Arie Stomatologia  — (42) 307 06 00  — biuro@arie-stomatologia.pl — Pienista 41G lok. 17 — 94-109 Łódź — woj. łódzkie — NIP: 7272783646

Stomatologia

Dentysta w sobotę Łódź

W związku z tym, że coraz częściej pytają Państwo o leczenie stomatologiczne w soboty informujemy, że gabinet Arie Stomatologia w Łodzi jest otwarty w soboty w godzinach 9-13. Dentysta w sobotę Łódź przyjmuje na leczenie zachowawcze (leczenie próchnicy), doraźną pomoc w bólu oraz pilne ekstrakcje zębów (usuwanie zębów). Przyjmujemy Pacjentów bólowych zgodnie z wolnymi terminami w grafiku, w godzinach pracy gabinetu. W miarę możliwości, prosimy o kontakt w celu umówienia wizyty na pomoc w bólu od rana, wtedy mamy największe szanse znaleźć dla Państwa termin na leczenie.

W soboty nie ma niestety możliwości umówienia się na leczenie endodontyczne (kanałowe) pod mikroskopem, na leczenie protetyczne, ani na zabiegi u chirurga twarzowo-szczękowego. Takie zabiegi wykonywane są u nas w gabinecie przez lekarzy specjalistów w tygodniu, zgodnie z grafikiem pracy konkretnych specjalistów.

W soboty przyjmujemy nie tylko pacjentów bólowych, również Pacjentów którym z różnych powodów nie pasują terminy w tygodniu. Istnieje możliwość umówienia z wyprzedzeniem wizyty na leczenie próchnicy, ekstrakcje zębów oraz na wybielanie zębów.

Dentysta w sobotę Łódź – rezerwacja terminu:

Wybielanie zębów martwych po leczeniu kanałowym – Arie Stomatologia Łódź

Wielu Pacjentów zgłasza się do gabinetu Arie Stomatologia w celu poprawienia zdrowia, ale i estetyki swoich zębów. Marzenie o bielszym uśmiechu może być zrealizowane na różne sposoby. W zależności od stanu zębów Pacjenta proponujemy m.in. jedną z dwóch metod wybielania – wybielanie nakładkowe lub wybielanie gabinetowe lampą ZOOM!. Decydując się na wybielanie Pacjent musi być jednak świadomy, że nie wszystkie zęby podlegają wybielaniu. Nie wybielają się np. wypełnienia w zębach (jeśli są one bardzo ciemne, czasami wskazana jest wymiana wypełnień po zakończeniu wybielania i ustabilizowaniu koloru), zęby skorygowane licówkami, korony, mosty i inne prace protetyczne. Również zęby martwe po leczeniu kanałowym nie zmienią barwy podczas wybielania. Wybielanie zębów martwych po leczeniu kanałowym – jak wygląda proces wybielania zębów po leczeniu endodontycznym?

Ząb martwy po leczeniu kanałowym

Po leczeniu kanałowym niejednokrotnie leczony ząb staje się siny lub ciemnieje. Dzieje się tak ponieważ do kanalików zębinowych wnikają krew (krwawienie miazgi może być skutkiem urazu mechanicznego) lub fragmenty materiału wypełniającego po leczeniu kanałowym. Zęby ciemnieją także pod wpływem materiałów starego typu wykorzystywanych do leczenia kanałowego, gdy ząb nie jest idealnie oczyszczony z miazgi lub gdy matriał endodontyczny jest nie tylko w kanałach, ale też dostaje się do korony zęba. Niestety nigdy nie da się przewidzieć, czy ząb po leczeniu zmieni barwę. Nawet perfekcyjnie przeleczone kanałowo zęby mogą ciemnieć, a tempo takich zmian zawsze zależy od indywidualnych predyspozycji Pacjenta.

