Arie Stomatologia  — (42) 307 06 00  — biuro@arie-stomatologia.pl — Pienista 41G lok. 17 — 94-109 Łódź — woj. łódzkie — NIP: 7272783646

Stomatologia

Piaskowanie zębów – czym różni się od skalingu?

Jak informowaliśmy w ostatnim wpisie „Skaling – na czym polega skaling zębów?” profesjonalna higienizacja, czyli czyszczenie zębów, składa się ze skalingu i piaskowania. Skaling to zabieg mający na celu oczyszczenie zębów z kamienia nazębnego, natomiast piaskowanie z osadów i powierzchownych przebarwień. Piaskowanie zębów Łódź – Arie Stomatologia. Lekarz dentysta gabinetu Arie odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące piaskowania zębów.

Darmowy obraz ze strony Pixabay: https://pixabay.com/pl/vectors/u%C5%9Bmiech-usta-z%C4%99by-dentysta-2836221/

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów Łódź to rutynowa, bezpieczna i bezbolesna procedura stomatologiczna, wykonywana jako część profesjonalnej higienizacji zębów: skalingu i piaskowania. Lekarz dentysta używa specjalistycznego urządzenia – piaskarki stomatologicznej, która kieruje strumień piasku stomatologicznego i wody pod ciśnieniem na powierzchnię zębów. Zabieg ten ma za zadanie usunąć osady ze szkliwa i przestrzeni międzyzębowych, płytkę nazębną oraz niektóre przebarwienia (piaskowanie nie usunie przebarwień związanych z wrodzonymi zaburzeniami rozwojowymi szkliwa, przebarwień po antybiotykach czy początkowych plam próchnicowych). Dzięki odpowiedniej technice, piasek może dotrzeć do miejsc niedostępnych dla szczoteczki do zębów, jak przestrzenie międzyzębowe czy doczyścić bruzdy na powierzchni zębów. Po piaskowaniu, lekarz dentysta zwykle poleruje zęby specjalną pastą, aby dodatkowo je wygładzić, może też zaproponować fluoryzację, dla wzmocnienia szkliwa. Cała procedura, razem ze skalingiem trwa jedynie 20 – 30 minut, a pacjent wychodzi z gabinetu z czystszym i jaśniejszym uśmiechem.

Skaling – na czym polega skaling zębów?

 

Skaling i piaskowanie czyli tzw. higienizacja zębów to zabieg bardzo często wykonywany w gabinecie stomatologicznym. Skaling to zabieg mający na celu oczyszczenie zębów z kamienia nazębnego. Jest on wskazany nie tylko ze względów estetycznych, ale również (a nawet przede wszystkim) zdrowotnych. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a jego wykonanie pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych problemów w jamie ustnej takich jak: próchnica czy paradontoza.

Czym jest kamień nazębny?

Aby wyjaśnić dlaczego tak ważne jest regularne wykonywanie skalingu zębów, trzeba zacząć od pojęć takich jak płytka nazębna i kamień nazębny. Płytka nazębna inaczej płytka bakteryjna to miękki nalot tworzący się na zębach w czasie pomiędzy ich czyszczeniem. Składa się z substancji zawartych w ślinie, produktów metabolizmu bakterii, złuszczonych komórek nabłonka itd.. Płytkę nazębną powinno się regularnie usuwać szczotkując i nitkując zęby. Nieusunięta płytka nazębna mineralizuje się tworząc twardszą strukturę – kamień nazębny. Kamień nazębny to ciemny i twardy osad powstający ze zwapniałej płytki nazębnej i tworzący się zazwyczaj najsilniej w okolicach szyjek zębowych. Nie da się go usunąć tradycyjnymi metodami czyszczenia zębów. Aby usunąć kamień nazębny konieczna jest wizyta u lekarza dentysty lub u wykwalifikowanej higienistki stomatologicznej i zabieg skalingu zębów.

Darmowy obraz pobrany ze strony Pixabay

 

Dlaczego trzeba usuwać kamień nazębny?

