Arie Stomatologia  — (42) 307 06 00  — biuro@arie-stomatologia.pl — Pienista 41G lok. 17 — 94-109 Łódź — woj. łódzkie — NIP: 7272783646

Stomatologia

Jakie nawyki warto wyrobić u dziecka, aby miało zdrowsze zęby? – część 2.

Czas pandemii zmusił wszystkich do pozostania w domach. Chociaż sprawiło to wiele niedogodności, warto pamiętać o jednym pozytywnym aspekcie tej sytuacji – możliwości spędzenia wartościowego czasu z najbliższymi. Może udało Wam się nauczyć Waszego szkraba czegoś nowego? Może dzięki wspólnej pracy nad lekcjami poprawiliście oceny? Odkryliście wspólną pasję? Jeśli tak, to świetnie! Zachęcamy Was teraz do wykorzystania tego potencjału oraz otrzymanego czasu na kolejny projekt. Zadbajcie razem o zęby całej rodziny! Zwykle wystarczy wypracować kilka nawyków, aby zęby były zdrowsze, a wizyty u stomatologa mogły wiązać się jedynie z rutynowym przeglądem i nagrodą, a nie z leczeniem bolącego ząbka. Zdrowsze zęby u  dziecka? Jakie nawyki warto wyrobić u dziecka, aby miało zdrowsze zęby?

Część pierwsza tekstu:
Jakie nawyki warto wyrobić u dziecka, aby miało zdrowsze zęby? – część 1.
Część druga:

4. Ograniczenie słodyczy.

Zdrowsze zęby u dziecka – jakie nawyki warto wyrobić u malucha? Oczywiście starać się unikać w diecie dziecka cukrów. O tym jak duże znaczenie ma spożywanie słodkich pokarmów i napojów na zęby przestrzegaliśmy już wielokrotnie m.in. w tekście: „Czym karmić dziecko, żeby miało zdrowe zęby? Wpływ diety na zdrowie zębów dzieci.” Spożywanie produktów bogatych w cukry proste (tj. glukoza, fruktoza, sacharoza, maltoza) sprzyja rozwojowi próchnicy i jest to potwierdzone wieloma badaniami naukowymi. Na jakie produkty powinno się przede wszystkim uważać? Najgorsze są te produkty spożywcze, które kleją się do zębów i dłużej utrzymują się na ich powierzchni (np. chrupki, cukierki typu toffie), bo bakterie próchnicotwórcze mają więcej czasu na działanie. Trzeba jednak uważać też na takie łakocie jak: słodkie bułki i pączki, ciasteczka, ciasta, batony, masło orzechowe i czekoladowe, cukierki, chrupki ziemniaczane, chipsy i kolorowe napoje gazowane, soki owocowe, słodkie płatki śniadaniowe itd..

Oczywiście trudno jest zupełnie wykluczyć z diety dziecka wszystkie wyżej wymienione produkty. Nie zakazujemy ich spożywania, ale na pewno nie powinny być one częścią codziennego menu, a jedynie dodatkiem jedzonym przez malucha w odpowiednich ilościach. Trzeba też zadać o odpowiednią higienę jamy ustnej dziecka po zjedzeniu „deserku”. Jeśli to możliwe około pół godziny po posiłku powinno się umyć dziecku zęby. W higienie jamy ustnej w ciągu dnia, gdy nie ma możliwości wyszczotkowania zębów, może także pomóc bezcukrowa guma do żucia.

5. Wprowadzenie do diety dziecka produktów wpływających na wzmocnienie kości i zębów.

Jakie nawyki warto wyrobić u dziecka, aby miało zdrowsze zęby? – część 1.

Czas pandemii zmusił wszystkich do pozostania w domach. Chociaż sprawiło to wiele niedogodności, warto pamiętać o jednym pozytywnym aspekcie tej sytuacji – możliwości spędzenia wartościowego czasu z najbliższymi. Może udało Wam się nauczyć Waszego szkraba czegoś nowego? Może dzięki wspólnej pracy nad lekcjami poprawiliście oceny? Odkryliście wspólną pasję? Jeśli tak, to świetnie! Zachęcamy Was teraz do wykorzystania tego potencjału oraz otrzymanego czasu na kolejny projekt. Zadbajcie razem o zęby całej rodziny! Zwykle wystarczy wypracować kilka nawyków, aby zęby były zdrowsze, a wizyty u stomatologa mogły wiązać się jedynie z rutynowym przeglądem i nagrodą, a nie z leczeniem bolącego ząbka. Zdrowsze zęby dziecka? Jakie nawyki warto wyrobić u dziecka, aby miało zdrowsze zęby?

