Arie Stomatologia  — (42) 307 06 00  — biuro@arie-stomatologia.pl — Pienista 41G lok. 17 — 94-109 Łódź — woj. łódzkie — NIP: 7272783646

Implanty

Implanty

Implanty w Łodzi – leczenie implantologiczne w Arie Stomatologia Retkinia Łódź

Implanty są obecnie najnowocześniejszą i najdoskonalszą metodą uzupełnienia braków w uzębieniu. Dzięki leczeniu implantologicznemu możliwe jest zastąpienie naturalnego korzenia zęba, a dzięki następującemu po nim leczeniu protetycznemu (np. zacementowaniu porcelanowej korony lub innemu rozwiązaniu protetycznemu) estetyczna odbudowa utraconego zęba. Implanty w Łodzi cechuje wysoka estetyka i funkcjonalność porównywalna z tą naturalnego zęba. Implanty są często proponowane przez lekarzy dentystów jako lepsza alternatywa dla mostów i ruchomych protez. Jest to bowiem rozwiązanie trwalsze, praktyczniejsze i eliminujące wiele dyskomfortów np. związanych z obciążeniem zębów sąsiadujących z ubytkiem. Implant zapobiega również zanikowi kości, bo siły żucia przenoszone są na kość w sposób podobny jak przez naturalny ząb.

Implanty w Łodzi

Na czym polega leczenie implantologiczne? Implanty w Łodzi – Arie Stomatologia.

W uproszczeniu, implant to śruba wykonana z najczystszego stopu tytanu, kształtem zbliżona do korzenia zęba. Śruba ta umieszczana jest przez lekarza w miejscu utraconego przez pacjenta zęba i zastępuje jego korzeń. Materiał z którego wykonany jest implant jest tak dostosowany do wymogów organizmu, że mimo bezpośredniego kontaktu z tkankami, nie jest odrzucany, ale zrasta się z nimi. Proces ten nazywany jest osteointegracją. Co więcej, wprowadzanie implantu wręcz stymuluje wzrost kości i zapobiega szybkiemu jej zanikowi, który mógłby doprowadzić do utraty kolejnych zębów.

Przygotowanie do leczenia implantologicznego – konsultacja implantologiczna.

ICON – leczenie próchnicy bez borowania

Nowatorskie leczenie początkowych zmian próchnicowych. – Leczenie próchnicy bez borowania. – ICON w Arie Stomatologia w Łodzi.

Czym jest próchnica? O tym czym jest próchnica pisaliśmy w tekście „Skąd się wzięła dziura w zębie, czyli kilka słów o próchnicy”. Warto przypomnieć, że jest to choroba, która powoduje stopniową demineralizację i zniszczenie tkanek zębów. Wraz z rozwojem choroby, próchnica atakuje coraz głębsze części zęba, prowadzi do rozwoju stanu zapalnego we wnętrzu zęba, a w końcu w konsekwencji także do jego obumarcia. Próchnicy należy zapobiegać stosując odpowiednią profilaktykę. Czasami jednak samo przeciwdziałanie nie wystarcza i konieczne jest leczenie, które polega na usunięciu zniszczonej części zęba i odtworzeniu jego kształtu i funkcji za pomocą wypełnienia kompozytowego. Lekarze dentyści w gabinecie Arie Stomatologia stosują metodę jak najmniejszej ingerencji. Czy możliwe jest leczenie próchnicy bez borowania? Tak! Teraz oferujemy także możliwość leczenia początkowych stadiów próchnicy bez ingerencji w strukturę zęba. Bez borowania! Jak to możliwe?

Na życzenie pacjenta i po zakwalifikowaniu pacjenta do tego typu leczenia, lekarz dentysta w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi do powstrzymywania postępów początkowej próchnicy (zarówno w przestrzeniach międzyzębowych, jak i na przednich powierzchniach zębów) może użyć preparat ICON. ICON, czyli infiltrant odpowiednio zaaplikowany na ząb, przenika do ubytku próchnicowego w szkliwie i dzięki siłom kapilarnym blokuje drogi dyfuzji do próchnicy kwasom kariogennym. Dzięki temu ICON zamyka początkową próchnicę, hamuje rozwój choroby i stabilzuje ubytek próchnicowy.

Co warte podkreślenia leczenie takie jest bezbolesne, bo nie wymaga „wiercenia” i nie narusza zdrowej tkanki zęba. ICON pozwala także ma przywrócenie naturalnego i równomiernego koloru zęba, poprzez wcześniej opisane maskowanie białych plam próchnicowych.

Leczenie próchnicy bez borowania. – Kto może skorzystać z metody leczenia wykorzystującej ICON?

ICON jest szczególnie polecany dla pacjentów u których występują białe plamy próchnicowe na gładkich powierzchniach zęba. Pisaliśmy o tym we wpisie: Jak usunąć białe plamy z zębów bez borowania? – ICON w Arie Stomatologia w Łodzi

Zdjęcie pobrane ze strony producenta https://pl.dmg-dental.com

Leczenie próchnicy bez borowania – ICON Arie Stomatologia Łódź (zdjęcie pobrane ze strony producenta)

Zastosowanie ICON jest również zalecane do leczenia początkowych zmian próchniczych nie przekraczających jednej trzeciej głębokości zębiny. Zmiany mogą znajdować się zaróno w obszarach stycznych (stykania się zębów ze sobą), jak i na powierzchniach zewnętrznych zęba. ICON wypełnia swoistą lukę pomiędzy profilaktyką próchnicy, a jej klasycznym leczeniem. Infiltracja próchnicy z wykorzystaniem płynnej żywicy ICON zabezpiecza początkowe zmiany próchnicze, zapewnia długotrwałą ochronę szkliwa i zapobiega szybkiemu powiększaniu się ubytków.
O tym czy dana zmiana próchnicowa u pacjenta kwalifikuje się do zabiegu z użyciem infiltranta ICON, czy już do klasycznego leczenia, decyduje lekarz dentysta.

Leczenie próchnicy bez borowania. – Przeciwwskazania do stosowania ICON?

ICON nie może być stosowany do leczenia zaawansowanej próchnicy!
Trzeba też zauważyć, że nie wszystkie ubytki w zębach powstają na skutek próchnicy. Takich powstałych na przykład z powodu przeciążeń nie da się zinfiltrować metodą ICON. Proponujemy w takich wypadkach inne możliwości odtworzenia funkcji i estetyki zęba, o których poinformuje Państwa lekarz dentysta po wykonaniu badania i zapoznaniu się z Państwa przypadkiem.

Jeśli chcą Państwo umówić się na leczenie próchnicy bez borowania z pomocą infiltranta ICON, prosimy o poinformowanie o tym rejestratorki podczas umawiania wizyty. Wizytę można umówić telefonicznie: 884-053-111 lub mailowo: rejestracja@arie-stomatologia.pl.

Stomatologia estetyczna

Posted on

W gabinecie Arie Stomatologia kompleksowo dbamy zarówno o zdrowie jak i o estetykę uśmiechu naszych pacjentów. Nie patrzymy na zęby pojedynczo, dbamy o całą jamę ustną. Nasze interdyscyplinarne podejście gwarantuje najlepsze efekty leczenia i osiągnięcie przez pacjenta pięknego uśmiechu, a co za tym idzie poprawę jakości jego życia. W końcu biały i zadbany uśmiech jest wizytówką każdego z nas. Stomatologia estetyczna Łódź – zapraszamy!

Stomatologia estetyczna Łódź – czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to nazwa na zabiegi mające na celu wizualną zmianę uśmiechu pacjenta. Chociaż nie nazywaliśmy ich w ten sposób wykonujemy takie zabiegi z powodzeniem od lat, wybielając zęby i poprawiając uśmiech pacjentów protetycznie.

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej kierowane są do osób, które nie są w pełni zadowolone ze swojego uśmiechu. Zabiegami można skorygować np. przebarwienia na zębach, żółtą barwę zębów, nieestetyczne wypełnienia widoczne podczas uśmiechania się, nadłamania zębów, diastemę (szparę między zębami), zęby zrotowane i wysunięte, z protruzją i retruzją.