Wybielanie martwych zębów po leczeniu kanałowym

Zębów martwych nie da się wybielić standardowymi metodami wybielania. W związku z tym, że proces ciemnienia zachodzi od środka, to również wybielanie musi być w ten sposób przeprowadzone. Wybielanie zębów martwych po leczeniu kanałowym wygląda następująco. Lekarz dentysta ponownie otwiera ząb i odpowiednio zabezpiecza przeleczony korzeń, tak aby środek wybielający nie dostał się z korony zębowej do kanałów. Następnie umieszcza w komorze zęba specjalistyczny środek wybielający zabezpieczony opatrunkiem, który musi być wymieniany co 7 dni. Taką procedurę powtarza się kilkakrotnie, do uzyskania satysfakcjonującego efektu rozjaśnienia.

Inne metody na wybielanie martwych zębów po leczeniu kanałowym

Ciemniejszy ząb martwy można również zamaskować licówką kompozytową lub porcelanową lub koroną porcelanową. Taka praca protetyczna pozwala na dokładniejsze dobranie koloru do reszty wybielonych zębów. Ząb po leczeniu kanałowym lekarz dentysta w niektórych przypadkach wzmacnia wkładem koronowo-korzeniowym, aby uodpornić go na urazy mechaniczne podczas zakładania pracy protetycznej. Dzięki takiemu wkładowi ząb nie tylko dobrze będzie wyglądał, ale też będzie mógł dłużej służyć. Procedura taka nie jest potrzebna w przypadku licówek kompozytowych, ale często stosowana jest w przypadku koron porcelanowych. O szczegółowym planie leczenia, w zależności od stanu zęba, zawsze decyduje lekarz dentysta.

Obraz darmowy pobrany z portalu Pixabay - wybielanie zębów martwych po leczeniu kanałowym Łódź

Wybielanie zębów martwych po leczeniu kanałowym – konsultacja

Przed podjęciem decyzji o wybielaniu zębów zawsze należy skonsultować się z lekarzem dentystą. Stomatolog po wykonaniu przeglądu zębów i rozmowie z Pacjentem o oczekiwaniach względem wybielania doradzi najlepszy plan poprawy estetyki uśmiechu. Istnieją różne metody rozjaśnienia uśmiechu, najważniejsze to dobrać najlepszą dla danego Pacjenta opcję.

Konsultację dotyczącą wybielania i wybielania zębów martwych po leczeniu kanałowym można umówić telefonicznie: 884-053-111, mailowo: rejestracja@arie-stomatologia.pl i przez wiadomość prywatną na portalu Facebook. Arie Stomatologia Łódź – wybielanie zębów → więcej informacji: http://arie-stomatologia.pl/uslugi/wybielanie-zeby/

Wybielanie zębów metodą nakładkową żelem Philips ZOOM NiteWhite – instrukcja wybielania zębów

Wiosną wielu pacjentów gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi decyduje się na wybielanie zębów metodą nakładkową. O tym na czym polega metoda wybielania nakładkowego pisaliśmy TUTAJ, a o wskazaniach i przeciwwskazaniach do wybielania TUTAJ. Najważniejsze to pamiętać, że zabieg wybielania nie jest obojętny dla zębów, więc dla bezpieczeństwa powinien być przeprowadzony po konsultacji z lekarzem dentystą!

wybielanie zębów metodą nakładkowąWybielanie zębów metodą nakładkową – instrukcja

Ból zęba w święta – jak sobie z nim poradzić? Pilna wizyta u dentysty w Święta?

Ból zęba w święta – jak sobie z nim poradzić? Pilna wizyta u dentysty w Święta?

Często Pacjenci skarżą się, że ząb „odzywa się” w najmniej dogodnym momencie – na urlopie albo w trakcie świąt. Niestety tego, kiedy zaawansowana próchnica zacznie boleć nie da się przewidzieć. Tak jak pisaliśmy w tekście „Ból zęba. Nasz wróg czy sprzymierzeniec?” próchnica początkowo nie boli. Ból pojawia się przede wszystkim, gdy próchnica pogłębia się i drążąc głęboko przez szkliwo i zębinę, drażni miazgę inicjując jej stan zapalny. Bólu zęba nigdy nie wolno zlekceważyć! Świadczy on bowiem o tym, że w jamie ustnej dzieje się coś niedobrego. Gdy ząb zacznie chociaż „ćmić” koniecznie trzeba wybrać się na konsultację do lekarza dentysty, który zlokalizuje źródło i powód bólu i podejmie odpowiednie kroki w celu jego zminimalizowania/ wyeliminowania. Czy w przypadku bólu zęba niezbędna jest pilna wizyta u dentysty w Święta? Tak, do lekarza dentysty trzeba się wybrać tak szybko jak to możliwe.

