Arie Stomatologia  — (42) 307 06 00  — biuro@arie-stomatologia.pl — Pienista 41G lok. 17 — 94-109 Łódź — woj. łódzkie — NIP: 7272783646

Stomatologia

English speaking dentist in Lodz

We are getting many questions, if our dentists at Arie Dental Clinic in Lodz speak English. We are glad to inform you that all our dentists speak English and can communicate with you during dental procedures to explain the treatment plan and answer any questions you have. Apart from English speaking dentist in Lodz, we also provide registration in English (prefferably first by e-mail: contact@arie-stomatologia.pl). All registration forms and treatment consents are in English, for you to be aware of the treatment plan and well informed throught the whole treatment process. We do our best to make you feel comfortable during your visits, as we know that the language barrier can be stressful while undergoing medical procedures.

English speaking dentist in Lodz – Arie Stomatologia / Arie Dental Clinic

In Arie Dental Clinic we offer:

consultations with dentists and specialists listed below,
conservative treatment – dental caries treatment of both deciduous and permanent teeth, scaling & polishing of the teeth, ICON treatment – removal of white stains on the teeth,
endodontics – root canal treatment and re-treatment, also using the microscope and ultrasonic method,
teeth whitening – in-office whitening with Philips ZOOM lamp and take-home whitening treatment,
dental prosthodontics – for example: porcelain and composite veneers, porcelain and composite crowns, dental night guard, dentures, inlays and onlays, bridgework,
dental surgery – extraction of primary and secondary teeth, wisom teeth extraction, A-PRF and I-PRF treatment, guided bone regeneration, bone grafts and biomaterials augmentation, surgical removal of various changes in the mucosa of the oral cavity,
dental implants.

Pogotowie stomatologiczne w soboty – Arie Stomatologia

 

Drodzy Pacjenci, gabinet Arie Stomatologia w Łodzi (Retkinia) jest czynny w soboty w godzinach 9-13. Na wizyty w soboty można zapisywać się z wyprzedzeniem, jest to opcja dla tych z Państwa którzy nie mają czasu na podjęcie leczenia stomatologicznego w dniach pracy. W soboty, w miarę możliwości, przyjmujemy także pacjentów z bólem zęba, na pilne leczenie i ekstrakcje. Zapisy odbywają się w godzinach pracy gabinetu, o zapisie decyduje kolejność zapisu telefonicznego na wizytę. Niestety nie zawsze mamy możliwość przyjąć wszystkich telefonujących pacjentów, więc jeśli zależy Państwu na tym, aby dostać się w danym dniu na wizytę prosimy o kontakt w godzinach porannych. W soboty przyjmujemy również pacjentów anglojęzycznych, mówimy bowiem po angielsku.

W soboty w gabinecie Arie Stomatologia przyjmuje lek.dent. Michał Kuroszczyk – Pan doktor zajmuje się leczeniem zachowawczym, leczeniem endodontycznym (kanałowym), zabiegami estetycznymi m.in. wybielaniem zębów oraz usuwaniem zębów (również ekstrakcje zębów mądrości). Od listopada w soboty będzie przyjmować również lek.dent. Dorota Sokołowska. Pani doktor zajmuje się leczeniem zachowawczym, leczeniem endodontycznym (również pod mikroskopem) i innymi zabiegami stomatologicznymi m.in. wybielaniem zębów.

Pogotowie stomatologiczne w soboty i niedziele

W razie silnego bólu zęba w sobotę popołudniu lub niedzielę, gdy nasz gabinet jest nieczynny, mogą Państwo szukać stomatologicznej pomocy doraźnej w następujących miejscach:

 • Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi
  ul. Sienkiewicza 137/141
  , 90-302 Łódź  tel. (42) 681 51 41; (42) 636 37 00 Świadczenia są udzielane bez skierowania osobom objętym ubezpieczeniem zdrowotnym i znajdującym się w stanie nagłym (wymagającym pomocy doraźnej).
 • Centrum Stomatologii Duodent ul.Rwańska 5, 97-300 Piotrków Trybunalski  Telefon do rejestracji: 730 188 991
 • NZOZ-Mirmed Tomaszów Mazowiecki ul. Mireckiego 90, tel. 798-717-077

Informacje o placówkach pogotowia stomatologicznego w soboty i niedziele, udzielających doraźnej pomocy stomatologicznej zostały zaczerpnięte ze stron Narodowego Funduszu Zdrowia (https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/LeczenieStomatologiczneDorazne) oraz Instytutu Stomatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (http://www.csk.umed.pl/pacjent/stomatologia-pomoc-dorazna/).