Stomatologia estetyczna Łódź – zabiegi w gabinecie Arie Stomatologia

Zabiegi, proponowane dla poprawy estetyki uśmiechu, są dobierane indywidualnie do pacjenta. Zależą od problemu, który pacjent zgłasza, od zdrowia zębów i od funduszy, które chce przeznaczyć na poprawę uśmiechu. Uśmiech projektujemy indywidualnie dla każdego pacjenta.

Proponujemy pacjentom optymalne rozwiązania mające na celu poprawić estetykę uśmiechu, ale na pierwszym miejscu zawsze stawiamy zdrowie. Nie wykonujemy wybielania jeśli zęby pacjenta nie są zdrowe. W przypadku wad ortodontycznych zalecamy przejście leczenia ortodontycznego przed podjęciem dalszych kroków w kierunku pięknego uśmiechu.

Stomatologia estetyczna Łódź – higienizacja

Czasami już odświeżenie uśmiechu poprawia znacząco estetykę uśmiechu. Zabiegi estetyczne zawsze zaczynamy od higienizacji czyli skalingu i piaskowania, które mają na celu usunięcie kamienia i osadu nazębnego. U pacjentów z tendencją do gromadzenia się kamienia nazębnego, palących, pijących dużo kawy, herbaty czy wina już po higienizacji uśmiech staje się jaśniejszy i ładniejszy. Skaling i piaskowanie są też zalecane przed wybielaniem, aby uzyskać jak najlepszy efekt zabiegu.

Stomatologia estetyczna Łódź – wybielanie zębów

Białe zęby to oznaka zdrowia i dbałości o wygląd. W gabinecie Arie Stomatologia proponujemy dwie bezbolesne metody uzyskania pięknego uśmiechu: wybielanie lampą ZOOM! Philips i wybielanie nakładkowe. Można zastosować jedną z wyżej wymienionych metod lub dla najbardziej spektakularnego efektu połączyć je, wzmacniając i utrwalając efekt wybielania lampą stosowaniem w domu nakładek. Więcej o wybielaniu, obu metodach, wskazaniach i przeciwwskazaniach do wybielania i białej diecie można przeczytać tutaj: http://arie-stomatologia.pl/uslugi/wybielanie-zeby/

Stomatologia estetyczna Łódź – licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to najlepsza metoda, żeby nadać pożądany wygląd przednim zębom. Licówkami mogą być estetycznie poprawione zęby od „czwórki do czwórki”, ale można też zdecydować się np. tylko na jedną lub dwie licówki. Są to cienkie, porcelanowe nakładki mocowane do powierzchni odpowiednio przygotowanych przez lekarza zębów. Licówki mogą poprawić kształt, wielkość i kolor zębów oraz delikatnie zmienić ich ułożenie. Dzięki licówkom możliwe jest też skorygowanie diastemy oraz niewielkich wad zgryzu. Komplet licówek to tzw. „Hollywood smile”, bo lekarz dentysta może dzięki licówkom nadać zębom wymarzony przez pacjenta wygląd.

Stomatologia estetyczna Łódź – inlay i onlay

Kosmetyczne wypełnienia – inlay i onlay – lekarz dentysta może zaproponować w przypadku dużych ubytków, do odbudowy powierzchni zgryzowej zęba. Są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych wypełnień, bo umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego zęba, dzięki czemu ząb może dalej spełniać wszystkie swoje funkcje. Lekarz dentysta pobiera w gabinecie wycisk na podstawie którego pracownia techniki dentystycznej przygotowuje indywidualne kompozytowe wypełnienie. Na kolejnej wizycie wypełnienie zostaje zacementowane cienką warstwą cementu do ubytku. Wypełnienia typu inlay/onlay znacznie niwelują ewentualne bóle pozabiegowe (nadwrażliwość i ból na nagryzanie). W związku z tym, że polimeryzowana jest tylko cienka warstwa cementu skurcz polimeryzacyjny nie jest taki silny. Kolejną zaletą wypełnień inlay/onlay jest możliwość lepszego odbudowania przez lekarzaa dentystę punktów stycznych. Źle odbudowane punkty styczne są najczęstszą przyczyną powstawania problemów periodontologicznych, więc decydując się na inlay/onlay dba się nie tylko o estetykę, ale i o zdrowie zębów. Właściwości wykonywanych w gabinecie Arie Stomatologia inlayów i onlayów są zbliżone do właściwości zębów naturalnych. Dzięki temu nie uszkadza się ząb przeciwstawny do tego z wypełnieniem inlay/onlay. Ząb z wypełnieniem wygląda bardzo naturalnie, ale jednocześnie estetycznie.

Stomatologia estetyczna Łódź – korony pełnoceramiczne

Korony proponowane są pacjentom z mocno zniszczonymi (np. przez liczne wypełnienia) i martwymi (np. po leczeniu kanałowym) zębami. Dzięki koronie możliwa jest poprawa wyglądu, kształtu, wielkości i koloru zęba oraz zmiana jego ułożenia przy jednoczesnym wzmocnieniu. W większości przypadków zmiana może zostać przeprowadzona w większym stopniu niż za pomocą licówek. W gabinecie Arie Stomatologia wykonujemy różne rodzaje koron m.in. korony pełnoceramiczne i na podbudowie z tlenku cyrkonu lub metalu. Korony pełnoceramiczne są najbardziej estetyczne, gdyż nie ma w nich wkładu z metalu. Najlepiej odbijają światło i są zwykle zakładane na przednie zęby. Korony na podbudowie z tlenku cyrkonu również proponowane są na przednie zęby, bo mimo metalowej podbudowy są bardzo estetyczne. Tlenek cyrkonu jest metalem białym, bardzo trwałym, więc wykonana na nim korona również dobrze przepuszcza światło i gwarantuje dobry efekt estetyczny i wzmocnienie zęba. Typ korony jest proponowany pacjentowi przez lekarza prowadzącego leczenie. Lekarz dentysta po badaniu, wywiadzie i diagnostyce stanu zębów pacjenta jest w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie dla problemu z którym pacjent się boryka.

Stomatologia estetyczna Łódź – usuwanie przebarwień przy pomocy ICON

W gabinecie Arie Stomatologia stosujemy innowacyjną metodę usuwania białych plam z zębów z pomocą infiltranta ICON. Plamy powstałe wskutek zaatakowania powierzchni szkliwa przez bakterie próchnicotwórcze, przez odwapnienia, nieprawidłową mineralizację szkliwa, zaburzenia budowy szkliwa zęba czy podczas noszenia aparatu ortodontycznego mogą zostać zamaskowane już podczas jednej wizyty w naszym gabinecie. Więcej o metodzie maskowania białych przebarwień z zębów można przeczytać tutaj: http://arie-stomatologia.pl/usunac-biale-plamy-icon/

 

Zapraszamy do gabinetu Arie Stomatologia na konsultację z lekarzem dentystą w celu dobrania najlepszej metody na poprawę estetyki Państwa uśmiechu. Oferujemy kompleksowe podejście do leczenia, więc jeśli będzie taka potrzeba nad Państwa uśmiechem mogą pracować też specjalista protetyki i specjalista chirurgii twarzowo-szczękowej. Konsultacje można umawiać telefonicznie: 884-053-111 / mailowo: rejestracja@arie-stomatologia.pl i przez formularz kontaktowy w zakładce „Kontakt”.

Endodoncja

Posted on

Leczenie kanałowe Łódź

W ofercie zabiegów gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi znajduje się również leczenie endodontyczne (leczenie kanałowe Łódź), powtórne leczenie kanałowe (tzw. „re-endo”) i leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Endodoncja zajmuje się leczeniem chorób miazgi, silnie unerwionej i ukrwionej tkanki wypełniającej komorę i kanały zęba. Słowo endodoncja pochodzi z greckich słów „endo-wewnątrz” i „odont-ząb”, bo zajmuje się leczeniem „wnętrza zęba”.

