przyjmowanie niektórych leków,
 • noszenie protezy tymczasowej akrylowej – może ona zmienić kolor pod wpływem działania żelu wybielającego i lampy,
 • noszenie aparatu ortodontycznego – wykonanie wybielania zębów jest możliwe dopiero po około 6 miesiącach od jego zdjęcia,
 • niedawno wykonywane zabiegi chirurgiczne w jamie ustnej.

Krótka historia szczoteczki do zębów – Dentysta w Łodzi.

Szczoteczka do zębów towarzyszy nam każdego dnia. Bez względu na wiek, porę roku, miejsce pobytu, używamy jej co najmniej 2 razy dziennie. Czy wiemy jednak jaka jest historia szczoteczki do zębów? Kiedy powstała? Jak wyglądały pierwsze szczoteczki? Dlaczego szczoteczka zyskała taką popularność i jest najważniejszym przyrządem w codziennej higienie jamy ustnej? Dentysta w Łodzi prezentuje tekst „Krótka historia szczoteczki do zębów” i zachęca do przeczytania reszty wpisów na naszym blogu m.in.

Jak poprawnie myć zęby szczoteczką manualną? – http://arie-stomatologia.pl/poprawnie-myc-zeby-szczoteczka-manualna/

Mycie zębów szczoteczkami elektronicznymi. Jaka jest różnica między szczoteczką elektryczną, a soniczną? – http://arie-stomatologia.pl/mycie-zebow-szczoteczkami-elektronicznymi-roznica-miedzy-szczoteczka-elektryczna-a-soniczna/

Kiedy szczotkować zęby? – http://arie-stomatologia.pl/kiedy-szczotkowac/

Jak szczotkować zęby? – film instruktażowy. – http://arie-stomatologia.pl/szczotkowanie/

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce myć zębów? Dentysta w Łodzi.- http://arie-stomatologia.pl/zrobic-dziecko-chce-myc-zebow/

Jak chronić szkliwo zębów?

Coraz częściej pacjenci gabinetu Arie Stomatologia Łódź pytają naszych lekarzy dentystów jak chronić szkliwo zębów. Niektórzy skarżą się na nadwrażliwość, inni na estetykę uśmiechu, ale wszystkich łączy ten sam cel: chęć zadbania o swoje zęby. Postanowiliśmy przedstawić Państwu kilka rad, które mogą pomóc w odpowiednim zadbaniu o zdrowy i estetyczny uśmiech. Przypominamy, że profilaktyka pozwala zapobiec wielu chorobom zębów i uniknąć inwazyjnego leczenia stomatologicznego. Warto dbać o szkliwo zębów! Jak to zrobić? Lekarze dentyści gabinetu Arie Stomatologia Łódź odpowiadają poniżej.

Jak chronić szkliwo zębów? – Podstawa to odpowiednie szczotkowanie zębów.

Podstawą dbania o szkliwo zębów jest odpowiednia higiena. Wydawać by się mogło, że szczotkując zęby minimum dwa razy dziennie, codziennie, wie się o tym zadaniu wszystko, ale przekonanie to może być mylne.

Przypominamy, że w szczotkowaniu to nie siła nacisku szczotki na szkliwo jest najważniejsza! Mocne szorowanie zamiast poprawiać stan zębów, może je zniszczyć. Za mocne dociskanie i tarcie ściera bowiem szkliwo zębów. Pacjenci czasami tłumaczą, ze „mocniej trą” by dotrzeć do przestrzeni między zębami. W przypadku, gdy dostęp do przestrzeni pomiędzy zębami jest trudny zalecane jest jednak nitkowanie i używanie irygatora – czyści on za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem. Inny argument to chęć wyszorowania i rozjaśnienia uśmiechu. Przypominamy, że wybielanie zębów powinno zostać przeprowadzone odpowiednimi preparatami i pod kontrolą lekarza dentysty. Nadmierne tarcie zębów pastą wybielającą nie zmieni ich barwy, a może spowodować nieodwracalne zmiany w szkliwie.