Jak dbać o protezę zębową? Specjalista protetyki stomatologicznej Łódź.

Proteza zębowa jest bardzo dobrą metodą uzupełnienia licznych braków zębowych. Współczesne protezy to nie są już ciężkie i niewygodne „sztuczne szczęki”, ale dopasowane do potrzeb Pacjenta, estetyczne i komfortowe wypełnienia luk w jamie ustnej. Niektórzy Pacjenci boją się podjąć decyzji o wykonaniu protezy ze względu na niewiedzę jak będą z nią funkcjonować i o nią dbać. Martwią się, że proteza będzie bardzo widoczna, trudna w utrzymaniu lub że będzie wypadać podczas rozmowy czy jedzenia. Są to niepotrzebne zmartwienia. Dobrze wykonana proteza (np. acronowa, acetylowa lub szkieletowa) dobrze wygląda, jest lekka, wygodna i nie zmniejsza  komfortu życia Pacjenta, a wręcz znacznie go poprawia. Ważne jest jedynie, aby odpowiednio dbać o protezę, tak, aby dobrze spełniała swoje funkcje jak najdłużej. Jak dbać o protezę zębową?

Proteza zębowa – to trzeba wiedzieć!

Ważne, by pamiętać, że o protezę zębową również trzeba dbać, tak jak dba się o swoje zęby. Konieczne jest utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej i czystości protezy. Zapewni to: ograniczenie stanów zapalnych w jamie ustnej, zdrowe dziąsła, brak problemów z przykrym zapachem z jamy ustnej, ładniejszy uśmiech (bez przebarwień na protezie), lepsze dopasowanie protezy (drobinki jedzenia nie będą obcierały śluzówki).

Uwaga! Brak odpowiedniej higieny może doprowadzić m.in. do: nawracających stanów zapalnych w jamie ustnej, powstawania owrzodzeń, pogarszania się kondycji dziąseł, a także (w przypadku protez częściowych) pogarszania się stanu zębów stałych pozostałych w jamie ustnej.

Jak dbać o protezę zębową? Radzi specjalista protetyki stomatologicznej Łódź.

– Protezę zębową powinno się codziennie zdejmować na noc, tak aby błona śluzowa w jamie ustnej mogła „odpocząć” od ucisku.

Do czyszczenia protez dostępne są różnorodne środki m.in. tabletki (np. Corega Tabs, Prokudent, Protefix), pasty do protez (Corega, Protefix, Blend-a-dent), proszek do czyszczenia (Protefix).

– Inne przydatne produkty to: specjalna szczoteczka czyszcząca do protez (np. Oral B, Protefix, Curaprox, Prokudent, Jordan itd.), o miękkim włosiu, które nie rysuje powierzchni protezy i z dwoma główkami – do czyszczenia wewnętrznej i zewnętrznej części protezy, ułatwiającymi dotarcie do różnych jej przestrzeni.

Parliamo italiano! – Dentista che parla italiano a Łódź in Polonia.

Parliamo italiano! – Dentista che parla italiano a Łódź in Polonia.

Stai cercando un dentista che parla italiano a Lodz, in Polonia? Benvenuti nello studio dentistico Arie Stomatologia! Siamo situati a Łódź (Łódź, Polonia) in via Pienista 41G / 17. Arie Stomatologia ha creato un team interdisciplinare di dentisti con molti anni di esperienza di lavoro per fornire ai nostri pazienti il più alto standard di cura dentale. Tutti i nostri dentisti parlano inglese e polacco. Dentista Michał Kuroszczyk parla anche italiano! Sappiamo che è importante avere un medico che sa parlare italiano per avere una comunicazione più semplice e per la possibilità di risolvere i problemi di salute.

Verifica che cosa possiamo offrirti!