Leczenie kanałowe Łódź

Leczenie kanałowe jest konieczne w przypadku nieodwracalnych zapaleń i zakażeń (zgorzeli) miazgi zęba. Może być wiele przyczyn zapalenia lub zakażenia miazgi. Należą do nich m.in.: głęboka próchnica, wielokrotne zabiegi wykonywane na zębie, pęknięcie lub złamanie zęba, uraz. Po urazie zęba warto zrobić jego zdjęcie punktowe, gdyż zdarza się, że mimo braku widocznych pęknięć lub odłamów, miazga zęba zostaje uszkodzona. Nieleczone zapalenie miazgi może prowadzić do silnego bólu i wytworzenia ropnia.

Na czym polega leczenie kanałowe (endodontyczne)?

Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na dokładnym oczyszczeniu komory i kanałów z zainfekowanej miazgi i wypełnieniu ich odpowiednim materiałem. Zabieg nazywany jest ekstyrpacją. Lekarz dentysta otwiera komorę zęba odpowiednio opracowując jej ściany. Pod kontrolą wzroku (a niekiedy korzystając z urządzeń powiększających) za pomocą precyzyjnych narzędzi kanałowych usuwa całkowicie chorą miazgę (zarówno z komory jak i z kanałów korzeniowych). Następnie używając silnych środków przeciwbakteryjnych wyjaławia ściany kanału. Po wysuszeniu kanały wypełnia się specjalnymi materiałami i ząb szczelnie zamyka.Niezwykle ważne, aby z największą możliwą dokładnością kanały wypełnione zostały do samego wierzchołka korzenia. Dlatego stosuje się urządzenia zwane endometrami. Urządzenia te badając opór elektryczny, z precyzją rzędu dziesiątych części milimetra umożliwiają określenie położenia narzędzia w kanale.

Po wypełnieniu kanałów ząb zamyka się materiałem kompozytowym (tradycyjne wypełnienie światłoutwardzalne) lub odbudowuje protetycznie (korona porcelanowa) aby przywrócić mu funkcjonalność.

Warto zaznaczyć, że leczenie kanałowe nie jest bolesne. Jest przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, więc zabieg pod względem odczuć można porównać do zakładania zwykłego wypełnienia, większość pacjentów nie zgłasza dyskomfortu podczas zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu i przez kilka kolejnych dni ząb może być bardziej wrażliwy, ze względu na dużą ingerencję w jamie ustnej, ale ból można uśpić zwykłymi lekami z apteki.

To nieprawda, że nie warto leczyć zębów kanałowo, a lepiej je po prostu usunąć. Żadna, nawet najlepsza, praca protetyczna nie zastąpi naturalnego zęba. Leczenie kanałowe zazwyczaj kończy się powodzeniem i większość przeleczonych endodontycznie zebów służy pacjentom przez długie lata. Usunięcie zęba to ostateczność, gdy ząb naprawdę nie może już zostać uratowany.

Gabinet Arie Stomatologia wyposażony jest w liczne, nowoczesne sprzęty do leczenia endodontycznego. M.in. radiowizjograf (do wykonywania zdjęć diagnostycznych), mikroskop, ultradźwięki, narzędzia maszynowe, endometry itp..

O leczeniu kanałowym piszemy też tutaj: „Leczenie kanałowe. Nie taki diabeł straszny jak go malują.”

Powtórne leczenie kanałowe Łódź

Dlaczego nie zawsze leczenie kanałowe kończy się powodzeniem? Powtórne zakażenie wyleczonego już kanałowo zęba może być związane np. ze skomplikowaną anatomią jamy ustnej pacjenta. Problemem mogą być niezauważone kanały dodatkowe, rozwidlenia korzenia tuż przed wierzchołkiem, kanały boczne i związana z tym możliwość pozostawienia martwej miazgi, która jest później źródłem ponownego zakażenia. Innymi przyczynami mogą być: niedostateczne oczyszczenie kanału przez lekarza, niedopełnienie go do wierzchołka, przepchnięcie martwiczych tkanek poza wierzchołek czy pozostawienie fragmentu złamanego narzędzia.

Więcej o powtórnym leczeniu kanałowym piszemy też tutaj: „Kiedy pojawiają się komplikacje po leczeniu endodontycznym – powtórne leczenie kanałowe.”

Leczenie kanałowe Łódź – koszt leczenia

Cena leczenia kanałowego uzależniona jest od liczby kanałów w leczonym zębie oraz stopnia trudności zabiegu. Zazwyczaj koszt opracowania i wypełnienia jednego kanału to 150-200 zł. Cena ta wzrasta jeśli ząb był już leczony kanałowo, kanał jest niedrożny (zobliterowany) lub zabieg wymaga wykorzystania mikroskopu. Wtedy koszt opracowania i wypełnienia jednego kanału to 200-300 zł.  Podczas leczenia konieczne jest wykonywanie diagnostycznych zdjęć RTG, koszt jednego zdjęcia to 20 zł, zdarza się też że leczenie wymaga zakładania opatrunków – ich koszt to 50-80 zł. Na koniec ząb musi zostać odbudowany. Cena odbudowy zaczyna się od 100 zł, ale zależy od tego czy stan zęba pozwala na jego standardową odbudowę czy wymagana będzie odbudowa protetyczna. Ostateczny plan leczenia i jego kosztorys przedstawia lekarz dentysta podczas wizyty konsultacyjnej.

Stomatologia zachowawcza

Posted on

Stomatologia zachowawcza Łódź – Arie Stomatologia Łódź Retkinia

W gabinecie Arie Stomatologia kompleksowo dbamy o zdrowie jamy ustnej naszych pacjentów. Zaczynamy od diagnostyki, czyli przeglądu zębów i poinformowania pacjenta o stanie jego uzębienia, ubytkach próchnicowych i innych problemach np. periodontologicznych czy wymagających ingerencji chirurgicznej. Posiadamy radiowizjograf, więc mamy możliwość wykonywania na miejscu punktowych zdjęć diagnostycznych. W przypadku konieczności wykonania zdjęcia panoramicznego całej jamy ustnej odsyłamy pacjentów do sprawdzonej placówki radiologii stomatologicznej w Łodzi. Czym jest stomatologia zachowawcza Łódź?

Stomatologia zachowawcza Łódź – zabiegi

Lekarze dentyści w gabinecie Arie Stomatologia dokładają wszelkich starań, aby zęby naszych pacjentów były zdrowe i piękne. Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej mają na celu zapobieganie powstawaniu próchnicy i leczenie jej początkowych stadiów tak, aby choroba nie rozwijała się i nie doprowadziła do zapalenia miazgi zęba, a co za tym idzie do konieczności rozpoczęcia leczenia kanałowego. Stosujemy możliwie mało inwazyjne zabiegi, bez bólu i bez borowania jak: lakowanie, fluoryzacja czy impregnacja (więcej o nich: Stomatolog dziecięcy w Łodzi – lakowanie, lakierowanie, lapisowanie.). Proponujemy leczenie początkowych zmian próchnicowych innowacyjną metodą ICON – również bezboleśnie i bez borowania (więcej o leczeniu ICON: Leczenie próchnicy bez borowania – Arie Stomatologia w Łodzi).  Zakładamy opatrunki lecznicze i leczymy zęby stosując wysokiej jakości wypełnienia światłoutwardzalne.

Wszystkie zabiegi na prośbę pacjenta przeprowadzamy w znieczuleniu, tak aby fizyczny i psychiczny komfort wizyty był dla pacjenta jak największy.

Stomatologia zachowawcza Łódź – zdrowy i biały uśmiech

W ramach stomatologii zachowawczej przeprowadzamy również u pacjentów higienizację, czyli skaling i piaskowanie. Zabiegi te mają na celu usunięcie kamienia i osadu nazębnego, które nie tylko wpływają na estetykę, ale i zdrowie uśmiechu.

Stomatologia zachowawcza Łódź

Zapraszamy na leczenie zachowawcze do gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi (Retkinia). Regularne przeglądy jamy ustnej i zabiegi profilaktyczne gwarantują wczesne wykrywanie próchnicy i mniej inwazyjne leczenie. Warto odwiedzać dentystę kontrolnie co najmniej raz na pół roku.

Rezerwacja wizyt: 884-053-111 lub / rejestracja@arie-stomatologia.pl / przez formularz kontaktowy.