Jeśli chodzi o higienę jamy ustnej trzeba też pamiętać, by nie myć zębów od razu po spożyciu posiłku. Po jedzeniu pH w jamie ustnej się zmienia, szkliwo zębów staje się wrażliwsze i podatne na zarysowania. Warto odczekać pół godziny ze szczotkowaniem, by nie narazić szkliwa na niepotrzebne uszkodzenia. Jeśli odczuwa się dyskomfort przez nieświeży oddech, warto sięgnąć po bezcukrową gumę do żucia. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Jak chronić szkliwo zębów? – Dieta ma znaczenie!

Odpowiednia, codzienna dieta ma duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. To jakie pokarmy spożywamy wpływa na kondycję naszego ciała, funkcjonowanie poszczególnych organów, a także stan naszych włosów, skóry, paznokci czy zębów. Dieta dbająca o zęby powinna być bogata w wapń, witaminę D i fosfor. Chociaż szkliwo zębów składa się w niemal 98% ze związków mineralnych to jest podatne na urazy, mikrouszkodzenia i działanie kwasów, dlatego warto je wzmacniać odpowiednimi dawkami wapnia. Dla zdrowia zębów powinno się spożywać pokarmy takie jak: przetwory mleczne (np. jogurty, kefiry, sery), rośliny strączkowate, migdały, tłuste ryby morskie, pieczywo pełnoziarniste itp..

Niekorzystne dla zdrowia zębów są natomiast pokarmy takie jak: słodkie napoje gazowane i niegazowane, napoje z kwasem fosforowym (np. napoje energetyczne), owocowe soki, słodycze, cytrusy, rabarbar, wiśnie, wino, przetworzona żywności (np. wędliny konserwowe), mocna kawa i herbata, chipsy bogate w sól itp..

darmowy obraz pobrany z pixabay.pl

Odpowiednia dieta bogata w potrzebne dla zdrowia zębów mikroelementy, wzmacnia szkliwo i pozwala cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem. Wzmacnia bowiem zęby od środka, ale też (jeśli np. ograniczy się słodkie napoje, mocną kawę, czerwone wino, palenie) zapobiega przebarwieniom i nadmiernemu gromadzeniu się kamienia nazębnego.

Jak chronić szkliwo zębów? – Nikt nie zadba o szkliwo zębów lepiej niż dentysta. Zapraszamy na przegląd do Arie Stomatologia Łódź.

Aby mieć pewność, że zęby są zdrowe, a szkliwo mocne warto regularnie odwiedzać dentystę. Podczas kontroli lekarz dentysta nie tylko sprawdza czy w zębach nie ma ubytków, ale też ocenia stan szkliwa. Jeśli na zębach pacjenta nagromadzi się kamień nazębny, lekarz dentysta na pewno zaproponuje jego usunięcie (zabieg ma nazwę „skaling”). Jeśli szkliwo wymagać będzie wzmocnienia lekarz może zaproponować zabieg fluoryzacji.

Niektórzy pacjenci pojawiający się w gabinecie Arie Stomatologia Łódź skarżą się na słabe, nieestetycznie wyglądające szkliwo. Jeśli zgryz jest nieprawidłowy, górne i dolne zęby źle się stykają, dochodzi do nadmiernego tarcia i ścierania szkliwa, co powoduje powstawanie ubytków klinowych. Ubytki takie mogą zostać odpowiednio zabezpieczone tylko przez lekarza dentystę.

Jak chronić szkliwo zębów? – Zrelaksuj swoje zęby.