Al nostro moderno centro dentistico Arie Stomatologia possiamo offrirti seguenti trattamenti:

 • Odontoiatria conservativa ( otturazioni, ricostruzioni estetiche )
 •  Sbiancamento dei denti ( con lampada fotoattivante a LED )
 • Odontoiatria estetica ( per esempio: faccette dentali )
 • Endodonzia – cura canalare ( usando strumenti sia manuali che rotanti ),
 • Chirurgia ( Estrazioni dei denti, anche dei denti del giudizio sia superiori che inferiori, delle radici, innesto osseo, scopertura impianti)
 • Implantologia – Impianti dentali
 • Protesi dentaria ( Protesi mobili: protesi scheletrate, protesi parziali e totali, ribasatura. Protesi fisse: corone singole [ in zirconio o metalloceramica], ponti su denti naturali e su impianti.
 • Odontoiatria pediatrica (otturazioni, pulpotomie, estrazioni)
 • Paradontologia (ablazione tartaro, levigatura radicolare)

 

Dentista che parla italiano a Łódź – Contatti

Arie Stomatologia

Indirizzo: Via Pienista 41G / 17, Lodz (Łódź) – Polonia

Telefono: (42) 307 06 00 (parliamo inglese e polacco)

Cellulare: 884 053-111 (parliamo inglese e polacco)

e-mail: contact@arie-stomatologia.pl (parliamo italiano, inglese e polaco)

Piu informazioni in inglese: https://arie-stomatologia.pl/english-dental-travel-to-poland/

Wpływ palenia papierosów na stan jamy ustnej. Interwencja Antynikotynowa Arie Stomatologia Łódź

W ramach akcji „Profilaktyka Raka Jamy Ustnej” prowadzonej przez gabinet Arie Stomatologia w Łodzi we współpracy z Fundacją „Z uśmiechem przez życie” informowaliśmy Państwa o:
– podstawowych informacjach na temat nowotworów jamy ustnej,
– diagnostyce,
– profilaktyce,
i o czynnikach zwiększających ryzyko zachorowania wśród których wymienia się m.in. palenie i żucie tytoniu. Cały tekst dostępny jest tutaj→ CZYTAJ WIĘCEJ. Wpływ palenia papierosów na stan jamy ustnej jest bardzo negatywny. Jakie są konsekwencje zdrowotne palenia?

obraz ze strony Pixabay - darmowe obrazy // Wpływ palenia papierosów na stan jamy ustnej

Wpływ palenia papierosów na stan jamy ustnej.

Nałogowe palenie może powodować: przewlekłe zapalenia błony śluzowej i przyzębia, zwiększoną podatność błony śluzowej na mikrourazy – powstawanie nadżerek i owrzodzeń, utrudnione gojenie po zabiegach stomatologicznych i chirurgicznych, suchość jamy ustnej, nieprzyjemny zapach z ust, żółknięcie i osłabianie się zębów, wzmożone odkładanie się kamienia nazębnego i inne dolegliwości w jamie ustnej. Co więcej palenie i żucie tytoniu ma bardzo silne działanie silnie kancerogenne. Możliwość zachorowania na raka jamy ustnej u palaczy jest aż 18-krotnie większe niż u pacjentów niepalących. Wpływ palenia papierosów na stan jamy ustnej jest więc jednoznaczny.

Drodzy Pacjenci, jeśli Państwo palą, szczerze namawiamy do rzucenia nałogu! Korzyści związane z zaprzestaniem palenia są ogromne. Zadbają Państwo dzięki temu o swoje zdrowie i urodę oraz zmniejszy się ryzyko zachorowania przez Państwa na choroby nowotworowe.

Gdzie szukać pomocy w zaprzestaniu palenia? Terapie antynikotynowe.