Dentysta Łódź krótkie terminy oczekiwania na wizytę.

Starając się zapewnić Państwu możliwość jak najszybszego umówienia wizyty do dentysty, ciągle wydłużamy czas pracy gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi i nawiązujemy współpracę z kolejnymi lekarzami dentystami. Dzięki temu mamy możliwość zaproponować Państwu więcej terminów wizyt w dogodnych dla Państwa (również wieczornych) godzinach oraz na ile to możliwe skrócić czas oczekiwania na wizytę do stomatologa. Dentysta Łódź krótkie terminy oczekiwania na wizytę – hasło to zostało stworzone z myślą o pacjentach bólowych, potrzebujących pilnego leczenia stomatologicznego lub pilnej ekstrakcji zęba. Ból zęba, złamanie się zęba, strata wypełnienia i inne dolegliwości w jamie istnej nie powinny być lekceważone. Im szybciej pojawimy się u lekarza dentysty, tym większa szansa na uniknięcie skomplikowanego leczenia, a także powikłań zdrowotnych.

Dentysta Łódź krótkie terminy oczekiwania na wizytę

Dentysta Łódź krótkie terminy oczekiwania na wizytę – zmiany w grafiku racy lekarzy Arie Stomatologia Łódź.

Miło nam poinformować, że lek.dent. Izabela Rodziewiczspecjalista pedodoncji, czyli stomatologii dziecięcej, ale także stomatolog zajmujący się leczeniem pacjentów dorosłych i wybielaniem zębów, oprócz we wtorki i piątki jak do tej pory, od września przyjmować będzie także w środy w godzinach 12-20. Pani doktor specjalizuje się w stomatologii dziecięcej – zajmuje się naszymi najmłodszymi pacjentami, ale z równą cierpliwością i troską traktuje pacjentów dorosłych.

Przypominamy, że gabinet Arie Stomatologia pracuje również w soboty w godzinach 9-13. W soboty w gabinecie Arie w Łodzi przyjmuje lek.dent. Michał Kuroszczyk. Pan doktor zajmuje się leczeniem próchnicy, chirurgią stomatologiczną, endodoncją, również wybielaniem zębów. Kontynuację leczenia u Pana doktora można umówić na środy i czwartki popołudniami – Pan doktor pracuje wtedy w godzinach 15-20.

Dentysta Łódź krótkie terminy oczekiwania na wizytę – rezerwacja wizyty:

Rezerwacji pilnej wizyty u dentysty w naszym gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi można dokonać m.in..

Możliwa jest również rezerwacja wizyt mailowo (rejestracja@arie-stomatologia.pl) oraz przez wiadomość prywatną na portalu Facebook. Natomiast w związku z tym, że nie zawsze mamy możliwość szybkiej reakcji na te wiadomości, jeśli chcą Państwo umówić pilną wizytę do stomatologa zalecamy kontakt telefoniczny.

Licówki w Łodzi – uśmiech jak u gwiazdy Hollywood

Zdjęcia w kolorowych magazynach i w internecie pokazują gwiazdy muzyki i filmu, a także blogerów i influencerów chwalących się idealnie równym i śnieżnobiałym uśmiechem. W Hollywood już dawno temu nastała moda na perfekcyjny uśmiech. Przykładów gwiazd, które go korygowały zabiegami stomatologicznymi nie trzeba długo szukać: Morgan Freeman, Zac Efron, Tom Cruise, Miley Cyrus, Demi Moore, Cceline Dion… Ostatnio modę na poprawianie uśmiechu widać także w polskich social mediach. Krzysztof Ibisz, Andrzej „Piasek” Piaseczny, Natalia Siwiec, Maciej Musiał, Anna Mucha i inni chętnie pokazują efekty metamorfoz ortodontycznych i protetycznych, w tym tych z wykorzystaniem licówek. Czemu gwiazdy zawdzięczają swój „hollywoodzki” uśmiech? W wielu przypadkach nie tylko odpowiedniej higienie jamy ustnej, regularnym wizytom u stomatologa i zabiegom wybielającym, ale również zakładanym w celach estetycznych licówkom. Czym są licówki? Licówki w Łodzi:

Czym są licówki?