Zdrowsze zęby dziecka? Jakie nawyki warto wyrobić u dziecka, aby miało zdrowsze zęby?

1. Regularne szczotkowanie zębów odpowiednią techniką i dobrze dobraną szczoteczką i pastą do zębów.

Podstawą dbania o zdrowie jamy ustnej jest jej poprawna higiena. Powinniśmy nauczyć dziecko, że bez względu na okoliczności trzeba minimum dwa razy dziennie, rano po przebudzeniu i na wieczór tuż przed spaniem, umyć zęby. Nawyk ten powinien być kształtowany już od najmłodszych lat, bo o zęby mleczne trzeba dbać tak samo dobrze, jak o zęby stałe. Szczotkowanie powinno trwać około 2 minuty, a dziecko musi dotrzeć szczoteczką do wszystkich powierzchni zębów, również tych z tyłu. Jeśli maluch ma z tym problemy, warto wspomóc go w codziennej toalecie jamy ustnej, póki nie wyrobi wystarczającej sprawności, by móc poprawnie szczotkować zęby samodzielnie. W przypadku dzieci, które same szczotkują zęby, można włączać budzik odmierzający 2 minuty lub zamienić szczotkowanie w zabawę używając preparatów wybarwiających na kolorowo płytkę nazębną. Maluch musi wtedy myć zęby tak długo, aż nie usunie kolorowego zabarwienia ze szkliwa.

Ważny jest dobór szczoteczki, nie może być ona za twarda, a jej główka za duża, bo szczotkowanie zębów będzie sprawiało dziecku ból i dyskomfort. Kupując szczoteczkę warto kierować się informacjami na jej opakowaniu i wybrać model odpowiedni dla wieku dziecka. Tak samo należy dbać o dobór pasty do zębów. Na szczęście wybór past dla najmłodszych jest coraz większy, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem najlepszych właściwości przy jednoczesnym dobrym smaku pasty. Mycie zębów to powinna być dla malucha przyjemność, tylko wtedy nawyk szczotkowania nie będzie przykrym obowiązkiem, ale zwykłą, regularną czynnością.

2. Nie podjadanie w nocy.

12 maja – Światowy Dzień Zdrowych Dziąseł. Jak dbać o zdrowie dziąseł? Dlaczego warto to robić?

Co roku 12 maja obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowych Dziąseł. Warto wykorzystać taką okazję, aby przypomnieć dlaczego zdrowie jamy ustnej, zębów i dziąseł jest tak ważne dla ogólnej kondycji naszego organizmu. Liczne, rokrocznie przeprowadzane badania wykazują jasne powiązania między chorobami przyzębia, a powikłaniami sercowo-naczyniowymi, cukrzycą, przewlekłą chorobą nerek, reumatoidalnym zapaleniem stawów, a nawet chorobą Alzheimera. Co więcej choroby przyzębia zwiększają ryzyko rozwoju choroby wieńcowej i zawału ponad 2,5 krotnie (szczególnie u Pacjentów 60+) i dwukrotnie zwiększają ryzyko wystąpienia udaru niedokrwiennego mózgu o etiologii zatorowej lub zakrzepowej.* Jak widać, choroby dziąseł, ale też generalnie choroby jamy ustnej, stwarzają zagrożenie dla zdrowia ogólnego i mają wpływ na kondycję całego organizmu. Jak dbać o zdrowie dziąseł? Dlaczego warto to robić?

Dlaczego warto dbać o zdrowie dziąseł?

Choroby przyzębia nie są rzadką chorobą. Przewlekłe stany zapalne przyzębia (m.in. zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia, perimplantitis) dotykają około 80% osób w wieku 35+.*

Piaskowanie zębów – czym różni się od skalingu?

Jak informowaliśmy w ostatnim wpisie „Skaling – na czym polega skaling zębów?” profesjonalna higienizacja, czyli czyszczenie zębów, składa się ze skalingu i piaskowania. Skaling to zabieg mający na celu oczyszczenie zębów z kamienia nazębnego, natomiast piaskowanie z osadów i powierzchownych przebarwień. Piaskowanie zębów Łódź – Arie Stomatologia. Lekarz dentysta gabinetu Arie odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące piaskowania zębów.