Dostępne są różnorodne terapie antynikotynowe. W zależności od siły nałogu mogą Państwo stosować farmakoterapię lub zdecydować się na wspomagającą psychoterapię behawioralno-poznawczą. Pomocy w rzuceniu palenia mogą Państwo szukać m.in. tutaj:

Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym801 108 108 → więcej informacji (https://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/telefoniczna-poradnia-pomocy-palacym/)

Zachęcamy również do zapoznania się ze stronami na temat walki z uzależnieniem od nikotyny:
https://www.gov.pl/documents/292343/436711/ABC_rzucania_palenia-_ulotka.pdf/30624571-1ee7-0fe8-0fcb-f15de02ef45c
http://jakrzucicpalenie.pl/
https://www.tppu.org/czytelnia/90-porady-dla-osob-rzucajacych-palenie
http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/50-artykuly/219-jak-pomoc-palaczom-rzucic-palenie.html
https://116111.pl/problemy/jak-rzucic-palenie,aid,102

Rzucanie palenia, nie zawsze jest łatwe i niekoniecznie musi się udać za pierwszym razem. Najważniejsze to nie poddawać się i dalej walczyć o swoje zdrowie. Korzyści z niepalenia będzie wiele: poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej, lepsze samopoczucie i wygląd, zmniejszenie ryzyka zachorowania na liczne choroby m.in. na nowotwory jamy ustnej, nienarażanie rodziny na wdychanie dymu papierosowego, oszczędność pieniędzy i wiele innych.

Drodzy Pacjenci, unikajcie dodatkowych zagrożeń zdrowotnych. Palenie szkodzi zdrowiu!

Źródła:
https://dentonet.pl/palenie-a-stan-jamy-ustnej/
www.zusmiechem.org.pl/
http://jakrzucicpalenie.pl/
https://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/telefoniczna-poradnia-pomocy-palacym/
https://portal.abczdrowie.pl/minimalna-interwencja-nikotynowa

English speaking dentist in Lodz

We are getting many questions, if our dentists at Arie Dental Clinic in Lodz speak English. We are glad to inform you that all our dentists speak English and can communicate with you during dental procedures to explain the treatment plan and answer any questions you have. Apart from English speaking dentist in Lodz, we also provide registration in English (prefferably first by e-mail: contact@arie-stomatologia.pl). All registration forms and treatment consents are in English, for you to be aware of the treatment plan and well informed throught the whole treatment process. We do our best to make you feel comfortable during your visits, as we know that the language barrier can be stressful while undergoing medical procedures.

English speaking dentist in Lodz – Arie Stomatologia / Arie Dental Clinic

In Arie Dental Clinic we offer:

consultations with dentists and specialists listed below,
conservative treatment – dental caries treatment of both deciduous and permanent teeth, scaling & polishing of the teeth, ICON treatment – removal of white stains on the teeth,
endodontics – root canal treatment and re-treatment, also using the microscope and ultrasonic method,
teeth whitening – in-office whitening with Philips ZOOM lamp and take-home whitening treatment,
dental prosthodontics – for example: porcelain and composite veneers, porcelain and composite crowns, dental night guard, dentures, inlays and onlays, bridgework,
dental surgery – extraction of primary and secondary teeth, wisom teeth extraction, A-PRF and I-PRF treatment, guided bone regeneration, bone grafts and biomaterials augmentation, surgical removal of various changes in the mucosa of the oral cavity,
dental implants.

Pogotowie stomatologiczne w soboty – Arie Stomatologia

 

Drodzy Pacjenci, gabinet Arie Stomatologia w Łodzi (Retkinia) jest czynny w soboty w godzinach 9-13. Na wizyty w soboty można zapisywać się z wyprzedzeniem, jest to opcja dla tych z Państwa którzy nie mają czasu na podjęcie leczenia stomatologicznego w dniach pracy. W soboty, w miarę możliwości, przyjmujemy także pacjentów z bólem zęba, na pilne leczenie i ekstrakcje. Zapisy odbywają się w godzinach pracy gabinetu, o zapisie decyduje kolejność zapisu telefonicznego na wizytę. Niestety nie zawsze mamy możliwość przyjąć wszystkich telefonujących pacjentów, więc jeśli zależy Państwu na tym, aby dostać się w danym dniu na wizytę prosimy o kontakt w godzinach porannych. W soboty przyjmujemy również pacjentów anglojęzycznych, mówimy bowiem po angielsku.