Licówki są bardzo cienkimi płatkami ceramiki (porcelany) lub materiału kompozytowego zakładanymi w gabinecie stomatologicznym na przednie zęby pacjenta. Zapewniają one poprawę estetyki uśmiechu, bo pozwalają na zmianę kształtu, koloru, a nawet wielkości zęba lub zębów. Można dzięki nim zamaskować defekty szkliwa takie jak przebarwienia powstałe w wyniku zażywania tetracyklin lub spowodowane fluorozą i innymi zaburzeniami rozwojowymi (przebarwienia takie są niepodatne na wybielanie). Różnica w wyglądzie uśmiechu przed i po założeniu licówek jest tak duża, że metoda ta popularna jest na całym świecie i często korzystają z niej również osoby publiczne.

Nowotwór jamy ustnej – dowiedz się o profilaktyce >>

Gabinet stomatologiczny Arie Stomatologia Łódź, we współpracy z fundacją „Z uśmiechem przez życie”, postawił sobie za cel uświadamianie Pacjentów o roli regularnych badań i właściwej higieny jamy ustnej w profilaktyce raka jamy ustnej. Nowotwór jamy ustnej to bardzo poważna choroba, jego późne wykrycie powoduje śmiertelność rzędu nawet 40-50 proc. w ciągu 5-ciu lat. Dlatego tak ważne są: dbanie o zdrowie, odpowiednia higiena jamy ustnej i regularne badania pozwalające na szybkie wykrycie ewentualnych zmian nowotworowych i leczenie ich (lub operacyjne usunięcie) we wczesnym stadium.

z uśmiechem przez życie

Zalecenia dla pacjentów – zachowanie po implantacji Arie Stomatologia

Po zabiegu implantacji w gabinecie Arie Stomatologia, w celu polepszenia procesu gojenia, należy stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego leczenie implantologiczne. Zalecenia otrzymają Państwo od lekarza po zabiegu, zarówno w formie ustnej, jak i pisemnej, ale dla Państwa komfortu zamieszczamy zalecenia po implantacji również w formie wpisu na naszej stronie internetowej.

Zalecenia po implantacji – Arie Stomatologia Łódź.

1. Nie należy pić i spożywać pokarmów aż do momentu całkowitego ustąpienia miejscowego znieczulenia po zabiegu. W innym przypadku istnieje możliwość przypadkowego skaleczenia podczas jedzenia z powodu zaburzeń czucia spowodowanego wykonanym znieczuleniem.
2. Po zabiegu przez kilka dni nie należy:
a. gryźć w okolicach implantu,
b. spożywać gorących pokarmów i pić gorących płynów, a jedynie zalecane są pokarmy i płyny chłodne, co ma przeciwdziałać:
– powstawaniu obrzęków tkanek miękkich,
– wystąpieniu krwawienia z zębodołu.
Najlepiej przyjmować płynne i miękkie pożywienie.
3. W okresie gojenia nie należy dotykać okolic implantu ani palcami, ani językiem. Nie należy sprawdzać palcami, ssać, ani manipulować przy implancie lub koronie tymczasowej. Należy też unikać gryzienia i żucia pokarmu implantem.
4. W okolicy miejsca zabiegu, policzka, warg i podbródka może pojawić się obrzęk. W celu zmniejszenia obrzęku tkanek miękkich i bólu, po zabiegu należy stosować zimne okłady na policzek i (lub) wargi. Do zimnych okładów można zastosować:
a. specjalne kompresy przystosowane do zamrażania, które można nabyć w aptece,
b. zamrożoną butelkę plastikową z wodą owiniętą w ściereczkę lub mały ręcznik.
5. W dniu zabiegu i przez przynajmniej 2 doby po zabiegu nie należy:
a. palić papierosów i pić alkoholu, ponieważ dym papierosowy i alkohol upośledza przebieg gojenia zębodołu,
b. wykonywać ćwiczeń fizycznych.