Wybielanie zębów

Marzeniem naszych pacjentów jest śnieżnobiały uśmiech, „jak z okładki magazynu”. Niestety nie każdy genetycznie rodzi się z uśmiechem jak gwiazda filmowa. Kolor zębów można jednak poprawić stosując zabiegi wybielające. W gabinecie Arie Stomatologia wybielamy zęby lampą ZOOM! oraz metodą nakładkową, gdyż te dwa sposoby uważamy za najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze. Przestrzegamy, że źle wykonane wybielanie poza gabinetem stomatologicznym może nieść za sobą konsekwencje estetyczne, ale też zdrowotne. Dlatego zawsze przed wybielaniem konieczna jest konsultacja w lekarzem w celu oceny stanu zębów i zakwalifikowania do zabiegu. Przeciwwskazaniem do wybielania mogą być m.in. rozległe ubytki lub problemy periodontologiczne. Najlepiej swój uśmiech powierzyć profesjonalistom. Wybielanie zębów Łódź – zapraszamy!

Przeciwwskazania do wybielania zębów: http://arie-stomatologia.pl/przeciwwskazania-do-wybielania-zebow/

Wybielanie zębów Łódź – Wybielanie zębów lampą ZOOM!

W trosce o pacjentów, chcąc stosować jedynie pewne i sprawdzone rozwiązania, w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi zaufaliśmy systemowi wybielania zębów opartemu o lampę ZOOM! firmy Philips. Uważamy, że jest to najbezpieczniejszy system wybielający, dający jednocześnie najlepsze rezultaty. Lampa ZOOM! firmy Philips pozwala na dokładną kontrolę procesu wybielania przez nadzorującego proces lekarza dentystę. Wizyta podczas której zęby są wybielane trwa około 2 godzin, ale należy pamiętać, że powinna poprzedzić ją wizyta kontrolna u lekarza dentysty, bo warunkiem podjęcia wybielania zębów jest wcześniejsze wyleczenie wszystkich ubytków i wymiana nieszczelnych wypełnień.

Skuteczność lampy ZOOM! potwierdza ponad 10 milionów osób, które do tej pory skorzystało z zabiegu wybielania zębów tym sposobem. Lampa ZOOM! jest najczęściej polecaną przez lekarzy i pacjentów lampą na świecie.

Badania kliniczne dowodzą, że pacjenci, który mają kolor zębów w odcieniu A3 lub ciemniejszy wybielają się średnio o 3-4 odcienie co jest bardzo dobrym wynikiem. Efekty wybielania lampą ZOOM! „przed i po” prezentują poniższe zdjęcia:

 

Osoby, które chcą zapoznać się z całym procesem przygotowania do wybielania zębów zapraszamy do obejrzenia filmu.

Przypominamy, że wybielanie zębów, ze względu na stężony żel używany do zabiegu, powinno się wykonywać w gabinecie stomatologicznym pod nadzorem lekarza dentysty. Bez specjalistycznej wiedzy żadne wybielanie zębów (ani to domowe, ani w gabinetach kosmetycznych) nie jest bezpieczne, gdyż zły preparat czy technika mogą bezpowrotnie uszkodzić strukturę szkliwa zęba, prowadząc do nadwrażliwości i innych poważniejszych schorzeń zębów.

Wybielanie zębów Łódź – wybielanie nakładkowe

Wybielanie nakładkowe to metoda łącząca pracę lekarza dentysty z samodzielną pracą pacjenta w domu. Wybielanie takie trwa dłużej niż wcześniej opisany zabieg przy użyciu mapy ZOOM!, bo obejmuje minimum 2 wizyty w gabinecie stomatologicznym i kilka dni zabiegów przeprowadzanych w domu.

Preparaty do wybielania nakładkowego działają podobnie do tych używanych w trakcie wybielania w gabinecie dentystycznym, jednak stężenie aktywnych substancji jest w nich znacząco niższe. Umożliwia to bezpieczne samodzielne wykonywanie zabiegu przez pacjenta w domu bez uczestnictwa lekarza stomatologa.

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym sprawdzamy jest stan zębów pacjenta i pobierany jest wycisk zębów, na podstawie którego technik dentystyczny wykonuje z przezroczystego tworzywa indywidualną szynę nakładkową. (Przypominamy, że przed rozpoczęciem wybielania wszystkie ubytki powinny zostać wyleczone, a nieszczelne wypełnienia wymienione.)

Rys. 8 – Indywidualna szyna nakładkowa do wybielania.

Podczas kolejnej wizyty w gabinecie pacjent odbiera przygotowaną szynę nakładkową, a lekarz dentysta demonstruje jak aplikować w nią żel wybielający, opowiada o „białej diecie” podczas i po zabiegu i odpowiada na ewentualne dodatkowe pytania.

Dalszy etap wybielania pacjent wykonuje samodzielnie w domu. Instrukcja – wybielanie nakładkowe. Przed rozpoczęciem wybielania zęby należy dokładnie umyć. Na wewnętrzną stronę szyny należy dokładnie nanieść i rozprowadzić odpowiednią ilość środka wybielającego otrzymanego od lekarza. Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń – w tym przypadku więcej nie znaczy lepiej! W zależności od rodzaju użytego środka wybielającego nakładki utrzymuje się w ustach od 30 minut do 2 godzin, najczęściej dwa razy dziennie przez okres od 2 do 4 tygodni.

W czasie leczenia istotne jest zgłaszanie się na wyznaczone wizyty kontrolne w celu oceny postępu procesu wybielania przez lekarza i wychwycenia ewentualnych nieprawidłowości.

Instrukcja wybielania zębów metodą nakładkową -> CZYTAJ TUTAJ.

Wybielanie zębów Łódź – biała dieta po wybielaniu zębów !

Podczas oraz po każdym z zabiegów wybielających zaleca się stosowanie tzw. „białej diety”.

Jak sama nazwa wskazuje „biała dieta” polega na spożywaniu pokarmów „białych”, pozbawionych barwników. Należą do nich: jasne pieczywo, sery, mleko, jogurty (najlepiej nie owocowe – te również barwią!), ziemniaki, ryż, płatki kukurydziane, owsiane, drób, ryby, owoce tj. banany, gruszki czy jabłka. Przy okazji jedząc sporo nabiału dostarczamy do naszego organizmu dużo wapnia niezbędnego do prawidłowego rozwoju kości i zębów. Jeśli chodzi o napoje – dozwolona jest woda mineralna.

Produkty których trzeba się wystrzegać to wszelkie pokarmy/napoje zawierające barwniki. Są to zarówno produkty naturalne (np.buraki, czerwone wino) jak i (przede wszystkim) sztuczne, np. zupki chińskie.

Przez cały czas trwania diety należy unikać pokarmów takich jak:

  • jagody, borówki, żurawina, jeżyny, porzeczki, wiśnie, czerwona kapusta, buraki ćwikłowe, szpinak,
  • produkty zawierające barwiący karoten: marchew, pomidory, sosy pomidorowe, papryka, kukurydza oraz żółtka jaj,
  • niektóre zupy, sosy barwione kurkumą, szafranem, musztarda, curry,
  • napoje: kawa, herbata (wszystkie rodzaje), czerwone oraz rózowe wino, barwione napoje tj. cola, soki.

Przed przygotowaniem posiłku należy zwracać uwagę na skład produktów spożywczych, gdyż bardzo często zawierają one sztuczne barwniki, których także powinniśmy się wystrzegać.

W celu utrwalenia efektu wybielenia po zabiegu z użyciem lampy ZOOM! oraz wybielania nakładkowego, należy zapoznać się z kilkoma wskazówkami:

 • 1. Bezpośrednio po zejściu z fotela stomatologicznego przez najbliższe dwie godziny nie powinno się spożywać żadnych pokarmów, oraz nie pić nic, poza wodą mineralną;
 • 2. Przez kolejne dwie doby należy szczególnie ostrożnie dobierać produkty do naszego jadłospisu (szkliwo jest wtedy szczególnie podatne na przebarwienia);
 • 3. Wskazane jest stosowanie tzw. „białej diety”, opisanej powyżej, czyli spożywanie pokarmów pozbawionych barwników;
 • 5. Osoby, które decydują się dodatkowo na przedłużające efekt wybielania nakładki wybielające (stosowane w domu), powinny przestrzegać „białej diety” przez cały okres wybielania nakładkowego (maks.do 2 tyg.) i około 2 doby po wybielaniu – łącznie około 16-17dni;
 • 6. Jeśli zdarzy się zjedzenie/wypicie barwiących produktów wskazane jest zastosowanie płynu do płukania jamy ustnej w krótkim czasie po ich spożyciu;
 • 7. Bardzo ważne jest aby osoby palące zrezygnowały z palenia co najmniej na dwie doby po zabiegu – dym tytoniowy to główny czynnik, który sprzyja przebarwianiu zębów;
 • 8. Przez około dobę po wybielaniu w gabinecie lepiej unikać zarówno bardzo gorących jak i zimnych pokarmów/napojów. Jest to związane z mogącą wystąpić przejściową nadwrażliwością pozabiegową.