Jakie mogą być przyczyny bólu zęba?

Najczęstszym powodem bólu zęba jest rozprzestrzeniająca się, nieleczona próchnica, która drążąc przez szkliwo i zębinę inicjuje stan zapalny miazgi zęba. Inne przyczyny bólu zęba to m.in.:

 • wypadnięcie wypełnienia,
 • zmiany spowodowane przeciążeniem zęba,
 • zapalenie związane ze złym stanem dziąseł,
 • obecność zębów zatrzymanych (najczęściej zębów mądrości),
 • nieszczelność wypełnień,
 • nadwrażliwość związana z obnażeniem szyjek zębowych,
 • owrzodzenia dziąseł,
 • ropień dziąsła,
 • złamanie lub pęknięcie zęba,
 • zmiany w tkankach okołowierzchołkowych,
 • odsłonięte szyjki zębowe,

ale powodów bólu może być jeszcze więcej.

Dlaczego powinno się wybielać zęby w gabinecie stomatologicznym?

Dlaczego powinno się wybielać zęby w gabinecie stomatologicznym? Na czym polega wybielanie zębów u dentysty Łódź? – odpowiada lek.dent. Magda Tyrka z gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi.

Wybielanie zębów u dentysty Łódź

„Każda osoba chcąca wybielać zęby powinna skonsultować to z lekarzem dentystą. Lekarz stomatolog po przeglądzie zębów, ocenia czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu i pomaga wybrać najlepszą dla Pacjenta metodę wybielania. Przeciwwskazania do wybielania to m.in. ciąża i karmienie piersią, niewyleczona próchnica, nieszczelne wypełnienia, problemy periodontologiczne, przyjmowanie pewnych leków fotoaktywnych (przy wybielaniu lampą z UV) i niektóre choroby. Wykonanie zabiegu na nieprzygotowanych zębach lub lekceważąc przeciwwskazania zdrowotne (co ma często miejsce, gdy Pacjent decyduje się na domowe metody wybielania – nie preparatami profesjonalnymi, ale np. ogólnodostępnymi środkami spożywczymi), może nieść za sobą wiele poważnych powikań – zarówno dla zębów jak i całego organizmu Pacjenta.

Jak uniknąć powikłań podczas wybielania zębów? – wybielanie zębów u dentysty Łódź

Należą do nich np. nasilona nadwrażliwość zębów podczas i po wybielaniu; ból zębów; nieodwracalne zmiany grubości szkliwa i jego pęknięcia na skutek używania domowej roboty mieszanek o właściwościach ściernych; zapalenie miazgi, gdy chemiczny preparat do wybielania dostanie się w głąb zęba i inne problemy ogólnoustrojowe. Pacjent może też być niezadowolony z efektu wybielania domowego jeśli ma zęby martwe, których wybielanie wymaga specjalistycznego cyklu zabiegów, przebarwienia na zębach (mogą być zamaskowane w gabinecie stomatologicznym za pomocą infiltranta ICON, wybielanie niejednokrotnie jedynie uwidacznia przebarwienia), liczne wypełnienia czy sztuczne korony i licówki, które się nie wybielają. Dlatego tak ważne jest by zabieg przeprowadzić pod kontrolą lekarza stomatologa, który przeprowadzi odpowiedni wywiad i diagnostykę, a nie samodzielnie.”

wybielanie zębów u dentysty Łódź

wybielanie zębów u dentysty Łódź

Czy u stomatologa można wykonać lifting twarzy? Arie Stomatologia Łódź

Ostatnimi czasy coraz modniejsze stają się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Chcemy być młodzi i piękni, a to przede wszystkim na naszej twarzy widać oznaki starzenia się. Chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy, niejednokrotnie zmarszczki, zapadające się policzki i zaburzenia w proporcjach twarzy spowodowane są złą kondycją jamy ustnej.  Najlepiej wtedy o pomoc poprosić swojego lekarza dentystę. Czy u stomatologa można wykonać lifting twarzy? Stomatolog lifting twarzy? Tak! O zabiegach stomatologicznych zmieniających rysy twarzy odpowiada lek.dent. Magda Tyrka z gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi.