Zalecenia po implantacji – część druga.

6. Bóle pooperacyjne występują rzadko. W przypadkach bólu po zabiegu należy:
a. zastosować leki przeciwbólowe: Ibuprofen, Pyralginę lub inny lek albo
b. zgłosić się do gabinetu, jeżeli ból utrzymuje się dłużej niż 3 dni.
7. Wskazane jest stosowanie codziennej higieny jamy ustnej (mycie pozostałych zębów) i delikatne przepłukiwanie jamy ustnej letnią wodą. Po zabiegu nie należy używać szczoteczki elektrycznej w okolicy rany, najlepiej czystość w okolicy implantacji utrzymywać poprzez płukanie i ostrożnie czyszcząc miękką szczoteczką do zębów. Higiena jamy ustnej ma decydujący wpływ na sukces leczenia. Ważne jest aby nie zaniechiwać poprawnej higieny jamy ustnej również w przyszłości. Do czyszczenia okolicy implantu po jego zagojeniu bardzo przydatny jest aparat do płukania jamy ustnej (irygator).
8. W przypadku ewentualnego pojawienia się krwotoku należy nagryźć gazę jałową. Jeśli po około pół godziny krwotok nie ustąpi należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym leczenie.
9. Jeżeli po zabiegu pojawią się inne, niepokojące Państwa objawy należy skontaktować się z lekarzem.
10. Zastrzyki podane w celu znieczulenia miejscowego mogą osłabić Pana/i zdolność reakcji w ruchu ulicznym. Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej, w ciągu 2-6 godzin po zastrzyku i zabiegu nie powinien Pan / nie powinna Pani prowadzić pojazdów mechanicznych, ani jeździć rowerem.
11. W czasie 4 tygodni od implantacji proszę nie uprawiać sportu wyczynowego oraz unikać ekstremalnych obciążeń klimatycznych (jazda na nartach, podróże w ciepłe kraje itd.).

Kontrole podczas leczenia implantologicznego.

12. Przypominamy o konieczności regularnych kontroli podczas i po zakończeniu leczenia implantoprotetycznego. Plan wizyt kontrolnych zostanie dla Państwa ustalony indywidualnie przez lekarza prowadzącego, z uwzględnieniem czynników ryzyka. Wizyty kontrolne w pierwszym roku po implantacji powinny być umawiane co około 3 miesiące, w celu oceny stanu zdrowia jamy ustnej, błony śluzowej, wystąpienia objawów ewentualnej infekcji. Oceniona zostanie również ruchomość implantu/ów, poziom kości, jeśli będzie taka potrzeba przeprowadzona zostanie profesjonalna higienizacja. System regularnych wizyt kontrolnych ma na celu utrzymanie trwałego efektu leczenia, jego zaniedbanie może zniweczyć uzyskany efekt implantoprotetyczny.

Inne teksty na temat leczenia implantologicznego:

Implanty w Łodzi – leczenie implantologiczne w Arie Stomatologia Retkinia Łódź
Implanty Łódź – powody by wybrać implant Osstem Implants
Implanty w Łodzi – przygotowanie do leczenia implantologicznego – Arie Stomatologia Retkinia Łódź
Leczenie implantologiczne w Łodzi – dlaczego warto w nie zainwestować?

Implanty Łódź – powody by wybrać implant Osstem Implants

Drodzy Pacjenci, w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi przeprowadzamy leczenie implantologiczne korzystając z systemu Osstem Implants. Aby dokładniej przybliżyć Państwu ten system oraz wyjaśnić powody dla których warto zdecydować się na leczenie implantoprotetyczne, publikujemy materiały informacyjne z Broszury Osstem Implants dla Pacjentów. Implanty Łódź – powody by wybrać implant Osstem Implants:

 

implanty łódźKonsekwencje utraty zębów:

 • utrata kości wyrostka,
 • deformacja zgryzu,
 • pogorszenie wyglądu,
 • starsze rysy twarzy,
 • w skrajnym przypadku bezzębie i protezy,
 • spadek komfortu życia.