Stosowanie „białej diety” jest szczególnie ważne przez cały okres stosowania systemu nakładkowego oraz około 2 dni po zakończeniu wybielania zarówno w gabinecie jak i w domu, ponieważ pominięcie jej może skutkować utratą efektu wybielania. Dzieje się tak, ponieważ szkliwo po zabiegu jest częściowo odwodnione i „chłonie” wszystkie płyny znajdujące się w jamie ustnej. Nie zapominajmy jednak o tym, że przestrzeganie białej diety obowiązuje nas tylko na określony czas. Nie wolno stosować jej przez dłuższy czas, ponieważ może to skutkować niedoborami niektórych niezbędnych dla naszego zdrowia składników pokarmowych.

Zapraszamy na wybielanie zębów Łódź – kontakt w celu umówienia wizyty: 884-053-111 / rejestracja@arie-stomatologia.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Chirurgia

W gabiencie Arie Stomatologia przyjmuje chirurg twarzowo-szczękowy Łódź.

Konsultacja chirurgiczna w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi – chirurg twarzowo-szczękowy Łódź

Zapraszamy do gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi, do skorzystania z porady i fachowej opieki lekarza chirurga. Chirurg podczas konsultacji (na podstawie zdjęcia pantomograficznego oraz badania) może wypowiedzieć się na temat stanu zębów, ich ułożenia, zakwalifikować zęby do ekstrakcji oraz zaproponować zabiegi wspomagające dalsze leczenie implantologiczne, protetyczne czy endodontyczne. Poza tym w ramach konsultacji chirurg udziela porad i wdraża leczenie także innych chorób rozwijających się w jamie ustnej i w obrębie twarzy takich jak: choroby ślinianek, w tym kamica ślinianek przyusznych i podżuchwowych, guzy (włókniaki, brodawczaki, nadziąślaki, mucocele) w obrębie jamy ustnej i twarzy, choroby zatok szczękowych (połączenia ustno – zatokowe po ekstrakcjach zębów), złamania kości szczęk i zębów, torbiele kości i tkanek miękkich, stany zapalne w obrębie jamy ustnej i twarzy (ropnie, czyraki), choroby stawów skroniowo – żuchwowych (artropatie, zwichnięcia).

Ekstrakcje zębów stałych i zębów mlecznych w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi – chirurg twarzowo-szczękowy Łódź

W gabinecie Arie Stomatologia można usunąć każdy zakwalifikowany przez lekarza do ekstrakcji ząb. Zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego chirurga, trwa zazwyczaj niecałe pół godziny i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Na wizytę prosimy stawić się ze zdjęciem pantomograficznym, aby lekarz przed zabiegiem mógł ocenić ułożenie zęba i wybrać najlepszą metodę ekstrakcji.

Chirurgiczne usunięcie zębów mądrości w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi -chirurg twarzowo-szczękowy Łódź

Chirurgiczne usunięcie zębów mądrości jest jednym z najczęstszych zabiegów chirurgicznych wykonywanych w gabinetach stomatologicznych. Przyczyną, dla której zalecane (a czasem wręcz konieczne) jest usunięcie ósemki jest zazwyczaj stan zapalny występujący wokół zęba. Inne powody to obecność torbieli, złe ułożenie, które prowadzi np. do poważnych uszkodzeń zębów sąsiadujących, do resorpcji korzeni innych zębów czy bólu, a w niektórych przypadkach do osłabienia kości żuchwy, a nawet do jej złamania. O zębach mądrości pisaliśmy na blogu → http://arie-stomatologia.pl/polak-madry-osemki/.

Chirurgiczne usunięcie zębów mądrości to zabieg trwający zazwyczaj niecałe pół godziny i przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Jeśli zachodzi taka potrzeba, to po ekstrakcji zębodół jest zaszywany, a szwy zdejmowane są 7 do 10 dni po ingerencji chirurgicznej.

Dzięki odpowiedniemu znieczuleniu i profesjonalizmowi lekarza wykonującego zabieg, pacjent nie odczuwa bólu, a jakiekolwiek komplikacje po zabiegu pojawiają się niezwykle rzadko. U niewielkiej grupy pacjentów może wystąpić tzw. suchy zębodół objawiający się bólem w miejscu ekstrakcji. Prosimy wtedy o kontakt z gabinetem, aby lekarz przepłukał zębodół i przepisał leki przeciwzapalne.

Zabieg regeneracji tkanek za pomocą A-PRF w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi -chirurg twarzowo-szczękowy Łódź

W gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi chirurg przeprowadza zabieg regeneracji tkanek za pomocą A-PRF (Advanced Platelet Rich Fibrin). Jest to nowoczesna metoda zaawansowanego leczenia regeneracyjnego tkanek miękkich i tkanki kostnej w jamie ustnej (na przykład po skomplikowanych ekstrakcjach). PRP (Platelet Rich Plasma) czyli bogatopłytkowe osocze pozyskiwane w wyniku tromboferezy krwi pobranej od pacjenta jest po odseparowaniu i odwirowaniu przetwarzane w A-PRF, czyli fibrynę bogatopłytkową. Nazwa zabiegu brzmi groźnie i skomplikowanie, ale procedura ta nie jest dla pacjenta groźna, a doświadczony chirurg w gabinecie Arie Stomatologia zadba o komfort i bezpieczeństwo podczas całego zabiegu.

Warto zauważyć, że zabieg regeneracji tkanek za pomocą A-PRF jest najbezpieczniejszą metodą leczenia i stymulacji wzrostu kości, dlatego jest rekomendowany przez chirurgów z całej Polski. Biomateriał podawany pacjentowi jest autologiczny (pochodzi z jego organizmu), więc nie powoduje alergii, ani efektów niepożądanych. Poza tym, czynniki wzrostu komórek uwalniają się bardzo wolno, co daje najlepsze wyniki w terapii gojenia. Takie powolne uwalnianie jest możliwe tylko z fibryny A-PRF.

Na czym polega zabieg regeneracji tkanek za pomocą A-PRF?

Pierwszym krokiem do przeprowadzenia zabiegu jest pobranie niewielkiej ilości krwi żylnej od pacjenta. Krew jest następni separowana, a zawiesina płytek zagęszczana w specjalistycznej wirówce w ściśle określonych parametrach. W ten sposób otrzymuje się bogatopłytkowy preparat o konsystencji żelu – fibrynę w postaci zaawansowanej frakcji A – PRF. Fibryna ta posiada strukturę trójwymiarową, która stanowi matrycę ze znajdującymi się w niej płytkami krwi, krwinkami białymi i mezenchymalnymi komórkami macierzystymi. Odnowa biologiczna tkanek stymulowana jest przez czynniki wzrostu i komórki macierzyste, które są uwalniane z siatki fibrynowej, wpływając na proces namnażania i tworzenia naczyń krwionośnych oraz regenerację kości (m.in. osteocyty, leukocyty, kolagen, elastynę). Powstały preparat podaje się w określone wcześniej miejsce, w formie korka lub membrany, by stymulować proces regeneracji i gojenia rany np. po ciężkiej ekstrakcji zęba.

Kiedy chirurg proponuje zabieg regeneracji tkanek za pomocą A-PRF?