Stomatolog lifting twarzy w Łodzi

„Chociaż lekarz dentysta podczas leczenia stomatologicznego nie wykonuje zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, to efekty jego pracy często zupełnie odmieniają rysy twarzy Pacjenta. Dzieje się tak, m.in. gdy Pacjent decyduje się na uzupełnienie braków zębowych. Luki w uzębieniu powodują bowiem zaburzenia proporcji twarzy, głębokie zmarszczki,zapadanie się mięśni policzków i warg, a co za tym idzie smutny i starczy wygląd. Odpowiednio przeprowadzone leczenie implantologiczne lub protetyczne np. dobrze dobrana proteza, potrafią zupełnie zmienić wygląd Pacjenta, bo twarz staje się „pełniejsza”, wygładzają się zmarszczki, a na dodatek Pacjent odzyskuje pewność siebie i chęć do uśmiechu, co dodatkowo wpływa na jego postrzeganie przez otoczenie.

Zabiegi estetyczne i wybielanie zębów w Łodzi

Oczywiście w gabinecie stomatologicznym można wykonać także inne zabiegi estetyczne takie jak wybielanie zębów czy korektę kształtu i koloru przednich zębów za pomocą licówek porcelanowych (również licówek non-prep bez szlifowania zębów). Chociaż nie zmieniają one rysów twarzy, to niejednokrotnie diametralnie odmieniają wygląd Pacjenta, który po zabiegu chętniej i szerzej się uśmiecha. A jak wiadomo szczery uśmiech zmienia oblicze człowieka, bo śmieją się wtedy nie tylko usta, ale cała twarz.

Stomatolog lifting twarzy – kiedy iść do dentysty zamiast do gabinetu medycyny estetycznej?

Jeśli, więc wykonywane zabiegi medycyny estetycznej nie przynoszą satysfakcjonujących efektów warto wybrać się do lekarza dentysty w celu sprawdzenia czy problem nie leży po stronie braków zębowych i czy liftingu twarzy nie powinno się wykonać tym razem na fotelu stomatologicznym.”

stomatolog lifting twarzy łódź

stomatolog lifting twarzy łódź

Ból nie musi oznaczać, że zęba trzeba usunąć. Czym jest leczenie endodontyczne?

Leczenie endodontyczne Łódź

Czym jest leczenie endodontyczne Łódź? – odpowiada lek.dent. Magda Tyrka z gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi.

W kwestii leczenia zębów najważniejsza jest profilaktyka i leczenie zachowawcze mające na celu zapobieganie głębokim ubytkom próchnicowym prowadzącym do zapalenia miazgi i silnego bólu, a w przypadku nie podjęcia żadnych działań nawet do konieczności usunięcia zęba. Usunięcie zęba to zawsze ostateczność. Zwykle istnieje jeszcze możliwość uratowania zęba podejmując jego leczenie endodontyczne – inaczej nazywane kanałowym.

Leczenie endodontyczne Łódź. Czy to to samo co leczenie kanałowe? Na czym polega leczenie endodontyczne Łódź?

Tak, leczenie endodontyczne to to samo co leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe zalecane jest w przypadku zapaleń i zakażeń miazgi zęba spowodowanych m.in. głęboką próchnicą, wielokrotnymi zabiegami wykonywanymi na zębie oraz zmianami okołowierzchołkowymi w kości. Leczenie polega na otwarciu komory zęba i odpowiednim opracowaniu jej ścian, usunięciu chorej miazgi, a następnie mechaniczno-chemicznym opracowaniu kanałów. Podczas zabiegu lekarz wspomaga się m.in. mikroskopem, endometrem, precezyjnymi narzędziami kanałowymi i kontrolą radiologiczną. Po opracowaniu i szczelnym wypelnieniu kanałów ząb zostaje odbudowany.”