Darmowy obraz ze strony Pixabay: https://pixabay.com/pl/vectors/u%C5%9Bmiech-usta-z%C4%99by-dentysta-2836221/

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów Łódź to rutynowa, bezpieczna i bezbolesna procedura stomatologiczna, wykonywana jako część profesjonalnej higienizacji zębów: skalingu i piaskowania. Lekarz dentysta używa specjalistycznego urządzenia – piaskarki stomatologicznej, która kieruje strumień piasku stomatologicznego i wody pod ciśnieniem na powierzchnię zębów. Zabieg ten ma za zadanie usunąć osady ze szkliwa i przestrzeni międzyzębowych, płytkę nazębną oraz niektóre przebarwienia (piaskowanie nie usunie przebarwień związanych z wrodzonymi zaburzeniami rozwojowymi szkliwa, przebarwień po antybiotykach czy początkowych plam próchnicowych). Dzięki odpowiedniej technice, piasek może dotrzeć do miejsc niedostępnych dla szczoteczki do zębów, jak przestrzenie międzyzębowe czy doczyścić bruzdy na powierzchni zębów. Po piaskowaniu, lekarz dentysta zwykle poleruje zęby specjalną pastą, aby dodatkowo je wygładzić, może też zaproponować fluoryzację, dla wzmocnienia szkliwa. Cała procedura, razem ze skalingiem trwa jedynie 20 – 30 minut, a pacjent wychodzi z gabinetu z czystszym i jaśniejszym uśmiechem.

Skaling – na czym polega skaling zębów?

 

Skaling i piaskowanie czyli tzw. higienizacja zębów to zabieg bardzo często wykonywany w gabinecie stomatologicznym. Skaling to zabieg mający na celu oczyszczenie zębów z kamienia nazębnego. Jest on wskazany nie tylko ze względów estetycznych, ale również (a nawet przede wszystkim) zdrowotnych. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a jego wykonanie pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych problemów w jamie ustnej takich jak: próchnica czy paradontoza.

Czym jest kamień nazębny?

Aby wyjaśnić dlaczego tak ważne jest regularne wykonywanie skalingu zębów, trzeba zacząć od pojęć takich jak płytka nazębna i kamień nazębny. Płytka nazębna inaczej płytka bakteryjna to miękki nalot tworzący się na zębach w czasie pomiędzy ich czyszczeniem. Składa się z substancji zawartych w ślinie, produktów metabolizmu bakterii, złuszczonych komórek nabłonka itd.. Płytkę nazębną powinno się regularnie usuwać szczotkując i nitkując zęby. Nieusunięta płytka nazębna mineralizuje się tworząc twardszą strukturę – kamień nazębny. Kamień nazębny to ciemny i twardy osad powstający ze zwapniałej płytki nazębnej i tworzący się zazwyczaj najsilniej w okolicach szyjek zębowych. Nie da się go usunąć tradycyjnymi metodami czyszczenia zębów. Aby usunąć kamień nazębny konieczna jest wizyta u lekarza dentysty lub u wykwalifikowanej higienistki stomatologicznej i zabieg skalingu zębów.

Darmowy obraz pobrany ze strony Pixabay

 

Dlaczego trzeba usuwać kamień nazębny?

Jak dbać o protezę zębową? Specjalista protetyki stomatologicznej Łódź.

Proteza zębowa jest bardzo dobrą metodą uzupełnienia licznych braków zębowych. Współczesne protezy to nie są już ciężkie i niewygodne „sztuczne szczęki”, ale dopasowane do potrzeb Pacjenta, estetyczne i komfortowe wypełnienia luk w jamie ustnej. Niektórzy Pacjenci boją się podjąć decyzji o wykonaniu protezy ze względu na niewiedzę jak będą z nią funkcjonować i o nią dbać. Martwią się, że proteza będzie bardzo widoczna, trudna w utrzymaniu lub że będzie wypadać podczas rozmowy czy jedzenia. Są to niepotrzebne zmartwienia. Dobrze wykonana proteza (np. acronowa, acetylowa lub szkieletowa) dobrze wygląda, jest lekka, wygodna i nie zmniejsza  komfortu życia Pacjenta, a wręcz znacznie go poprawia. Ważne jest jedynie, aby odpowiednio dbać o protezę, tak, aby dobrze spełniała swoje funkcje jak najdłużej. Jak dbać o protezę zębową?