W soboty w gabinecie Arie Stomatologia przyjmuje lek.dent. Michał Kuroszczyk – Pan doktor zajmuje się leczeniem zachowawczym, leczeniem endodontycznym (kanałowym), zabiegami estetycznymi m.in. wybielaniem zębów oraz usuwaniem zębów (również ekstrakcje zębów mądrości). Od listopada w soboty będzie przyjmować również lek.dent. Dorota Sokołowska. Pani doktor zajmuje się leczeniem zachowawczym, leczeniem endodontycznym (również pod mikroskopem) i innymi zabiegami stomatologicznymi m.in. wybielaniem zębów.

Pogotowie stomatologiczne w soboty i niedziele

W razie silnego bólu zęba w sobotę popołudniu lub niedzielę, gdy nasz gabinet jest nieczynny, mogą Państwo szukać stomatologicznej pomocy doraźnej w następujących miejscach:

 • Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi
  ul. Sienkiewicza 137/141
  , 90-302 Łódź  tel. (42) 681 51 41; (42) 636 37 00 Świadczenia są udzielane bez skierowania osobom objętym ubezpieczeniem zdrowotnym i znajdującym się w stanie nagłym (wymagającym pomocy doraźnej).
 • Centrum Stomatologii Duodent ul.Rwańska 5, 97-300 Piotrków Trybunalski  Telefon do rejestracji: 730 188 991
 • NZOZ-Mirmed Tomaszów Mazowiecki ul. Mireckiego 90, tel. 798-717-077

Informacje o placówkach pogotowia stomatologicznego w soboty i niedziele, udzielających doraźnej pomocy stomatologicznej zostały zaczerpnięte ze stron Narodowego Funduszu Zdrowia (https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/LeczenieStomatologiczneDorazne) oraz Instytutu Stomatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (http://www.csk.umed.pl/pacjent/stomatologia-pomoc-dorazna/).

Dentysta Łódź krótkie terminy oczekiwania na wizytę.

Starając się zapewnić Państwu możliwość jak najszybszego umówienia wizyty do dentysty, ciągle wydłużamy czas pracy gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi i nawiązujemy współpracę z kolejnymi lekarzami dentystami. Dzięki temu mamy możliwość zaproponować Państwu więcej terminów wizyt w dogodnych dla Państwa (również wieczornych) godzinach oraz na ile to możliwe skrócić czas oczekiwania na wizytę do stomatologa. Dentysta Łódź krótkie terminy oczekiwania na wizytę – hasło to zostało stworzone z myślą o pacjentach bólowych, potrzebujących pilnego leczenia stomatologicznego lub pilnej ekstrakcji zęba. Ból zęba, złamanie się zęba, strata wypełnienia i inne dolegliwości w jamie istnej nie powinny być lekceważone. Im szybciej pojawimy się u lekarza dentysty, tym większa szansa na uniknięcie skomplikowanego leczenia, a także powikłań zdrowotnych.

Dentysta Łódź krótkie terminy oczekiwania na wizytę

Dentysta Łódź krótkie terminy oczekiwania na wizytę – zmiany w grafiku racy lekarzy Arie Stomatologia Łódź.

Miło nam poinformować, że lek.dent. Izabela Rodziewiczspecjalista pedodoncji, czyli stomatologii dziecięcej, ale także stomatolog zajmujący się leczeniem pacjentów dorosłych i wybielaniem zębów, oprócz we wtorki i piątki jak do tej pory, od września przyjmować będzie także w środy w godzinach 12-20. Pani doktor specjalizuje się w stomatologii dziecięcej – zajmuje się naszymi najmłodszymi pacjentami, ale z równą cierpliwością i troską traktuje pacjentów dorosłych.