Najważniejsze powody dla których warto wybrać implanty Łódź:

Implanty w Łodzi – przygotowanie do leczenia implantologicznego – Arie Stomatologia Retkinia Łódź

Implanty są obecnie najnowocześniejszą metodą uzupełnienia braków w uzębieniu. Dzięki leczeniu implantologicznemu możliwe jest zastąpienie naturalnego korzenia zęba, a dzięki następującemu po nim leczeniu protetycznemu (np. zacementowaniu porcelanowej korony lub innemu rozwiązaniu protetycznemu) estetyczna odbudowa utraconego zęba. Implanty w Łodzi cechuje wysoka estetyka i funkcjonalność porównywalna z tą naturalnego zęba. Implanty są często proponowane przez lekarzy dentystów jako lepsza alternatywa dla mostów i ruchomych protez. Jest to bowiem rozwiązanie trwalsze, praktyczniejsze i eliminujące wiele dyskomfortów np. związanych z obciążeniem zębów sąsiadujących z ubytkiem. Implant zapobiega również zanikowi kości, bo siły żucia przenoszone są na kość w sposób podobny jak przez naturalny ząb. Implanty w Łodzi – na czym polega leczenie implantologiczne i jak wygląda przygotowanie do takiego leczenia? Odpowiadają lekarze gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi.

Na czym polega leczenie implantologiczne? Implanty w Łodzi – Arie Stomatologia.

W uproszczeniu, implant to śruba wykonana z najczystszego stopu tytanu, kształtem zbliżona do korzenia zęba. Śruba ta umieszczana jest przez lekarza w miejscu utraconego przez pacjenta zęba i zastępuje jego korzeń. Materiał z którego wykonany jest implant jest tak dostosowany do wymogów organizmu, że mimo bezpośredniego kontaktu z tkankami, nie jest odrzucany, ale zrasta się z nimi. Proces ten nazywany jest osteointegracją. Co więcej, wprowadzanie implantu wręcz stymuluje wzrost kości i zapobiega szybkiemu jej zanikowi, który mógłby doprowadzić do utraty kolejnych zębów.

Implanty w Łodzi

Przygotowanie do leczenia implantologicznego – konsultacja implantologiczna.

Przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego, niezbędna jest odpowiednia diagnostyka i przygotowanie do zabiegu. Lekarz w gabinecie Arie Stomatologia zaczyna od przeglądu zębów, wywiadu i rozmowy na temat zdrowia zębów, ale i ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Podczas przeglądu i badania wewnątrzustnego szczególna uwaga zwracana jest na stan zębów (ich pozycja, stłoczenia, przesunięcia, ruchomość, próchnica, płytka nazębna i kamień), stan dziąseł (krwawienie, kieszonki patologiczne), obszary bezzębne (m.in. szerokość i wysokość wyrostka) i tkanki miękkie (ruchomość błony śluzowej, jej kolor i grubość, występowanie schorzeń).

Ważne by podczas wywiadu poinformować lekarza o aktualnych i przebytych chorobach (cukrzyca, nowotwór, osteoporoza, paradontoza), przyjmowanych lekach i ciąży. Są to bowiem niektóre z przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Wywiad powinien też obejmować informację o paleniu tytoniu. Ponieważ regularne palenie papierosów osłabia zdolności regeneracyjne tkanek miękkich, powodzenie leczenia implantologicznego u palaczy jest zdecydowanie mniejsze niż u pacjentów niepalących. Ważne też by lekarz wiedział czy pacjent choruje na choroby serca, płuc, wątroby, nerek, tarczycy czy zaburzenia krzepnięcia. Przed podjęciem leczenia implantologicznego konieczne jest także zadbanie o stan jamy ustnej – wyleczenie próchnicy, usunięcie kamienia nazębnego.

Diagnostyka przed leczeniem implantologicznym.