Stres w codziennym życiu bardzo źle wpływa na nasze samopoczucie, ale też zdrowie. Osoby żyjące w dużym stresie często nie zdając sobie z tego sprawy niszczą swoje zęby. Jak to możliwe? Częstym powodem ścierania się i niszczenia szkliwa zębów jest mimowolne zaciskanie i zgrzytanie zębami. Taka przypadłość nazywana jest bruksizmem i jednym z jego powodów jest właśnie nadmierny stres. (Więcej o bruksizmie można przeczytać tutaj.) Jeśli prowadzi się stresujący tryb życia warto nauczyć się rozładowywać nagromadzone w ciągu dnia emocje. Polecane jest stosowanie metod relaksacyjnych (np. relaksacja Schultza lub Jacobsona), uprawianie sportu, medytacja itp.. Jeśli takie metody nie są wystarczające warto skonsultować się z lekarzem dentysta, który oceni czy potrzebne będzie zastosowanie np. szyny relaksacyjnej.

Podsumowując, aby chronić szkliwo zębów warto stosować się do kilku zasad.
Ważne, by nauczyć się odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej i poprawnie szczotkować zęby. Trzeba dbać o dobrą dietę i unikać nadmiernego stresu. I trzeba regularnie odwiedzać lekarza dentystę, który fachowym okiem będzie w stanie ocenić stan szkliwa i zareagować jeśli go on zaniepokoi. Zapraszamy więc na regularne przeglądy do gabinet Arie Stomatologia Łódź.

Fakty i mity na temat zdrowia zębów i higieny jamy ustnej cz.2.

Lekarze dentyści gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące zdrowia i higieny jamy ustnej i obalają popularne mity. Jakie są najpopularniejsze fakty i mity na temat zdrowia i higieny jamy ustnej? Prezentujemy drugą część wpisu. Pierwszą część znajdą Państwo tutaj – http://arie-stomatologia.pl/fakty-mity-temat-zdrowia-zebow-higieny-jamy-ustnej/.

Arie Stomatologia w Łodzi – fakty i mity na temat zdrowia zębów i higieny jamy ustnej.

 

Wprowadzono zakaz wypełniania zębów amalgamatem? – FAKT!

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego, od 1 lipca 2018 roku, lekarze dentyści nie będą mogli zakładać już u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących matek ciemnych amalgamatowych wypełnień! Zakaz dotyczy zarówno placówek prywatnych, jak i tych z kontraktami z NFZ. Wejście w życie nowych przepisów związane jest z podpisaniem przez państwa Unii Europejskiej międzynarodowej konwencji w sprawie ograniczenia używania rtęci. Plomby amalgamatowe ją zawierają.

Więcej o rozporządzeniu mogą Państwo przeczytać w komunikacie Komisji Stomatologicznej Naczelnej Rady Lekarskiej – tutaj.

Podczas mycia zębów pasta jest ważniejsza niż szczoteczka? – MIT!

Lekarze dentyści gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi zwracają uwagę, że mimo panującego przekonania to wcale nie pasta do zębów jest najważniejszym atrybutem codziennej higieny jamy ustnej. Przekonanie że wyjazdowe „umycie zębów palcem z pastą” jest równie dobre co ich wyszczotkowanie jest błędne. Pasta do zębów faktycznie poleruje zęby i odświeża oddech, co daje poczucia wystarczającego ich umycia, ale płytkę bakteryjną można usunąć z zębów tylko za pomocą szczoteczki. Nie znaczy to, że można zupełnie zrezygnować z pasty. Warto pamiętać, że pasta do zębów ma w sobie fluor, który wzmacnia zęby i zapobiega próchnicy i inne składniki m.in. odświeżające oddech, zmniejszające nadwrażliwość zębów, polerujące zęby, dbające o dziąsła itd.. Pastę do zębów należy dobrać zgodnie z potrzebami pacjenta, przy nadwrażliwości warto zdecydować się na pastę z serii Sensitive, dla palaczy polecane są pasty ze środkami abrazyjnymi (ściernymi – pasty wybielające), dla osób o wrażliwych dziąsłach – pasty na choroby przyzębia takie jak paradontoza.