Proteza zębowa – to trzeba wiedzieć!

Ważne, by pamiętać, że o protezę zębową również trzeba dbać, tak jak dba się o swoje zęby. Konieczne jest utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej i czystości protezy. Zapewni to: ograniczenie stanów zapalnych w jamie ustnej, zdrowe dziąsła, brak problemów z przykrym zapachem z jamy ustnej, ładniejszy uśmiech (bez przebarwień na protezie), lepsze dopasowanie protezy (drobinki jedzenia nie będą obcierały śluzówki).

Uwaga! Brak odpowiedniej higieny może doprowadzić m.in. do: nawracających stanów zapalnych w jamie ustnej, powstawania owrzodzeń, pogarszania się kondycji dziąseł, a także (w przypadku protez częściowych) pogarszania się stanu zębów stałych pozostałych w jamie ustnej.

Jak dbać o protezę zębową? Radzi specjalista protetyki stomatologicznej Łódź.

– Protezę zębową powinno się codziennie zdejmować na noc, tak aby błona śluzowa w jamie ustnej mogła „odpocząć” od ucisku.

Do czyszczenia protez dostępne są różnorodne środki m.in. tabletki (np. Corega Tabs, Prokudent, Protefix), pasty do protez (Corega, Protefix, Blend-a-dent), proszek do czyszczenia (Protefix).

– Inne przydatne produkty to: specjalna szczoteczka czyszcząca do protez (np. Oral B, Protefix, Curaprox, Prokudent, Jordan itd.), o miękkim włosiu, które nie rysuje powierzchni protezy i z dwoma główkami – do czyszczenia wewnętrznej i zewnętrznej części protezy, ułatwiającymi dotarcie do różnych jej przestrzeni.

Parliamo italiano! – Dentista che parla italiano a Łódź in Polonia.

Parliamo italiano! – Dentista che parla italiano a Łódź in Polonia.

Stai cercando un dentista che parla italiano a Lodz, in Polonia? Benvenuti nello studio dentistico Arie Stomatologia! Siamo situati a Łódź (Łódź, Polonia) in via Pienista 41G / 17. Arie Stomatologia ha creato un team interdisciplinare di dentisti con molti anni di esperienza di lavoro per fornire ai nostri pazienti il più alto standard di cura dentale. Tutti i nostri dentisti parlano inglese e polacco. Dentista Michał Kuroszczyk parla anche italiano! Sappiamo che è importante avere un medico che sa parlare italiano per avere una comunicazione più semplice e per la possibilità di risolvere i problemi di salute.

Verifica che cosa possiamo offrirti!

Al nostro moderno centro dentistico Arie Stomatologia possiamo offrirti seguenti trattamenti:

 • Odontoiatria conservativa ( otturazioni, ricostruzioni estetiche )
 •  Sbiancamento dei denti ( con lampada fotoattivante a LED )
 • Odontoiatria estetica ( per esempio: faccette dentali )
 • Endodonzia – cura canalare ( usando strumenti sia manuali che rotanti ),
 • Chirurgia ( Estrazioni dei denti, anche dei denti del giudizio sia superiori che inferiori, delle radici, innesto osseo, scopertura impianti)
 • Implantologia – Impianti dentali
 • Protesi dentaria ( Protesi mobili: protesi scheletrate, protesi parziali e totali, ribasatura. Protesi fisse: corone singole [ in zirconio o metalloceramica], ponti su denti naturali e su impianti.
 • Odontoiatria pediatrica (otturazioni, pulpotomie, estrazioni)
 • Paradontologia (ablazione tartaro, levigatura radicolare)

 

Dentista che parla italiano a Łódź – Contatti

Arie Stomatologia

Indirizzo: Via Pienista 41G / 17, Lodz (Łódź) – Polonia

Telefono: (42) 307 06 00 (parliamo inglese e polacco)

Cellulare: 884 053-111 (parliamo inglese e polacco)

e-mail: contact@arie-stomatologia.pl (parliamo italiano, inglese e polaco)

Piu informazioni in inglese: https://arie-stomatologia.pl/english-dental-travel-to-poland/