Dalsza diagnostyka i kwalifikacja do zabiegu polega na ocenie zdjęcia tomografii komputerowej wiązki stożkowej (CBCT), na które każdy pacjent rozważający leczenie implantologiczne, jest kierowany przez lekarza prowadzącego leczenie stomatologiczne. Dokonywana jest ocena tkanki kostnej w miejscach planowanych implantów (grubość i jakość kości). Jeśli zanik tkanki kostnej jest zbyt duży, implantacja może okazać się niemożliwa lub będzie konieczny zabieg mający na celu odbudowę tkanki kostnej.

Podczas konsultacji implantologicznej lekarz decyduje też czy jest potrzebne jakieś dodatkowe przygotowanie pacjenta np. dodatkowe badania (morfologia, cukier, badania w kierunku zagrożenia osteoporozą itp.), przygotowanie farmakologiczne lub zabieg z zastosowaniem materiału kościozastępczego w celu regeneracji i wzmocnienia kości. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań i pacjent decyduje się na podjęcie leczenia na konsultacji mogą zostać pobrane wyciski do zaplanowania leczenie implanto-protetycznego.

Na leczenie implantologiczne składają się część chirurgiczna i część protetyczna. Zostaną one szczegółowo opisane w kolejnych wpisach.

Implanty w Łodzi – Arie Stomatologia Łódź.

W gabinecie Arie Stomatologia część chirurgiczną leczenia implantologicznego przeprowadza wykwalifikowany chirurg twarzowo-szczękowy, a część protetyczną – specjalista protetyki. Otrzymują Państwo pomoc medyczną na wysokim poziomie z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i wysokiej jakości sprzętów zabiegowych. Wszczepiamy implanty renomowanej marki Osstem Implant.

Jeśli pragną się Państwo dowiedzieć więcej o leczeniu implantologicznym w naszym gabinecie zapraszamy na konsultację. Chirurg twarzowo-szczękowy przyjmuje w gabinecie Arie Stomatologia w piątki w godzinach 14-20. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wizyty: 884-053-111 / rejestracja@arie-stomatologia.pl.

Dentysta w sobotę Łódź

W związku z tym, że coraz częściej pytają Państwo o leczenie stomatologiczne w soboty informujemy, że gabinet Arie Stomatologia w Łodzi jest otwarty w soboty w godzinach 9-13. Dentysta w sobotę Łódź przyjmuje na leczenie zachowawcze (leczenie próchnicy), doraźną pomoc w bólu oraz pilne ekstrakcje zębów (usuwanie zębów). Przyjmujemy Pacjentów bólowych zgodnie z wolnymi terminami w grafiku, w godzinach pracy gabinetu. W miarę możliwości, prosimy o kontakt w celu umówienia wizyty na pomoc w bólu od rana, wtedy mamy największe szanse znaleźć dla Państwa termin na leczenie.

W soboty nie ma niestety możliwości umówienia się na leczenie endodontyczne (kanałowe) pod mikroskopem, na leczenie protetyczne, ani na zabiegi u chirurga twarzowo-szczękowego. Takie zabiegi wykonywane są u nas w gabinecie przez lekarzy specjalistów w tygodniu, zgodnie z grafikiem pracy konkretnych specjalistów.

W soboty przyjmujemy nie tylko pacjentów bólowych, również Pacjentów którym z różnych powodów nie pasują terminy w tygodniu. Istnieje możliwość umówienia z wyprzedzeniem wizyty na leczenie próchnicy, ekstrakcje zębów oraz na wybielanie zębów.

Dentysta w sobotę Łódź – rezerwacja terminu:

Wybielanie zębów martwych po leczeniu kanałowym – Arie Stomatologia Łódź

Wielu Pacjentów zgłasza się do gabinetu Arie Stomatologia w celu poprawienia zdrowia, ale i estetyki swoich zębów. Marzenie o bielszym uśmiechu może być zrealizowane na różne sposoby. W zależności od stanu zębów Pacjenta proponujemy m.in. jedną z dwóch metod wybielania – wybielanie nakładkowe lub wybielanie gabinetowe lampą ZOOM!. Decydując się na wybielanie Pacjent musi być jednak świadomy, że nie wszystkie zęby podlegają wybielaniu. Nie wybielają się np. wypełnienia w zębach (jeśli są one bardzo ciemne, czasami wskazana jest wymiana wypełnień po zakończeniu wybielania i ustabilizowaniu koloru), zęby skorygowane licówkami, korony, mosty i inne prace protetyczne. Również zęby martwe po leczeniu kanałowym nie zmienią barwy podczas wybielania. Wybielanie zębów martwych po leczeniu kanałowym – jak wygląda proces wybielania zębów po leczeniu endodontycznym?