Chirurg zaproponuje zabieg regeneracji tkanek za pomocą A-PRF przede wszystkim w leczeniu zębodołów poekstrakcyjnych. Kiedy pacjent posiada znaczny deficyt tkanek twardych i miękkich wskutek zniszczenia kości przez procesy zapalne okołozębowe, choroby przyzębia to po ekstrakcji zęba niejednokrotnie wykonanie zabiegu regeneracji tkanek za pomocą A-PRF jest niezbędne. Zabieg taki jest bazą do późniejszego leczenia paradontozy, leczenia protetycznego lub implantologicznego, które nie byłyby możliwe przy braku dostatecznej objętości kości. Ponadto zabieg sterowanej regeneracji kości wykonuje się w przypadkach ubytków powstałych po usunięciu torbieli w szczęce i żuchwie, a także do podniesienia dna zatoki szczękowej i zabiegów chirurgicznych odbudowujących kości szczęk przed protezowaniem. U chorych leczonych z powodu chorób ogólnych pogarszających gojenie (np. cukrzyca) również można zastować A-PRF.

Innowacyjność metody regeneracji za pomocą PRF

Metoda regeneracji tkanek za pomocą PRF jest stosunkowo młoda, bo została opracowana w latach 90 XX wieku. Obecnie jest stosowana w bardzo wielu dziedzinach medycyny, w których występują procesy regeneracyjne kości. Co ciekawe jednym z pierwszych lekarzy, którzy zajęli się naukową analizą właściwości osocza był właśnie stomatolog – dr Robert Marx.

Regeneracja za pomocą A-PRF Łódź

Resekcja wierzchołka zęba w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi

Zabieg resekcji wierzchołka zęba wykonujemy w gabinecie Arie Stomatologia, kiedy konieczne jest usunięcie niemożliwych do wyleczenia zmian okołowierzchołkowych, torbieli korzeniowych lub gdy wierzchołek korzenia zębowego zostaje złamany w wyniku urazu zęba. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na nacięciu błony śluzowej i odsłonięciu powierzchni kości, usunięciu wierzchołka korzenia i zmiany zapalnej lub wyłuszczeniu torbieli korzeniowej.

Chirurgia Arie Stomatologia Łódź : Zalecenia dla pacjentów po różnego rodzaju zabiegach:

Po zabiegu przez kilka dni (ok. 6 dni) nie należy:

-korzystać z sauny

-uczestniczyć w zajęciach sportowych i fitness

-stosować gorących kąpieli

-palić papierosów i pić alkoholu, ponieważ dym papierosowy i alkohol upośledza przebieg gojenia rany pooperacyjnej.

W celu zmniejszenia obrzęku tkanek miękkich i bólu po zabiegu należy stosować zimne okłady na policzek, i lub wargi w zależności od okolicy wykonanego zabiegu. Do zimnych okładów można zastosować:

 • specjalne kompresy przystosowane do zamrażania, które można nabyć w aptece
 • zamrożoną butelkę plastikową z wodą owiniętą w ściereczkę lub mały ręcznik.

W przypadku opracowania chirurgicznego rany poekstrakcyjnej (zeszyta rana pooperacyjna) szwy należy usunąć w 7 – 10 dobie po zabiegu.

W przypadkach uporczywego bólu po zabiegu należy zgłosić się do lekarza stomatologa, jeżeli ból utrzymuje się dłużej niż 2 dni.

Wskazana jest codzienna higieny jamy ustnej (mycie zębów)

Jeżeli po zabiegu pojawią się inne, niepokojące Państwa objawy należy skontaktować się z lekarzem.

Pacjentom po ekstrakcjach zębów dodatkowo zaleca się:

-Tampon założony w miejscu usuniętego zęba należy zagryźć i trzymać przez ok. 30 minut w celu wytworzenia się i utrzymania skrzepu. Po upływie wskazanego czasu (30 minut) tampon należy usunąć z jamy ustnej.

-Przez ok. 2 godziny po ekstrakcji zębów nie należy pić i spożywać pokarmów, z uwagi na możliwość:

 • wypłukania skrzepu oraz
 • przypadkowego skaleczenia podczas jedzenia z powodu zaburzeń czucia spowodowanego wykonanym znieczuleniem.

Po ekstrakcji przez kilka dni nie należy:

spożywać gorących pokarmów i pić gorących płynów, a jedynie zalecane są pokarmy i płyny chłodne, co ma przeciwdziałać:

 • powstawaniu obrzęków tkanek miękkich
 • wystąpieniu krwawienia z zębodołu.

 

Chirurgia Arie Stomatologia Łódź – chirurg twarzowo-szczękowy Łódź

Specjalista chirurg twarzowo-szczękowy Łódź przyjmuje w gabinecie Arie Stomatologia w każdy piątek. Wizytę można umówić telefonicznie: (42) 307-06-00 lub 884-053-111 lub mailowo: rejestracja@arie-stomatologia.pl.

Stomatologia dziecięca

Gdy dziecko jest chore szukamy dla niego jak najlepszego specjalisty. W gabinecie Arie Stomatologia Łódź troska o dobro dziecka to standard. Wykwalifikowany zespół lekarzy dentystów zadba o to, aby dziecko zostało prawidłowo zdiagnozowane, a leczenie było jak najmniej bolesne. Zadbajmy razem o zdrowy uśmiech dziecka! Stomatologia dziecięca Łódź – zapraszamy do naszych rodzinnych lekarzy dentystów.

Leczenie najmłodszych pacjentów w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi – stomatologia dziecięca Łódź

Gabinet Arie Stomatologia w Łodzi jest przygotowany na przyjęcie nawet najmłodszych pacjentów. W poczekalni czeka na nich kącik zabaw z portretem Wróżki Zębuszki, zabawkami i książeczkami do czytania.

Lekarze dentyści pracujący w gabinecie Arie Stomatologia posiadają odpowiednie podejście do dzieci. Podczas wizyty zagadują i rozpraszają małego pacjenta  „magicznymi psikawkami i czyścikami do zębów”, tak, że nawet leczenie staje się dla dziecka przygodą. Każdy Dzielny Pacjent naszego gabinetu po zabiegu otrzymuje też ciekawą nagrodę z szuflady z prezentami.

Przy pomocy najnowszych technik stomatologicznych nasi lekarze dbają o uśmiechy nawet najmłodszych dzieci.Przypominamy, że na pierwszą wizytę u dentysty dziecko warto zapisać, gdy tylko pojawią się u niego pierwsze ząbki.  Lekarz omówi wtedy sposoby dbania o higienę zębów i odpowiednie nawyki żywieniowe, które pozwolą uniknąć próchnicy butelkowej. Starsze dzieci od 2 roku życia zapraszamy na wizytę adaptacyjną.

Wizyta adaptacyjna dla najmłodszych pacjentów.

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym nie powinna wiązać się od razu z poważnym zabiegiem. Mały pacjent powinien najpierw obejrzeć sprzęty używane przez lekarza dentystę, poczuć jak działa dmuchawka, posłuchać jak pracują poszczególne maszyny używane przez lekarza, obejrzeć razem z lekarzem w lusterku swoje ząbki. W ten sposób łatwiej zrozumie co dzieje się podczas wizyt u dentysty i nie będzie się ich bał.

Podczas wizyty adaptacyjnej wykonujemy też pierwszy przegląd ząbków i w sposób przystępny dla dziecka opowiadamy o metodach ich poprawnego czyszczenia.

Stomatologia dziecięca Łódź – Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u dentysty?

Pierwsza wizyta u dentysty zarówno dzieciom, jak i rodzicom kojarzy się ze strachem i z bólem. Niepotrzebnie! Może to być bezstresowe przeżycie jeśli tylko odpowiednio wcześniej przygotujemy na nie małego pacjenta.
Ważne jest odpowiednie nastawienie dziecka przed wizytą, dlatego zalecamy:
– Zbudować w oczach dziecka pozytywny obraz gabinetu stomatologicznego opowiadając o magicznych lusterkach, kamerkach, śmiesznych przyrządach. Nie można mówiąc o dentyście używać słów „ból”, „igła”, „wiercenie”, „zastrzyk”. Takie określenia podświadomie sugerują dziecku, że powinno się bać, a przecież wizyta u dentysty nie musi być straszna, ani bolesna.
– Można z dzieckiem przećwiczyć wizytę u dentysty aranżując w domu własny gabinet. Praktyka na misiu lub lalce pomoże dziecku zrozumieć, że wizyta u dentysty nie musi być straszna, a miś ze zdrowymi ząbkami to zadowolony miś.
– Na pierwszą wizytę do dentysty warto zabrać pomoce-umilacze np. ulubioną zabawkę do tulenia podczas badania lub ciekawą książeczkę do przeczytania w poczekalni.
– Po wizycie dziecko dobrze pochwalić i przytulić. Może nawet, jeśli było wyjątkowo grzeczne, dać mu jakiś drobiazg? My również naszych małych pacjentów po każdej wizycie nagradzamy małą niespodzianką.