Leczenie enododontyczne Łódź. Czy warto leczyć zęby kanałowo?

Dzięki leczeniu endodontycznemu ząb otrzymuje drugie życie. Warto leczyć zęby kanałowo, a nie od razu decydować się na ich usunięcie. Żadna, nawet najlepsza, praca protetyczna ani implant pod kątem funkcjonalności, nie zastąpi naturalnego zęba. Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe zazwyczaj kończy się powodzeniem i większości przypadków poprawnie przeleczone endodontycznie zęby służą Pacjentom przez długie lata.”

Leczenie endodontyczne Łódź – nasz tekst w Dzienniku Łódzkim.

leczenie endodontyczne Łódź

leczenie endodontyczne Łódź

Czy można leczyć zęby będąc w ciąży? Arie Stomatologia Łódź

Dentysta w ciąży Łódź

Ciąża nie jest czasem sprzyjającym inwazyjnym zabiegom stomatologicznym, ale jeśli zachodzi taka konieczność muszą zostać one wykonane. Wizyta u stomatologa niesie ulgę w bólu, pozwala uniknąć pogłębienia się problemu i zapobiega rozprzestrzenieniu się bakterii organizmie i ich dotarciu do płodu. Stany zapalne jamy ustnej u kobiety w ciąży, choroby przyzębia i ubytki próchnicowe mogą wpływać na zdrowie nie tylko mamy, ale i dziecka.

Dentysta w ciąży Łódź – kiedy najlepiej zadbać o zęby?

Oczywiście idealnym rozwiązaniem jest zadbanie o zęby jeszcze przed ciążą. Warto wybrać się do lekarza dentysty, wykonać zdjęcie panoramiczne zębów, wyleczyć ubytki próchnicowe, choroby dziąseł i usunąć zęby zakwalifikowane do ekstrakcji. Później najbezpieczniejszym czasem na leczenie stomatologiczne jest II trymestr ciąży, ale jeśli w innym okresie coś niepokoi Pacjentkę to nie warto zwlekać z wizytą u dentysty. Kontrolę można wykonać na każdym etapie ciąży.

Leczenie stomatologiczne w ciąży.

Należy pamiętać, że próchnica nie zawsze boli. W czasie całej ciąży leczenie uznane za lekarza dentystę za niezbędne jest przeprowadzane z uwzględnieniem stanu Pacjentki. Lekarz zawsze stara się wykonać zabiegi w sposób minimalizujący ryzyko dla zdrowia dziecka.

Co dzieje się z zębami w ciąży? – odpowiada dentysta w ciąży Łódź

Warto również zauważyć, że w trakcie ciąży wzrasta poziom niektórych hormonów we krwi, co może powodować rozpulchnienie i tkliwość dziąseł, prowadzić do stomatopatii protetycznych, kłopotów z przyzębiem i zwiększać podatność na rozwój próchnicy. Z tymi problemami również warto zgłosić się do lekarza dentysty.

Czy można leczyć zęby będąc w ciąży? Dentysta w ciąży Łódź – artykuł Dziennik Łódzki

Proteza nie musi być niewygodna – specjalista protetyki Łódź.

„Proteza wcale nie musi być niewygodna!” – mówi specjalista protetyki Łódź.