Wpływ palenia papierosów na stan jamy ustnej. Interwencja Antynikotynowa Arie Stomatologia Łódź

W ramach akcji „Profilaktyka Raka Jamy Ustnej” prowadzonej przez gabinet Arie Stomatologia w Łodzi we współpracy z Fundacją „Z uśmiechem przez życie” informowaliśmy Państwa o:
– podstawowych informacjach na temat nowotworów jamy ustnej,
– diagnostyce,
– profilaktyce,
i o czynnikach zwiększających ryzyko zachorowania wśród których wymienia się m.in. palenie i żucie tytoniu. Cały tekst dostępny jest tutaj→ CZYTAJ WIĘCEJ. Wpływ palenia papierosów na stan jamy ustnej jest bardzo negatywny. Jakie są konsekwencje zdrowotne palenia?

obraz ze strony Pixabay - darmowe obrazy // Wpływ palenia papierosów na stan jamy ustnej

Wpływ palenia papierosów na stan jamy ustnej.

Nałogowe palenie może powodować: przewlekłe zapalenia błony śluzowej i przyzębia, zwiększoną podatność błony śluzowej na mikrourazy – powstawanie nadżerek i owrzodzeń, utrudnione gojenie po zabiegach stomatologicznych i chirurgicznych, suchość jamy ustnej, nieprzyjemny zapach z ust, żółknięcie i osłabianie się zębów, wzmożone odkładanie się kamienia nazębnego i inne dolegliwości w jamie ustnej. Co więcej palenie i żucie tytoniu ma bardzo silne działanie silnie kancerogenne. Możliwość zachorowania na raka jamy ustnej u palaczy jest aż 18-krotnie większe niż u pacjentów niepalących. Wpływ palenia papierosów na stan jamy ustnej jest więc jednoznaczny.

Drodzy Pacjenci, jeśli Państwo palą, szczerze namawiamy do rzucenia nałogu! Korzyści związane z zaprzestaniem palenia są ogromne. Zadbają Państwo dzięki temu o swoje zdrowie i urodę oraz zmniejszy się ryzyko zachorowania przez Państwa na choroby nowotworowe.

Gdzie szukać pomocy w zaprzestaniu palenia? Terapie antynikotynowe.

Dostępne są różnorodne terapie antynikotynowe. W zależności od siły nałogu mogą Państwo stosować farmakoterapię lub zdecydować się na wspomagającą psychoterapię behawioralno-poznawczą. Pomocy w rzuceniu palenia mogą Państwo szukać m.in. tutaj:

Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym801 108 108 → więcej informacji (https://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/telefoniczna-poradnia-pomocy-palacym/)

Zachęcamy również do zapoznania się ze stronami na temat walki z uzależnieniem od nikotyny:
https://www.gov.pl/documents/292343/436711/ABC_rzucania_palenia-_ulotka.pdf/30624571-1ee7-0fe8-0fcb-f15de02ef45c
http://jakrzucicpalenie.pl/
https://www.tppu.org/czytelnia/90-porady-dla-osob-rzucajacych-palenie
http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/50-artykuly/219-jak-pomoc-palaczom-rzucic-palenie.html
https://116111.pl/problemy/jak-rzucic-palenie,aid,102

Rzucanie palenia, nie zawsze jest łatwe i niekoniecznie musi się udać za pierwszym razem. Najważniejsze to nie poddawać się i dalej walczyć o swoje zdrowie. Korzyści z niepalenia będzie wiele: poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej, lepsze samopoczucie i wygląd, zmniejszenie ryzyka zachorowania na liczne choroby m.in. na nowotwory jamy ustnej, nienarażanie rodziny na wdychanie dymu papierosowego, oszczędność pieniędzy i wiele innych.

Drodzy Pacjenci, unikajcie dodatkowych zagrożeń zdrowotnych. Palenie szkodzi zdrowiu!

Źródła:
https://dentonet.pl/palenie-a-stan-jamy-ustnej/
www.zusmiechem.org.pl/
http://jakrzucicpalenie.pl/
https://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/telefoniczna-poradnia-pomocy-palacym/
https://portal.abczdrowie.pl/minimalna-interwencja-nikotynowa

English speaking dentist in Lodz

We are getting many questions, if our dentists at Arie Dental Clinic in Lodz speak English. We are glad to inform you that all our dentists speak English and can communicate with you during dental procedures to explain the treatment plan and answer any questions you have. Apart from English speaking dentist in Lodz, we also provide registration in English (prefferably first by e-mail: contact@arie-stomatologia.pl). All registration forms and treatment consents are in English, for you to be aware of the treatment plan and well informed throught the whole treatment process. We do our best to make you feel comfortable during your visits, as we know that the language barrier can be stressful while undergoing medical procedures.