Stomatologia dziecięca Łódź – Leczenie Małych Dzielnych Pacjentów

U dziecka, które wie jak wygląda gabinet i czego może spodziewać się podczas wizyty dużo łatwiej jest przeprowadzić leczenie. Lekarz dentysta rozmawia z dzieckiem, uspokaja je podczas zabiegu, jednocześnie wykonując swoją pracę wewnątrz buzi dziecka. Możemy też włączyć na monitorze przy unicie ulubioną bajkę pacjenta lub wesołe piosenki, dzięki czemu maluch skupia się na atrakcjach w gabinecie, niemal zapominając o leczeniu. Z naszego doświadczenia wynika, że wizyta w wesołej atmosferze sprzyja powodzeniu w leczeniu najmłodszych pacjentów.

Zapraszamy do gabinetu Arie Stomatologia dzieci w każdym wieku! Gabinet Arie to opieka dentystyczna dla najmłodszych rekomendowana przez rodziców.

Stomatologia dziecięca Łódź – kontakt: 884-053-111 / rejestracja@arie-stomatologia.pl

Pomocne teksty:

Zobacz ile mam ząbków, czyli co trzeba wiedzieć o wyrzynaniu.
Program profilaktyki próchnicy dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.
Jak dbać o mleczaki?
Czy warto leczyć zęby mleczne?
Co zrobić, kiedy dziecko nie chce myć zębów?
Co zrobić, by dziecko nie bało się dentysty? Dentofobia u dzieci.
Stomatolog dziecięcy w Łodzi – lakowanie, lakierowanie, lapisowanie.
Czym karmić dziecko, żeby miało zdrowe zęby? Wpływ diety na zdrowie zębów dzieci – opowiada pedodonta w Łodzi.

Protetyka

W  gabinecie Arie Stomatologia rozległe prace protetyczne wykonuje specjalista protetyki Łódź. Dzięki lekarzowi specjaliście, nowoczesnym sprzętom i dobrej jakości materiałom możemy zaoferować Państwu leczenie protetyczne na wysokim poziomie.

Protetyka w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi – specjalista protetyki Łódź – korony.

Czy stomatologia rozwinęła się na tyle, żeby każdy ubytek można było odbudować materiałem kompozytowym? A co w przypadku jeśli te wypełnienia wymieniamy już kolejny raz i z naszego zęba został tylko „marny ogryzek”? W takiej sytuacji ratunkiem jest leczenie protetyczne, a konkretnie wykonanie korony.

Zacznijmy od tego, że korona to rodzaj czapeczki przytwierdzonej na stałe na odpowiednio przygotowany ząb. Jeśli dentysta stwierdzi, że danego zęba nie da się już uratować plombą, pewnie zaproponuje koronę. Koronę można również wykonać, jeśli chcemy zmienić kształt lub kolor zęba, nadbudować starcia lub wzmocnić ząb po leczeniu kanałowym. Będzie się to wiązało z usunięciem dawnych wypełnień, nadaniu odpowiedniego kształtu (oszlifowaniu) oraz pobraniu wycisków przez stomatologa, które zostaną przekazane do pracowni technicznej. Po pierwszej wizycie lekarz dentysta założy koronę tymczasową. Nie jest ona dość estetyczna oraz wytrzymała, ale konieczna dla ochrony kikuta zęba!

Współczesna stomatologia dysponuje szerokim wyborem materiałów, z których wykonuje się prace protetyczne jak korony. Żaden nie jest doskonały, dlatego zawsze dobiera się go indywidualnie do każdego przypadku.

Korony metalowe. Rzadko obecnie stosowane, z powodu ich złej estetyki spowodowanej ciemną barwą, zupełnie nieprzypominającą tej zęba. Korony metalowe głównie zakładane są na zęby tylne. Inną ich wadą jest ich skład oraz związana z nim, coraz częściej obecnie spotykana, alergia na metale. Zaletami tych uzupełnień są natomiast niski koszt, względnie dobra wytrzymałość oraz łatwość wykonania.

Korony porcelanowe. Bardzo popularne, charakteryzują się rewelacyjną wprost estetyką, wytrzymałością oraz brakiem przebarwień dziąseł, co zdarza się w koronach metalowych. Nie ulegają przebarwieniom pod wpływem tego co jemy lub pijemy. Nie zmieniają koloru od dymu papierosowego. Niestety i one mają wady, tj. dużą twardość, większą nawet niż szkliwo, co może niekiedy prowadzić do ścierania zębów przeciwstawnych.

Również często stosowane są korony złożone, które łączą ze sobą zalety dwóch materiałów. Korona metalowo-porcelanowa posiada wiele pozytywnych cech, ale niestety słabo się sprawdza w przypadku zębów przednich. Metal w niektórych przypadkach może być widoczny w okolicy dziąsła, nie jest on również odpowiednio prześwitujący, co w piękny, słoneczny dzień daje zły efekt estetyczny. W takim wypadku mamy dwa rozwiązania. Efekt przebarwień można wyeliminować wykonaniem koron na podbudowie ze złota, które dodatkowo eliminuje alergie, a rąbek złota nawet jeśli jest widoczny nie rzuca się tak w oczy jak ciemne stopy innych metali. Niestety nadal pozostaje problem przezierności. Wtedy należy rozważyć korony cyrkonowe.

Korony cyrkonowe to najlepsze obecnie prace protetyczne. Są najdroższe spośród wymienionych metod, ale zalety są warte zainwestowanych pieniędzy. Nie uczulają, nie przebarwiają, są bardzo trwałe i co najważniejsze przepuszczają promienie światła. Korony te są w zasadzie nie do odróżnienia z zębem naturalnym.

Wachlarz możliwości jest ogromny i pacjent oczywiście ma prawo wybrać taki materiał na koronę jaki jego zdaniem będzie najlepszy. Należy jednak za każdym razem brać pod uwagę sugestię lekarza dentysty, który poza wymienionymi cechami bierze pod uwagę np. siły działające w jamie ustnej, indywidualną mechanikę żucia i dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu dostrzega drobne niuanse na które pacjent nie jest w stanie zwrócić uwagi sam.

Specjalista protetyki Łódź – mosty w protetyce.

Są takie sytuacje kiedy mimo starań pacjenta i lekarza dentysty zęba nie da się uratować i wymaga on niestety ekstrakcji, czyli usunięcia. Co dalej? Pozostawić taką lukę czy zapełnić ją? A jeśli tak to czym? Współczesna protetyka stomatologiczna oferuje wiele rozwiązań różniących się jakością, funkcjonalnością fizjologiczną i oczywiście kosztami. Należy je indywidualnie dobrać do warunków jamy ustnej pacjenta.

W sytuacji jeśli pacjent użytkuje protezę ruchomą, dostawiamy ząb do protezy i problem się rozwiązuje. Gorzej jednak jeśli pacjent ma wszystkie pozostałe zęby. Jedną z możliwości jest wykonanie mostu. Jak sama nazwa wskazuje most jest to połączenie dwóch brzegów luki w tym przypadku przęsłem kształtem imitującym ząb. Każdy most składa się z filarów i przęseł. Istnieją również mosty jednobrzeżne wykonywane tylko przy spełnieniu specjalnych warunków. Mają jeden filar i jedno przęsło, złożone – kilka filarów i przęseł odbudowujących kilka zębów. Najczęściej wykonanie mostu najprościej mówiąc polega na założeniu koron na zęby okalające lukę oraz wykonaniu czapeczki na kształt trzeciej korony, która będzie umieszczona po środku. Korony zostaną zacementowane na stałe i uzupełnienie będzie nie do zdjęcia bez naruszenia budowy mostu, więc wszelkie poprawki będą już niemożliwe. Pacjent oczywiście sam również nie będzie mógł takiej odbudowy zdjąć, co wiąże się jednak jedynie z większym komfortem w użytkowaniu, wręcz zapominaniu o posiadaniu uzupełnienia.