Proteza jest najpopularniejszym rozwiązaniem protetycznym wykorzystywanym u Pacjentów o licznych brakach zębowych. Rozmawiając o protezach trzeba podkreślić, że zawsze najważniejsza jest profilaktyka i leczenie zębów mające na celu zapobieganie konieczności ich usuwania – przypomina specjalista protetyki Łódź. Jeśli jednak dojdzie do sytuacji kiedy Pacjent, ze względu na wiek lub stan zdrowia, traci zęby, trzeba zadbać o odpowiednie uzupełnienie luk. Jak można uzupełnić braki zębowe i dlaczego należy to zrobić? -> http://arie-stomatologia.pl/jak-mozna-uzupelnic-braki-zebowe/

Proteza szkieletowa, proteza częściowa z akrylu, proteza acetylowa, proteza nylonowa – specjalista protetyki Łódź

Proteza nieprawidłowo kojarzy się Pacjentom z niewygodnym, nieestetycznym i wypadającym uzupełnieniem zębów tzw. „sztuczną szczęką”. Wraz z rozwojem stomatologii zmieniły się techniki i materiały z których wykonuje się prace protetyczne, dzięki czemu istnieje możliwość zaproponowania Pacjentowi zmiany starej, ciężkiej protezy na rozwiązanie o wiele bardziej wygodne, lżejsze i łatwiejsze w użytkowaniu. Poza popularną ruchomą protezą częściową z akrylu i protezą szkieletową istnieje obecnie możliwość wykonania estetycznych protez acetylowych i nylonowych. Protezy te są cieńsze, lżejsze, elastyczne, ale jednocześnie wytrzymałe. Nie ma również konieczności mocowania protez częściowych akrylowych na nieestetycznych metalowych klamrach – technik może zastosować np. zatrzaski lub może dopasować klamry w protezie nylonowej do koloru dziąsła lub acetylowej do koloru zębów. Warto zastanowić się jakie mają Państwo oczekiwania wobec protezy i razem z lekarzem dentystą korzystając z alternatywnych metod, ustalić rozwiązanie łączące estetykę z funkcjonalnością.

Specjalista protetyki Łódź - proteza - Obraz ze strony: https://bit.ly/2OuJsxa

Specjalista protetyki Łódź – proteza – Obraz ze strony: https://bit.ly/2OuJsxa

Jak poradzić sobie z lękiem przed dentystą? – stomatolog Retkinia

Jak poradzić sobie z lękiem przed dentystą? – stomatolog Retkinia

odpowiada stomatolog Retkinia – lek.dent. Magda Tyrka z gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi. „Wielu Pacjentów zgłaszających się do naszego gabinetu sygnalizuje, że boi się wizyty. Taki lęk, w niektórych przypadkach zwany dentofobią, może mieć wiele przyczyn np. złe doświadczenia z dzieciństwa lub wcześniejszego leczenia, obawa o stan zębów lub o koszty zabiegów. Stomatolog Retkinia zaleca Pacjentom, by zastanowili się co dokładnie powoduje ich lęk. Może są to odgłosy w gabinecie, niemożność wstania z fotela albo brak wiedzy o tym co w danym momencie robi lekarz? Poinformowanie o tym dentysty pozwala wiele czynników lęku zminimalizować np. włączając w gabinecie muzykę, umawiając się z lekarzem na sygnał alarmowy czy koncentrując uwagę na piłeczce antystresowej.

Pacjentom często pomaga też obecność w poczekalni bliskiej osoby i stosowanie technik relaksacyjnych np. treningu autogennego Schultza czy treningu relaksacji Jacobsona. Jeśli Pacjent wie, że cierpi na dentofobię warto też najpierw umówić się na konsultację, nie od razu na leczenie. Czasem już szczera rozmowa z sympatyczną Panią dentystką, obejrzenie nowoczesnego sprzętu na którym pracuje i poznanie atmosfery w gabinecie pozwalają Pacjentowi na odstresowanie się i poddanie leczeniu na drugiej wizycie w placówce. Tak samo warto zachowywać się w przypadku dzieci. Niech ich pierwszy kontakt z dentystą będzie wizytą adaptacyjną polegającą na zabawie na fotelu, oglądaniu i myciu ząbków. Dzięki takiemu początkowi dziecko nie będzie kojarzyło dentysty z bólem, ale z miejscem przyjaznym, skąd grzeczni Pacjenci zawsze wychodzą z nagrodą.

Inne teksty na temat dentofobii i radzenia sobie z lękiem przed dentystą – stomatolog Retkinia radzi:

gay porno rus pornosu türkçe porno travesti porno zenci pornosu
Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Tak, zgadzam się.
x