Higiena jamy ustnej to bardzo ważna kwestia. Warto poświecić czas i uwagę swoim zębom, aby zapobiega rozwojowi próchnicy oraz wynikającym z niej poważnym chorobom ogólnoustrojowym. Polecamy zapoznać się z tekstami: „Jak poprawnie myć zęby szczoteczką manualną?”, „Mycie zębów szczoteczkami elektronicznymi. Jaka jest różnica między szczoteczką elektryczną, a soniczną?”, „Nitkowanie bez tajemnic, czyli jak ważne w codziennej higienie jamy ustnej jest używanie nici dentystycznej? Jaką nić wybrać?”, „Kiedy szczotkować zęby?” , „Jak szczotkować zęby? – film instruktażowy.” i innymi wpisami na blogu gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi.

Aparaty ortodontyczne są tylko dla dzieci i nastolatów? – MIT!

Aparaty ortodontyczne zazwyczaj zdobią uśmiechy dzieci i nastolatków, ale nie znaczy to, że dorośli nie mogą ich stosować. Wady zgryzu mogą być skorygowane nawet w dorosłym wieku! Co więcej, coraz więcej dorosłych pacjentów decyduje się na leczenie ortodontyczne. Trend na zdrowe i proste zęby wyznaczają aktorzy, muzycy i celebryci (m.in. Anna Mucha, Maciej Musiał, Paulina Sykut-Jeżyna, Julia Wróblewska, Hanna Lis czy Monika Brodka), którzy dumnie prezentują swoje uśmiechy w aparatach. Teraz na szczęście aparatu i tego, że dba się o swoje zęby nie trzeba się wstydzić!

Zwracamy Państwa uwagę na to, że do leczenia ortodontycznego należy się kierować wyłącznie do lekarza ze specjalizacją z ortodoncji! Takie leczenie może przeprowadzić tylko specjalista, bo skorygowanie wady zgryzu jest leczeniem  skomplikowanym i wymagającym dużej, tematycznej wiedzy.

Dentysta Łódź sobota

Z przyjemnością informujemy, że wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom gabinet Arie Stomatologia będzie czynny również w soboty! (Dentysta Łódź sobota)

Dentysta Łódź sobota – pomoc stomatologiczna w weekend.

Do naszego zespołu lekarzy dentystów dołącza dr n. med. Rafał Nogala, który będzie przyjmować we wtorki w godzinach 14-20 i w soboty w godzinach 9-13. Dzięki temu będziemy w stanie zaproponować Państwu więcej dogodnych terminów popołudniowych i wieczornych oraz możliwość umówienia wizyty w weekend.

Pan doktor jest specjalistą z zakresu protetyki, ale zajmuje się również leczeniem próchnicy, stomatologią dziecięcą, leczeniem kanałowym (także pod mikroskopem), leczeniem zaburzeń czynnościowych narządu żucia i chirurgią. Pacjenci doceniają Pana doktora za profesjonalizm, delikatność w leczeniu, słuchanie pacjenta i dobrą atmosferę podczas wizyty.

DENTYSTA ŁÓDŹ SOBOTA

Zabieg I-PRF w Łodzi – gabinet Arie Stomatologia Łódź

Chirurg twarzowo-szczękowy wykonuje zabieg I-PRF w Łodzi, w gabinecie Arie Stomatologia. Innowacyjny zabieg z wykorzystaniem iniekcyjnej fibryny bogatopłytkowej I-PRF proponowany jest m.in. pacjentom z problemami periodontologicznymi: z ubytkami kostnymi, zmianami okołowierzchołkowymi i recesjami dziąsłowymi, służy do regeneracji tkanek miękkich, np. dziąseł lub uszkodzonej błony śluzowej jamy ustnej. Czym jest I-PRF? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do leczenia I-PRF?

gay porno rus pornosu türkçe porno travesti porno zenci pornosu
Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Tak, zgadzam się.
x