Zęby porcelanowe (prace takie najczęściej wykonuje się z porcelany napalanej na metal) będą doskonale imitować naturalne, co pozwala na świetny efekt estetyczny. Jakie koszty trzeba ponieść jeśli decydujemy się na most? Oczywiście te finansowe. Ceny zaczynają się od ok. 1500 zł.  Ale trzeba się liczyć także ze stratą tkanek twardych, często zdrowych zębów i utrudnioną higieną. Doskonale jest jeśli zęby okalające lukę posiadają liczne wypełnienia, są już leczone kanałowo, dlatego, że po prostu nie jest żal oszlifować je pod korony. Gorzej jeśli zęby są nienaruszone procesem chorobowym, z żywą miazgą. W takich sytuacjach pacjent powinien sam podjąć decyzje o wykonaniu takiej pracy. Jeśli chodzi o higienę w sytuacji kiedy użytkujemy protezy ruchome jest ona dość łatwa do utrzymania. W przypadku mostu, potrzebna jest determinacja pacjenta w codziennym oczyszczaniu przestrzeni między przęsłem a dziąsłem.

Najlepiej w tym przypadku sprawdza się urządzenie zwane irygatorem, które ze specjalnej głowicy wystrzykuje płyn pod ciśnieniem i dokładnie wymywa resztki jedzenia. Dobrze jest również używać szczoteczek pęczkowych lub specjalnej nitki typu Super Floss (jest ona zaopatrzona w sztywną końcówkę oraz specjalne włókna czyszczące). Poza wcześniej wymienionymi mostami zbudowanymi z porcelany napalanej na metal należy także wspomnieć o innych technikach tj, komputerowo sterowane frezowanie z cyrkonowych bloczków techniką CAD/CAM, prace całkowicie metalowe lub porcelana na podbudowie ze stopów szlachetnych, najczęściej ze złota. (Zalety poszczególnych materiałów opisane zostały w artykule o koronach).

Należy pamiętać, że nie w każdej sytuacji, nawet przy zgodzie pacjenta można odbudować lukę mostem. Przeciwwskazaniem są: rozchwiane zęby, które miałyby służyć za filary, brak wystarczającej liczby filarów, aby zrównoważyć siły wywierane na przęsło, pacjenci w podeszłym wieku i z chorobami, które utrudniają utrzymanie należytej higieny, poważne choroby przyzębia oraz alergie na niektóre związki chemiczne.

Alternatywy dla mostu:

Specjalista protetyki Łódź – możliwości odbudowy protetycznej opartej na implantach.

Prawidłowo wszczepiony i zintegrowany z kością implant jest podobny do zdrowego korzenia zęba – z jedną różnicą – daje zdecydowanie większe możliwości odbudowy protetycznej przez co stomatolodzy mają pole do popisu.

Przy pomocy implantu można odbudować pojedynczy utracony ząb. Wtedy za pomocą specjalnego łącznika osadza się na nim przy pomocy łącznika koronę protetyczną – cementowaną lub przykręconą trwale śrubą.

implantyimplant

W przypadku braku większej ilości zębów (powyżej 2) alternatywą dla odbudowy każdego zęba osobno (1 ząb – 1 implant – 1 korona) jest zastosowanie mostu protetyczny go opartego na 2 implantach. W przypadku konieczności zaprojektowania dłuższych przęseł może być wymagane wszczepienie większej ilości implantów.

implant most

Gdy istnieją większe braki zębowe aż do całkowitego bezzębia włącznie, alternatywą dla wyżej wymienionych metod jest użycie protezy akrylowej typu overdenture, której utrzymanie wspomagane jest przez elementy oparte na implantach. Najbardziej kompromisowym rozwiązaniem pomiędzy komfortem a ceną leczenia jest proteza overdenture oparta na 2 implantach z zamontowanymi elementami utrzymującymi, czyli retencyjnymi. Mogą to być np. zaczepy kulkowe, magnesy lub korony teleskopowe.

overdenture

Lepszą stabilność zapewnia zaprojektowanie przez dentystę pracy protetycznej na tzw. belce Doldera. Oba te rodzaje protez są uzupełnieniami ruchomymi, które można samodzielnie wyjąć z jamy ustnej. Dzięki zastosowaniu implantów ich stabilność w czasie mówienia oraz żucia pokarmów jest nieporównywalnie większa niż zwykłej protezy.

belka doldera

Ostateczny koszt leczenia implantologicznego uzależniony jest od kilku czynników:

 • rodzaj zastosowanego implantu. Na jego cenę ma wpływ wybrany system implantologiczny, materiał z którego jest wykonany sam wszczep i wykorzystana do jego produkcji technologia
 • elementy systemu implantologicznego używane jednorazowo, ale nie będące częścią ostatecznej odbudowy, jak np. śruba zamykająca (zabezpiecza wnętrze implantu kiedy jest on przykryty dziąsłem w okresie wgajania)
 • rodzaj łącznika, który stanowi przedłużenie implantu i jest oparciem dla ostatecznej odbudowy protetycznej (korony, mostu lub elementu utrzymującego protezę). Jego zastosowanie zawsze jest konieczne.
 • śruby dodatkowe umocowujące łącznik do implantu i odbudowę protetyczną do łącznika. Wszystkie niezbędne elementy kompletowane są na etapie planowania leczenia i ostateczny kosztorys przedstawiany jest jeszcze przed jego rozpoczęciem.Osobno rozpatrywaną kwestią jest cena odbudowy protetycznej, która może różnić się w zależności od wybranego rodzaju uzupełnienia.
 • Dla uzupełnienia stałego jest to cena korony lub mostu. Rodzaj korony (cementowana czy przykręcana) i materiał z której będzie wykonana (korona na podbudowie metalowej licowana porcelaną, korona cyrkonowa) mają wpływ na jej ostateczną cenę. W przypadku mostu jego cena uzależniona jest dodatkowo od jego rozległości.Czasem przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej twarzowej części czaszki, której koszt wynosi ok. 200 zł i ewentualnych szablonów chirurgicznych projektowanych komputerowo w trudnych przypadkach implantacji.

Specjalista protetyki Łódź – gabinet Arie Stomatologia zabiegi.

Zapraszamy do gabinetu Arie Stomatologia na leczenie protetyczne. Można u nas wykonać prace protetyczne takie jak: szyna relaksacyjna, proteza elastyczna, proteza akrylowa, proteza z zębami Ivoclar, proteza częściowa, „etruska”,  korona kompozytowa, korona porcelanowa, korona pólceramiczna, licówki porcelanowe, inlay i onlay kompozytowy, wkład koronowo-korzeniowy i mosty. Oferujemy też możliwość naprawienia protezy, dostawienia zęba do protezy i podścielanie protezy.

Wizytę w gabinecie Arie Stomatologia u lekarza dentysty specjalisty protetyki można rezerwować telefonicznie: 884-053-111 lub mailowo: rejestracja@arie-stomatologia.pl.

Nasze usługi

Arie Stomatologia ciągle się rozwija i rozszerza swoją działalność. Śledź na bieżąco Naszą ofertę. Zobacz naszych lekarzy

Implanty

Implanty w Łodzi – leczenie implantologiczne w Arie Stomatologia Re...

Read more

ICON – leczenie próchnicy bez borowania

Nowatorskie leczenie początkowych zmian próchnicowych. – Lecze...

Read more

Stomatologia estetyczna

W gabinecie Arie Stomatologia kompleksowo dbamy zarówno o zdrowie jak...

Read more

Endodoncja

Leczenie kanałowe Łódź W ofercie zabiegów gabinetu Arie Stomatolo...

Read more

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza Łódź – Arie Stomatologia Łódź Ret...

Read more

Wybielanie zębów

Marzeniem naszych pacjentów jest śnieżnobiały uśmiech, „jak z o...

Read more
gay porno rus pornosu türkçe porno travesti porno zenci pornosu
Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Tak, zgadzam się.
x