Ząb martwy po leczeniu kanałowym

Po leczeniu kanałowym niejednokrotnie leczony ząb staje się siny lub ciemnieje. Dzieje się tak ponieważ do kanalików zębinowych wnikają krew (krwawienie miazgi może być skutkiem urazu mechanicznego) lub fragmenty materiału wypełniającego po leczeniu kanałowym. Zęby ciemnieją także pod wpływem materiałów starego typu wykorzystywanych do leczenia kanałowego, gdy ząb nie jest idealnie oczyszczony z miazgi lub gdy matriał endodontyczny jest nie tylko w kanałach, ale też dostaje się do korony zęba. Niestety nigdy nie da się przewidzieć, czy ząb po leczeniu zmieni barwę. Nawet perfekcyjnie przeleczone kanałowo zęby mogą ciemnieć, a tempo takich zmian zawsze zależy od indywidualnych predyspozycji Pacjenta.

Wybielanie martwych zębów po leczeniu kanałowym

Zębów martwych nie da się wybielić standardowymi metodami wybielania. W związku z tym, że proces ciemnienia zachodzi od środka, to również wybielanie musi być w ten sposób przeprowadzone. Wybielanie zębów martwych po leczeniu kanałowym wygląda następująco. Lekarz dentysta ponownie otwiera ząb i odpowiednio zabezpiecza przeleczony korzeń, tak aby środek wybielający nie dostał się z korony zębowej do kanałów. Następnie umieszcza w komorze zęba specjalistyczny środek wybielający zabezpieczony opatrunkiem, który musi być wymieniany co 7 dni. Taką procedurę powtarza się kilkakrotnie, do uzyskania satysfakcjonującego efektu rozjaśnienia.

Inne metody na wybielanie martwych zębów po leczeniu kanałowym

Ciemniejszy ząb martwy można również zamaskować licówką kompozytową lub porcelanową lub koroną porcelanową. Taka praca protetyczna pozwala na dokładniejsze dobranie koloru do reszty wybielonych zębów. Ząb po leczeniu kanałowym lekarz dentysta w niektórych przypadkach wzmacnia wkładem koronowo-korzeniowym, aby uodpornić go na urazy mechaniczne podczas zakładania pracy protetycznej. Dzięki takiemu wkładowi ząb nie tylko dobrze będzie wyglądał, ale też będzie mógł dłużej służyć. Procedura taka nie jest potrzebna w przypadku licówek kompozytowych, ale często stosowana jest w przypadku koron porcelanowych. O szczegółowym planie leczenia, w zależności od stanu zęba, zawsze decyduje lekarz dentysta.

Obraz darmowy pobrany z portalu Pixabay - wybielanie zębów martwych po leczeniu kanałowym Łódź

Wybielanie zębów martwych po leczeniu kanałowym – konsultacja

Przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów zawsze należy skonsultować się z lekarzem dentystą. Stomatolog po wykonaniu przeglądu zębów i rozmowie z Pacjentem o oczekiwaniach względem wybielania doradzi najlepszy plan poprawy estetyki uśmiechu. Istnieją różne metody rozjaśnienia uśmiechu, najważniejsze to dobrać najlepszą dla danego Pacjenta opcję.

Konsultację dotyczącą wybielania i wybielania zębów martwych po leczeniu kanałowym można umówić telefonicznie: 884-053-111, mailowo: rejestracja@arie-stomatologia.pl i przez wiadomość prywatną na portalu Facebook. Arie Stomatologia Łódź – wybielanie zębów → więcej informacji: http://arie-stomatologia.pl/uslugi/wybielanie-zeby/

gay porno rus pornosu türkçe porno travesti porno zenci pornosu
Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Tak, zgadzam się.
x