English speaking dentist in Lodz – Arie Stomatologia / Arie Dental Clinic

In Arie Dental Clinic we offer:

consultations with dentists and specialists listed below,
conservative treatment – dental caries treatment of both deciduous and permanent teeth, scaling & polishing of the teeth, ICON treatment – removal of white stains on the teeth,
endodontics – root canal treatment and re-treatment, also using the microscope and ultrasonic method,
teeth whitening – in-office whitening with Philips ZOOM lamp and take-home whitening treatment,
dental prosthodontics – for example: porcelain and composite veneers, porcelain and composite crowns, dental night guard, dentures, inlays and onlays, bridgework,
dental surgery – extraction of primary and secondary teeth, wisom teeth extraction, A-PRF and I-PRF treatment, guided bone regeneration, bone grafts and biomaterials augmentation, surgical removal of various changes in the mucosa of the oral cavity,
dental implants.

Pogotowie stomatologiczne w soboty – Arie Stomatologia

 

Drodzy Pacjenci, gabinet Arie Stomatologia w Łodzi (Retkinia) jest czynny w soboty w godzinach 9-13. Na wizyty w soboty można zapisywać się z wyprzedzeniem, jest to opcja dla tych z Państwa którzy nie mają czasu na podjęcie leczenia stomatologicznego w dniach pracy. W soboty, w miarę możliwości, przyjmujemy także pacjentów z bólem zęba, na pilne leczenie i ekstrakcje. Zapisy odbywają się w godzinach pracy gabinetu, o zapisie decyduje kolejność zapisu telefonicznego na wizytę. Niestety nie zawsze mamy możliwość przyjąć wszystkich telefonujących pacjentów, więc jeśli zależy Państwu na tym, aby dostać się w danym dniu na wizytę prosimy o kontakt w godzinach porannych. W soboty przyjmujemy również pacjentów anglojęzycznych, mówimy bowiem po angielsku.

W soboty w gabinecie Arie Stomatologia przyjmuje lek.dent. Michał Kuroszczyk – Pan doktor zajmuje się leczeniem zachowawczym, leczeniem endodontycznym (kanałowym), zabiegami estetycznymi m.in. wybielaniem zębów oraz usuwaniem zębów (również ekstrakcje zębów mądrości). Od listopada w soboty będzie przyjmować również lek.dent. Dorota Sokołowska. Pani doktor zajmuje się leczeniem zachowawczym, leczeniem endodontycznym (również pod mikroskopem) i innymi zabiegami stomatologicznymi m.in. wybielaniem zębów.

Pogotowie stomatologiczne w soboty i niedziele

W razie silnego bólu zęba w sobotę popołudniu lub niedzielę, gdy nasz gabinet jest nieczynny, mogą Państwo szukać stomatologicznej pomocy doraźnej w następujących miejscach:

 • Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi
  ul. Sienkiewicza 137/141
  , 90-302 Łódź  tel. (42) 681 51 41; (42) 636 37 00 Świadczenia są udzielane bez skierowania osobom objętym ubezpieczeniem zdrowotnym i znajdującym się w stanie nagłym (wymagającym pomocy doraźnej).
 • Centrum Stomatologii Duodent ul.Rwańska 5, 97-300 Piotrków Trybunalski  Telefon do rejestracji: 730 188 991
 • NZOZ-Mirmed Tomaszów Mazowiecki ul. Mireckiego 90, tel. 798-717-077

Informacje o placówkach pogotowia stomatologicznego w soboty i niedziele, udzielających doraźnej pomocy stomatologicznej zostały zaczerpnięte ze stron Narodowego Funduszu Zdrowia (https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/LeczenieStomatologiczneDorazne) oraz Instytutu Stomatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (http://www.csk.umed.pl/pacjent/stomatologia-pomoc-dorazna/).

gay porno rus pornosu türkçe porno travesti porno zenci pornosu
Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Tak, zgadzam się.
x