Przypominamy, że gabinet Arie Stomatologia pracuje również w soboty w godzinach 9-13. W soboty w gabinecie Arie w Łodzi przyjmuje lek.dent. Michał Kuroszczyk. Pan doktor zajmuje się leczeniem próchnicy, chirurgią stomatologiczną, endodoncją, również wybielaniem zębów. Kontynuację leczenia u Pana doktora można umówić na środy i czwartki popołudniami – Pan doktor pracuje wtedy w godzinach 15-20.

Dentysta Łódź krótkie terminy oczekiwania na wizytę – rezerwacja wizyty:

Rezerwacji pilnej wizyty u dentysty w naszym gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi można dokonać m.in..

Możliwa jest również rezerwacja wizyt mailowo (rejestracja@arie-stomatologia.pl) oraz przez wiadomość prywatną na portalu Facebook. Natomiast w związku z tym, że nie zawsze mamy możliwość szybkiej reakcji na te wiadomości, jeśli chcą Państwo umówić pilną wizytę do stomatologa zalecamy kontakt telefoniczny.

Licówki w Łodzi – uśmiech jak u gwiazdy Hollywood

Zdjęcia w kolorowych magazynach i w internecie pokazują gwiazdy muzyki i filmu, a także blogerów i influencerów chwalących się idealnie równym i śnieżnobiałym uśmiechem. W Hollywood już dawno temu nastała moda na perfekcyjny uśmiech. Przykładów gwiazd, które go korygowały zabiegami stomatologicznymi nie trzeba długo szukać: Morgan Freeman, Zac Efron, Tom Cruise, Miley Cyrus, Demi Moore, Cceline Dion… Ostatnio modę na poprawianie uśmiechu widać także w polskich social mediach. Krzysztof Ibisz, Andrzej „Piasek” Piaseczny, Natalia Siwiec, Maciej Musiał, Anna Mucha i inni chętnie pokazują efekty metamorfoz ortodontycznych i protetycznych, w tym tych z wykorzystaniem licówek. Czemu gwiazdy zawdzięczają swój „hollywoodzki” uśmiech? W wielu przypadkach nie tylko odpowiedniej higienie jamy ustnej, regularnym wizytom u stomatologa i zabiegom wybielającym, ale również zakładanym w celach estetycznych licówkom. Czym są licówki? Licówki w Łodzi:

Czym są licówki?

Licówki są bardzo cienkimi płatkami ceramiki (porcelany) lub materiału kompozytowego zakładanymi w gabinecie stomatologicznym na przednie zęby pacjenta. Zapewniają one poprawę estetyki uśmiechu, bo pozwalają na zmianę kształtu, koloru, a nawet wielkości zęba lub zębów. Można dzięki nim zamaskować defekty szkliwa takie jak przebarwienia powstałe w wyniku zażywania tetracyklin lub spowodowane fluorozą i innymi zaburzeniami rozwojowymi (przebarwienia takie są niepodatne na wybielanie). Różnica w wyglądzie uśmiechu przed i po założeniu licówek jest tak duża, że metoda ta popularna jest na całym świecie i często korzystają z niej również osoby publiczne.

Nowotwór jamy ustnej – dowiedz się o profilaktyce >>

Gabinet stomatologiczny Arie Stomatologia Łódź, we współpracy z fundacją „Z uśmiechem przez życie”, postawił sobie za cel uświadamianie Pacjentów o roli regularnych badań i właściwej higieny jamy ustnej w profilaktyce raka jamy ustnej. Nowotwór jamy ustnej to bardzo poważna choroba, jego późne wykrycie powoduje śmiertelność rzędu nawet 40-50 proc. w ciągu 5-ciu lat. Dlatego tak ważne są: dbanie o zdrowie, odpowiednia higiena jamy ustnej i regularne badania pozwalające na szybkie wykrycie ewentualnych zmian nowotworowych i leczenie ich (lub operacyjne usunięcie) we wczesnym stadium.

z uśmiechem przez życie

gay porno rus pornosu türkçe porno travesti porno zenci pornosu
Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Tak, zgadzam się.
x